Anjeli v Amerike

Milénium se blíží: In vitro (E02)

(epizóda)
  • USA Millennium Approaches: In Vitro
USA, 2003, 53 min

Louis opustí hospitalizovaného Priora; Joe a Roy se navzájem svěřují u skleničky. Prior slyší hlasy z nemocničního lůžka a Louis se dožaduje sexu od cizích lidí. Joe se v opilosti přizná své matce. (HBO Max)

castor

AIDS, homosexualita, víra, rasismus, korupce, samota, vztahy. Ďábelský Al Pacino se (blížící) smrti nebojí. Prior, který onemocněl AIDS, leží v nemocnici, což jeho partner Louis není schopen unést. Ani u manželského páru to zdaleka není růžové. Harper prášky brala už předtím, než potratila. Neměla snadné dětství. V bytě vidí příšery. A navíc manžel přijde s „nečekaným“ přiznáním. Právě závěrečné prolínání dvou setkání/návratů (Joe a Louis) je moc fajn. Platí to, co jsem psal minule: Andělé se nesledují právě snadno. Vrzání divadelních prken je patrné. Navíc docela okatě dávají tvůrci najevo, že tahle látka je intelektuálská, a tudíž jen pro někoho. ()

fabecc1222

Stále nevěrícně koukám na výbornou práci maskérů. Tentokráte projde obrovskou změnou k nepoznání Jeffrey D. Wright, a všechny tyhle změny jsou zatím korunovány výbornými hereckými výkony. Dočkáme se i Meryl a Emmy v jejich civilních podobách, což určitě také potěší. Jinak ale...Chápu, je to nějaká ukázka té doby, dobře jde do kontrastu třeba s problémy, které byli v dané době u nás, ale prostě ty příběhy...Zatím se do nich nějak nemůžu dostat. ()