Originálna snímka plná nečakaných situácií, emócií, dojemných chvíľ, ale aj zábavy odkrýva rodinné vzťahy u Skálov, kde „vládne“ známa herečka Skálová v podaní Jiřiny Bohdalovej. Jej syn stvárnený Karlom Rodenom rieši svoju prostorekosť a priateľku. U Pazderkov sa zase preberajú nepozvaní hostia a vzájomné vzťahy, ale pri sviatočnom stole sa nakoniec stretnú všetci tí, ktorí tam patria. Na horách sa sviatky rozhodne osláviť Viktorova rodina, ktorá rieši manželský ,,štvoruholník,, – on, ona, jej milenec a opatrovateľka v podaní Hynka Čermáka, Jany Plodkovej, Jana NedbalaSáry Sandeva. (CinemArt SK)

Alden_Larson

Bože, to bylo utrpení. Už od první scény s Lábusem a Kaiserem jsem věděl, že tohle bude film k nevydržení a bohužel bylo moje přesvědčení naplněno. Jeho největší problém je, že je v něm toho prostě moc, moc postav, moc souběžných dějů a příliš moc pokusů o pobavení diváka, které většinou spíše selhaly. Každá postava je zajímavá právě jednou charkteristikou, která se v průběhu filmu nijak nevyvine. Navíc je film příliš dlouhý, mohl být nejmíň o půl hodiny kratší, hlavně ke konci, kde se protahuje scénami, kde se Kaiser předvádí ve scénách, u kterých bych se nedivil, kdyby byly plně improvizované. Ani prezentace není dobrá, s výjimkou možná tak tří záběrů má film velmi ošklivou kameru. A ten střih! Pane bože, střih je otřesný, spousta střihů mezi záběry nejsou ničím motivované, některé scény se zdají být ustřižené moc brzo a je tam hrozně moc kontinuálních chyb mezi záběry, hlavně co se samotné Prahy týče. Na začátku filmu vidíme Prahu zasněženou, pak je najednou všude sluníčko a sníh nikde, pak je tam zase sníh a pak zase nic, skoro se na to nedá dívat. Herecké výkony byly fajn, žádný mi ale nepřišel nijak výrazný. Hudbu jsem z rozčilení snad ani nevnímal, z toho, co si o ní pamatuji, můžu říct, že většina byla jenom klišé vánoční hudba. Tohle je za mě bohužel zatím nejhorší film roku a zároveň nejhorší film Ireny Pavláskové. 1/10 ()

Prubner

Další pokus o českou Lásku nebeskou, ale ani tentokrát se nezadařilo. Dvouhodinový film obsahuje jen minimum humoru a komických situací, zato spoustu postav, z nichž mnohé jsou v příběhu celkem zbytečné. Režisérka aspoň filmu zajistila hvězdné obsazení (dokonce včetně Pierra Richarda), z nějž vyniká snad jen dvojice Kaiser - Lábus a Karel Roden. Takže tradiční český neduh - slabý scénář. Vážení tvůrci, zapamatujte si už konečně, že k natočení komedie nestačí jen vánoční atmosféra a známí herci, chce to i nemálo invence a humoru při psaní scénáře ! ()

garry odpad!

Začátek vypadal jako nevinná bezpohlavní vánoční idyla, která bezradně přeplynula v neuvěřitelnou trapárnu korunovanou zamilovanou Jiřinkou B. a kázaní ctihodného otce tomu dalo pomyslnou korunu. Hercům z toho  muselo být na zvracení. Ale hypotéky, složenky, zámky a vinice se neptají. Kdo psal scénář? To nemohla Pavlásková myslet vážně. ()

Cibulka_C

Děcka ne, co je to za strašně zmatený film. 😭 Já si to musela pustit nadvakrát, páč jsem nějak nemohla a všechno bylo strašně random, náhodné, prostě proč tam bylo tolik rodin a každá byla strašně goofy …? 😭Jediný, co mě na tom filmu bavilo, byla značná improvizace v rozhovorech mezi Kaiser-Lábus duem a toť asi vše. Jestli tohle půjde na Vánoce, jakože půjde, předem varuji. 😭 Víc k tomu nemám, jen v druhé půlce jsem si musela dát více přestávek pro vstřebání některých situací. Trošku peklíčko. 😭 ()

tsatsiki

Tohle byla Láska nebeská po Česku.Jen tomu chybí ten humor, co lásku děl výbornou.Příbeh byl milý a pěkně zahraný.Je to hvězdně obsazený film, jen škoda, že Richard za Bohdalovou na konec nepřijetěl.A Bohdalovová v 90 předvedla skvělý výkon.60%. ()

blondboss

Páni producenti, kde sa to vytratila nejaká kreativita? Mám pocit, že poslednou originálnou českou komédiou boli Pelíšky. Tento snímok recykluje kopec prevarenej vianočnej filmovej kaše zaobalenej do typického vianočného klišé. Zopár úsmevných momentov tu síce bolo, ale na lepší ako priemer to nemá šancu vydať. 50 % ()

zbynacz

Lidi co blbnete! Vždyť to je super film. Možná jsem jen přecitlivělej, ale mě to teda nepřišlo ani trapné ani herecky odfkláklé… Já se teda bavil, dojmul… procentama strašně podceněné. ()

