Vztahem páru homosexuálů otřese zjištění, že jeden z nich má AIDS; mladému muži jménem Joe Pitts nabídne práci konzervativní ikona Roy Cohn, který se rovněž dozví, že trpí tímto onemocněním. (HBO Max)

castor

Postavy melou a melou. Jsou hysterické, teatrální, frustrované. Hned zpočátku je patrné, že buď na tuhle (nepřímočarou) hru přistoupíme, nebo budeme dalších 300 minut trpět. Respektive to mnohem dřív vzdáme a vypneme. A těžko budeme zároveň hledat postavu, ke které bychom měli blízko. Amerika je jiná, Amerika je svá. V Bílém domě sedí Ronald Reagan, za oceánem dokulhávají jevy jako adorace drog nebo promiskuity, mnozí se bojí být odlišnými (homosexualita), jiným je zřejmě jedno úplně všechno (uřvaný a skvělý zkorumpovaný právník Al Pacino). Extravagantní první díl minisérie legendárního Mika Nicholse představil důležité hráče, zatím nicméně chybí Meryl Streep i Emma Thompson. Ovšem i těch se dočkáme: hned několikrát. ()

fabecc1222

Beru to zatím jako takový klasický úvodní díl. Představovačka postav, zatím nic moc až tak zajímavého. Vcelku jasně načrtnuté osudy a charaktery. Potěší mnoho známých jmen a hlavně neskutečná proměna Meryl Streep v rabína, kterou jsem si musel dohlédat až po dokoukání na internetu, jelikož opravdu není ani trochu k poznání, výborná práce maskérů. ()