V české filmové komedii z roku 1988 se můžete přesvědčit o tom, že vojna sice nebyla kojná, ale jinak to byla náramná legrace. Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost na ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život sestru velitele. (oficiálny text distribútora)

mh.mail

40% - Za našich dob se tomu říkalo „náborový film do armády“. Děj je primitivně jednoduchý, popis situace v armádě, byť u elitních jednotek, vylhaný a naprosto neodpovídající realitě. Na druhou stranu se mu nedá upřít nemalá zábavnost, pokud tedy nechceme přemýšlet vůbec nad ničím, na odreagování dobrý. Jen by to nemuseli v televizi dávat jako seriál, u kterého zapomenou, jaký díl už odvysílali, a tak nasadí vždycky ten první. ()

zdeny99

Copak je to za vojáka je jedna z nejlepších československých komedií. Nejvíce se mi líbilo to vojenské cvičení, kdy se paragáni měli dostat do kasáren. [11988. hodnocení, 299. komentář, 75%] ()

tragos

Bojovka téměř za pět, ale jinak... Slušná zábava. ||| Od tohoto filmu si pamatuju tři jména: Langmajer, Roden, Jandák :) ()

wictoria

Když se tento film dával v kině šli jsme na něj s partou 3x v jednom týdnu. Pak jsem ho celé roky scháněla na vhs (zkoušela jsem to i u Jirky Langmajera :-)) ale marně. V posledních letech ho dávají docela často, ale už to není ono ()

Rami

Tenhle film fakt nemám rád. Stejně jako Holky z porcelánu a jiné podobné voloviny bez nápadité zápletky či děje a zvláště bez solidních dialogů a scénáře. Jednu hvězdičku dávám za to, že se tomuto filmu podařilo přesně vystihnout můj pocit z české (československé) armády... prostě šeď, hněď, prázdná hlava a naprostá vážnost. ()

Heavyman

Né tak výrazná komedie, která pomalu zlidověla. Když jsem byl malý tak jsem ty Langmajerovy vojenský úlety doslova žral a i dnes to má takové to své kouzlo i když lepších komedií je nespočet. Na začátku jsem míval vždycky chuť na kuře. ()

Pavelpi

Podle toho,jak já jsem poznal vojnu,byla realita trochu někde jinde.Tak uvědomělé vojáky jsem tam nikde nepoznal.Fakt je ten,že jsme spíš švejkovali,než sloužili.Pokud si však odmyslím realitu,je postava svobodníka Kouby celkem sympatická a film se mi líbí. ()

mala_kea

Troufnu si říct, že čím je komedie starší, tím lepší a u českých to platí dvojnásobně. Petr Tuček splodil velmi povedenou, ale hlavně komedii, kterou když vidíte po 5., pořád je se čemu smát ;) ()

strikeman

Kašlete na politické souvislosti a komplexy z minulosti. Pokud se od nich oprostíte, zůstane vám vynikající česká komedie, žánr, který Češi vždy uměli natočit nejlépe (pominu-li většinu brakové tvorby posledních let)... ()

Wargoo

Česká klasika, ktorá svojím humorom a sympaťákom Langmajerom u mňa dokáže vždy naladiť tú správnu "good mood". Karel Roden ako inak čerešňou na torte. Príjemný veselý film, ktorý mi ale nehovorí toľko, a to z dôvodu, že mňa už Vojenská služba akosi minula.. :) 4**** a 76,982% ()

boul

celkem zajímavý film z vojenského prostředí, i když jsem ho nezažil na vlastní kůži, buzerace to mohla být dobrá :) Celkem vtipný film a myslím že Jirka Langmajer to zahrál pěkně a v té době to mohl být Mega Film :) Ale mě spíš celej život pronásleduje,"" Kouba, ty starej KUREVNIKU"" !! Je to haluz, že do filmu vybrali přesně tohle příjmení které mám i já :) moc jich není ! ()

trnkon

Klasická česká komedie a klasický český (česko-slovenský) humor. Další ze skvělých komedií s Langmajerem který svou hlavní roli ztvárnil více než dobře. Ve filmu je celkem zajímavý, humorný příběh z vojenského prostředí. Filmu se asi nedá nic vytknout splnil všechny mé požadavky na dobrou komedii. ()