V české filmové komedii z roku 1988 se můžete přesvědčit o tom, že vojna sice nebyla kojná, ale jinak to byla náramná legrace. Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost na ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život sestru velitele. (oficiálny text distribútora)

Olík

Překvapivě i v současné době stále úspěšná socialistická švejkovina bez děje, zato s „dramatickým“ stále stejným hudebním podkresem bonvivána Hapky. Sice to vlastně nemá příběh, ale tempo je divoké, sem tam se člověk i pousměje a Jiřík Langošů už tenkrát byl los sympatikos. Vesele nereálný pohled na tehdejší armádu, který naše televizní stanice rotují rychlostí Troškova triptychu. PS: hláška „Top Gun po socialisticku“ pobavila :D ()

Besyn

Ta honička a hra na policajty a lupiče za doprovodu skvělé melodie je bezpochyby za pět hvězdiček.Ale to je také jediné co na tomhle snímečku stojí zato.Zbytek už bylo celkem o ničem.Ale ty čtyři hvězdy tomu dám,protože..ta honička byla prostě bezkonkurenční ! ()

skleboun

možná se mi budete smát, ale hlavní, co mi z toho filmu utkvělo v paměti (viděla jsem to jako malá), byl Roden - od té doby jsem se ho fakt docela bála a trvalo mi docela dlouho, než se mi povedlo se přes to přenést...nejspíš proto jsem se u tohohle filmu nějak nedokázala smát... ()

bolf!k

nostalgie...na tendle film se dycky rad znova podivam a sice to budu opakovat ale ctyri * si zaslouzi jen ta cast kde se Kouba snazi dostat na velitelstvi, pak uz to ztraci tempo a ani to neni tolik zabavny ale budiz... ()

Kaučuk03

Oddychová klasika, u které nemusíte přemýšlet a skvěle se bavíte. Roden jako despotický žárlivec je vynikající. Úvodní honička je asi nejlepší z celého filmu, děj pak trochu stagnuje a zabředává do zbytečných hluchých míst, ale i tak je to fakt sranda. ()

Dillon

Já nevím.. nevím jak to hodnotit. Mně se ten film prostě nelíbí. Možná proto, že na mně působí jako cenzurované ztvárnění vojny jako zábavné hry plné dobrodružství. A možná to také ovlivňuje fakt, že to dávají pořád dokola na komerčních stanicích. ()

Don Carlos

Akční části fungují skvěle. Možná jde o jedny z nejlepších českých (a přitom typycky českých) akčních sekvencí. Ale když se zpomalí tempo a postavy začnou mluvit, jde film do kytek. ()

Pekisan

Kto ze zamestnancu spatri ve vsvem pracovisti cloveka ve vojenske uniforme, nech o tom poda spravu zavodni strazi, nebot je podezreni, ze dotycny je vojak....Ako agitka na vojensku sluzbu to u mna prepada na plnej ciare, lebo sa zda, ze vrcholom Ceskoslovenskeho vojstva je priblbly dobrak, ktoreho jediny skill je skok z okna v akejkolvek vyske. Naopak ako komedialna oddychovka plni svoju funkciu 100 percentne. Za mojich mladsich casov by som tomu dal pravdepodobne plny pocet (predsa len ponukajucich sa slecien je tu na predstavy pubertaka privela), ale ani dnes ma nesklamal.....Bojova slepice se nesmi bat niceho. Dejte ji patricny rozkaz a uvidite. ()

KUFI odpad!

Tak tuhle debilitu jsem nedokoukal. Kdyz jsem nekde v pulce prisel na to, ze to zhovadily nahaneni esembakama je hlavni naplni filmu, tak jsem to smazal a sel se vyzvracet. Socialisticka zhovadilost. ()

tranquill

"Já bejt ženská, potkat sám sebe, tak se lituju, že jsem se vůbec narodil a poslal bych se z fleku k vodě!" To je prostě klasika! A Langoše já tady žeru :-)) "Slepice, směr les, kšá, kšá!" ()