Joe16210

Já nejsem velkým obdivovatelem novějších českých filmů, ale musím uznat, že Vánoční příběh se extrémně povedl. I svou mozaikou jednotlivých příběhů, které jsou nakonec navzájem propojené, ale také vskutku hvězdným obsazením je tento film českou variantou úspěšné Lásky nebeské. A paralel by tam bylo více. Třeba ve zobrazení města zahaleného do vánoční atmosféry a o tom, že každý by měl najít lásku. ()

MIchael90

Druhá polovina filmu mě bavila, fandil jsem postavám, které se měly sblížit. Velmi mě bavil Lábus s Kaiserem. Ale proboha proč to bylo takhle dlouhé? ()

pafka

Ano, dalo by se tam najit spoustu situaci, ktere nejsou pravdepodobne. Ale to je casto k videni. Kdyz se povznesete nad to, tak dostanete dvouhodinovou hereckou jizdu. Je tady takova skvela kupa skvelych hercu, kteri jsou nejspis velice citlive vedeni reziserkou. Mnohokrat prichystane do detailu, mnohokrat naprosto skvele. To nejlepsi, co jsem tyhle vanoce videl. Skvely Karel Roden, Jana Plodkova a videt oba velikany zase spolu - O.Kaiser a J.Labus, jak jim to spolu skvele slape! Velka parada. A to nemluvim o velmi vtipnych situacich, kdy jsem byl skutecne u televize slyset :) ()

hwnd

Neříkám, že tam nebyly dobré humorné situace a že to není nacvaknutý hvězdama. Ale jako celek jedno velký špatný, děj kulhá, logika nikde a těch blbejch míst bude asi víc než těch dobrejch. ()

jfaba odpad!

Po hodině jsem si šel číst. Jestli že se po hodině sledování komedie ani jednou nezasměju, nebo aspoň neusměju, je něco špatně! Ve mně (tak to určitě), nebo v díle, na které se koukám. Překvapuje mě kam se ubírá česká kinematografie. Kdy jsem se naposledy zasmál u českého filmu? To už si vůbec nepamatuji. Ach, ta má paměť. No bylo to ke koukání, ale ne pro mě. Když jsem odcházel od televize, řekla má drahá polovička. Ale takhle žijou dnešní lidi. Já dodal. Chudáci. ()

jungewolf

V televizi : ČT 1, pondělí 1.1.2024, ve 20.10 . Moc dobrá crazy-komedie, dvojice J.Lábus a O.Kaiser to zase rozjela ... :-) . Výborní byli i J.Sedláčková, K.Roden, M.Málková, V.Polívka, A.Fialová, J.Plodková, H.Čermák, J.Plesl, P.Beretová. Jim zdatně sekundovali v menších rolích P.Kříž, J.Nedbal, V.Žilková, A.Čuba, J.Bernášková, F.F.Červenka. No a perfektní byla pochopitelně živoucí legenda českého filmu paní Jiřina Bohdalová ... . ()

werxix

Potkat tento film v TV tak jej po 5 minutách přepínám (na promítání v kině jsem byl pozván rodinou). Filmu by prospělo, kdyby dialogy nebyly tak tupé a místy jak z jiného světa. Kratší stopáž by taky neškodila. Abych film úplně nehanil, tak musím uznat, že duo Kaiser a Lábus to pořád umí. Je to takové Love Actualy po česku, ale tak o tři třídy níže, bohužel. ()

Hird

Láska nebeská po Česku! S trochu větším důrazem na romanticky-trapné situace, čímž je ideální pro smějící se bestie, které by čistější romantikou cynicky pohrdly. Pábitel Kaiser byl dokonalý, Roden je fakt dobrý herec, Bohdalová je hodně stará. Hvězdička dolů za pár příliš groteskních scén (padání ve sněhu, souložení komického dua na gauči), jinak výborný vánoční film. ()

meda2016

Tak bohužel - nevyrovný počin, který si neví rady s charaktery postav. Tři scenáristé, každý tam asi chtěl nacpat, co si pamatuje z jiných filmů. Aspoň u dvou postav není jasné, jestli je moudrá nebo debilní. ... Ale chvilkami jsem se zasmál, tak asi dobře. Jen si manželka pamatuje jiná veselá místa, než já. Nebýt známých herců, podruhé nesledovatelné. 50% ()