V české filmové komedii z roku 1988 se můžete přesvědčit o tom, že vojna sice nebyla kojná, ale jinak to byla náramná legrace. Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost na ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život sestru velitele. (oficiálny text distribútora)

dejvyd

Realita je vždy jiná, ale svižný děj od začátku do konce. Jestli v tom někdo hledá něco politickýho z té doby, tak ať se na to radši ani nekouká :-) ()

f1

Pod jménem Langmajer se mi vybaví hnedka notorický holkař Kouba. tyhle filmy z vojenského prostředí mě opravdu dojímají, takovou legraci já už nezažil... ()

J.Bourne89

Tak jsem se těšil, že si onu závěrečnou honičku vyzkouším na živo. Film z filmařského hlediska o ničem, ale jde o srdeční záležitost, takže moje hodnocení je subjektivní. ()

Johnner

Jediné, co je na tomto místy (nechtěně) vtipném sci-fi povedené, je ta dlouhá sekvence, kdy jsou vojáčci chytaní jako králici. Pravda, s realitou to opět nemá nic společného, dynamické a zabavně natočené to však je. A opravdu jen díky tomu dávám ty dvě hvězdy. ()

MIHLIK

Vždycky když dávají tenhle film u nás v televizi tak se musím dívat, nejde se prostě líp pobavit, když to srovnám s dnešní českou tvorbou, tak teda klobouk dolů pane voják... Všechna čest pane Tuček. ()

Mr.Hackels

Úžasná záležitost. Kouba nemá chybu. Dal bych plné hodnocení, ale ten konec už mě tak nebaví. Nejlepší je samozřejmě nahánění vojáků. A nevim proč, ale Veroniku Gajerovou tam nemusim a radši bych jí nahradil nějakou jinou herečkou. To nic nemění na tom, že se na to dá koukat dokola. ()

Stealth2

Životní výkon vepře Jandáka. Tyhle role byly pro něj jedinečné. Jsem rád že mám modrou knížku, tuhle pakárnu totiž střízlivý nikdo nemůže přežít. Jako sranda mi to nepříjde, je to ostuda všech. ()

martpolak

Výborný film, u kterého si vždy odpočinu. Úvodní cvičná akce je bez pochyb ta lepší část film, přes noční paragánskou akci až po rodinné problémy nadřízeného a jeho sestry, se úroveň zábavy, alespoň podle mně, snižuje. Je to i celkem logické. Neříkám, že film je od poloviny špatný, jen ne tak zábavný jako ze začátku. Každopádně mě vždy bavil a bavit bude i nadále. ()

Alister

Klasika, kterou nás TV Nova svého času bombardovala více než bylo zdrávo a snad vděku tomu se mi příšerná, avšak třeba uznat, velmi chytlavá, melodie vryla do mozku s vysoce alergizujícím efektem. Langmajer a Roden fungujou. ()

Alchemilla

V okamžiku, kdy jsou paragáni loveni v českých luzích, hájích a městech, je film i na čtyři hvězdy, protože je fakt vtipný. Jenže, pak mu dojde dech a dál už je to takové nahoru, dolů, nahoru, dolů. Ale na prázdninové odpoledne pro nenáročné odreagování je to ideál. ()

mine.slayer

Skvělá komedie kterou zná snad každý a kdo ne není Čech. Žádná komoušská propaganda, tedy žádná přehnaná, vlastně si film dělá tak trochu srandu s policie a armády, tenhle film musel být stopro v šuplíku. Do zblbnutí koukatelnej film. ()

Mort09

V podstatě volně navázané epizodky lehce propojené v jednoduchý příběh. Díky tomu je celý film svižný a vtipný. Slabší je jen hudební kulisa, která se pořád opakuje, a místy až moc velká prostoduchost děje. 70% ()