Absolutní britská herecká špička v trpké konverzační komedii o spolužácích, kteří se setkávají po deseti letech, aby zjistili, jak mocný je čas čaroděj...
Čas letí jako voda, hlavní hrdinové britského komediálního dramatu z roku 1992 se ani nestačili rozkoukat, a už je to deset let od chvíle, kdy společně ukončili studium na univerzitě v Cambridgi a jejich cesty se rozešly různým směrem. A protože si po uplynulé dekádě určitě mají co vyprávět, svolává Peter Morton, který nedávno zdědil honosnou vilu, šest bývalých spolužáků do sídla na sraz, který by se měl odehrát v době oslav nového roku. Přestože je všem příchozím oněch deset let jasně čitelných ve tvářích, neznamená to, že ochladly emoce, které mezi nimi vládly před rozchodem do světa. A to jak v dobrém, tak špatném smyslu slova. Pořád zůstává ještě mnoho nevyřčeného, a jak se zdá, právě na to nyní musí zákonitě dojít. Otázka jen zní, jak moc ničivým způsobem vzpomínky zaúřadují. A také jak mnoho se kdo vlastně změnil. Odpovědi přicházejí společně s výtečnými výkony elitní britské herecké sestavy, které vévodí Stephen Fry, Emma Thompsonová, Imelda Stauntonová a Kenneth Branagh, jenž je zároveň režisérem snímku. Vynikající ostrovní odpověď na Kasdanovo klasické Velké rozčarování nyní uvede kanál Cinemax. (oficiálny text distribútora)

kareen

Největší předností tohoto filmu jsou nade vší pochybnost herecké výkony většiny zůčastněných a aby také ne, když se tu sešla taková britská herecká elita. Když k tomu přidám výborné dialogy a pár vtipných situací, je to velmi dobře koukatelné. Příběh ala osmdesátá léta sice už takové terno není, ale na hodně slušnou trojku to v pohodě vystačí. ()

honajz

Příjemný film s nádechem nostalgie, bilancováním a ohlédnutím za studentskými láskami. K tomu vynikající herecké výkony. Některé hlášky a slovní vtípky jsou vynikající. Jen mi trochu vadily některé jen načrtnuté charaktery postav a pak závěr, který vzal tehdy "módní" téma, aby vznikl hořko-smutno-veselý konec. Zajímavé by bylo, jak by své životy bilancovali ti samí lidé ne ve třiceti, ale po dalších deseti letech ve čtyřiceti. ()

emma53

Celá tahle parta, která se sešla u Petra byla senzační a kdo má rád klasické anglické drama s jejich zvláštním smyslem pro humor, tak tomu by neměl tenhle snímek s hvězdným obsazením ujít. Výborné dialogy, kde se střídají ty smutné v tom správném poměru s těmi úsměvnými momenty je to, co se mně moc líbilo a ten příjemný, nevtíravý soundtrack už jen skvěle přispěl k té zvláštní atmosféře a byl už jen takovou milou třešničkou na velmi chutném dortu. Není ta Petrova hospodyně Vera ve skutečnosti maminkou Emmy Thompson ? 4.5* - P.S. je její babičkou :-) ()

Mamie

Kenneth Branagh, přesně ten Kenneth Branagh , jehož filmová tvorba mi snad nikdy moc neseděla, dokázal natočit něco tak krásného a tak britského, že až lituji, že jsem zhlédnutí tohohle filmu odkládala asi dva měsíce. I přesto, že film staví především na skvělých hereckých výkonech, neboť příběh se na první pohled zdá býti o ničem, tak mě ve finále překvapivě bavilo, pozorovat to, jak se lidé a jejich životy během pár let změnily. Není to film, na který bych se dívala nějak často, ale jasno mám v tom, že ještě jednou ho chci v nejbližší době vidět, ale v originále. Britský přízvuk je přeci jen britský přízvuk. ()

easaque

u tohoto filmu bylo poznat režisérovu oblibu v divadelních hrách i v Shakespearovi, ale nebylo to snad na škodu. Anglický humor mám taky rád a tak jsem byl v silném očekávání na výraznější zážitek a ten se nakonec nedostavil. Jedná se především o konverzační a komorní hru o setkání party komediantů po deseti letech, která kromě pár drobných zvratů a rozepří mezi přáteli nenabízí nic víc. Provedení je příjemné, stejně jako herecké výkony, ale tak akorát na 3-hvězdičkový film na poklidné nedělní odpoledne. Zajímavostí pro mě byla role Huggie ala Dr. House a mohl jsem tedy srovnávat... [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

• Představitelka Peterovy (Stephen Fry)hospodyně Very, Phyllida Law, je matkou Emmy Thompson. (vesper001)
  • Rita Rudner napsala celý scénář filmu za 5 dní. (Pumiiix)
  • Stephen Fry, Emma Thompson, Hugh Laurie a Tony Slattery jsou skutečnými spolužáky z Cambridge. Společně také účinkovali v univerzitním amatérském divadelním spolku Cambridge Footlights. (vesper001)