Al morir la Matinee

• USA The Last Matinee

Příběh filmu se odehrává v kině, kde si pár lidí zašlo na projekci hororového filmu „Frankenstein“ a v tom tam začne řádit vrah v pláštěnce a s nožem, s oblibou vydloubávání lidských očí. Začíná tak boj o život. (J*E*A*N*N*E)

Trevor

Píše sa rok 1993 a v hlavnom meste štátu Uruguaj Montevideo leje ako z krhly. V tomto počasí sa v miestnom kine Opera stretnú rôzny ľudia ktorých do sály priviedla zvedavosť, nuda alebo si miesto vybrali preto aby tu možno začali nový vzťah. Hororový film ktorý sa premieta však do sály prilákal ešte jedného návštevníka ktorého cieľom je niečo iné...v poslednom čase sme čoraz častejšie svedkom trendu (nielen) v hororoch vracať sa do zlatej éry 90tych rokov. Maximiliano Contenti týmto slasherom veľmi príjemne prekvapil, jedným dychom nutno dodať že asi najviac práve priaznivcov spomínaného zlatého veku hororov. Určite by stálo zato mať možnosť tento film vidieť v kinosále, atmosféra by nepochybne vyvolala ešte príjemnejšie zimomriavky. Mimochodom, filmom ktorý sa v sále premieta nie je nič iné ako Frankenstein: Day of the Beast, ktorý mal kinopremiéru 27. novembra 2011. Chybička krásy na inak (nie pre každého) prekvapivo dobrom filme. ()

Miseet

Můj první Uruguayský horor (konkurence není příliš vysoká), ve finále i film. Žádné očekávání jsem rozhodně neměla, ale výsledek nebyl zase tak špatný. Oči, konkrétně bulvy jsou můj kryptonit. Některé scény byly opravdu až moc očičkové, čili já měla co dělat, abych to vůbec rozdejchala... Nicméně o to víc se ve mě během sledování umocnily určité pocity napětí, tudíž za mě atmosféra fungovala správně. ()

dubinak

Na urugayské filmové poměry, je to asi úplně pohodový průměr. To mi nějak ale nestačilo k tomu, abych si tento film nějak radikálně déle uchovala v paměti. Má to dosti dlouhý rozjezd a postavy nemají čím zaujmout. Jako napodobenina klasického italského giallo, kde se o hlavním vrahovi nedozvíte vůbec nic, je to ale docela úspěšné. Gore je vyvedené a neostýchavé a atmosféra taky vcelku ujde, takže to jsou asi nejzásadnější klady Al morir la Matinee. ()

bizz_mjc

Argento by asi výskal, ale jako pocta giallu je tenhle slasher fakt blbej, bez napětí, bez překvapení, se slabými herci. Raritka z Uruguaye, mrk. ()

Skeksis

No tak ten bol vážne sexi! Sexi pršiplášť (či oblek pri plynovom útoku), sexi chrup, a sexi mrknutie okom, pričom mal to druhé v ústach. Na zopár idiotských rozhodnutí - nezavolám hneď políciu, ale idem prečekovať vraha, nezabarikádujem dvere, pritom tam mali v miestnosti mrte krámov..., som nemala nič proti filmu. ()

borec999

80kovo štylizovaný old schoolový slasher, ktorý pojednáva o poloprázdnom kine, v ktorom vraždí tajomný zabijak, ktorý už aj tak nízky počet divákov postupne prerieďuje. Dejovo to znelo na prvé počutie zaujímavo(pre fanúšika slasherov), spracovanie sa však príliš nepodarilo. Vrážd je málo, vidieť je z nich ešte menej, tempo je desivo pomalé a vrah postráda akúkoľvek auru alebo rešpekt a ešte k tomu sa správa ako totálny vymletec. Všeobecne logika správania postáv je asi najväčším problémom The Last Matinee a veľmi filmu podkopáva nohy(miestami som naozaj neveril vlastným očiam, ako dementne sa niektoré postavy zachovali). Pochváliť sa dá netradičné prostredie kina, veľa červenej farby(odkaz na Suspiriu?!) a nie najhorší vizuál a technickú stránku (štylizácia do osemdesiatok mne osobne vôbec nevadila). Inak však celkovo nenaplnený potenciál, nuda a nelogická,rutinná vyvražďovačka ktorá našťastie trvá len hodinu dvadsať. 35% ()

Harpy

dve hviezdy dávam za hudbu a premietaného frankesteina v kinosále ktorý ma bavil viac ako to čo sa dialo okolo. Ku koncu ma to paradoxne začalo nudiť ešte viac a už som len čakala keby bude koniec. Doba v ktorej sa to odohrávalo aj štýl filmu a natáčania mi fakt vyhovoval, ale postupne už to len išlo stále k horšiemu. Za mňa sklamanie na základe hodnotenia. Ani ten psychoš so svojou fľaškou očí ma nebavil, bolo to také, skôr trápno-vtipné, čo tam predvádzal. ()

Warhorr

Ihned jsem si vzpomněl na španělskou Angustii. Tohle se mi dokonce líbilo i více. Bylo prima sledovat odkazy/detaily na další trháky - Argentův Děs v opeře na plakátu nebo přímo promítaný Frankenstein. Jinak se jedná o klasický slasher. Jedno kino, maskovaný zabiják a hrstka lidí co to začne pěkně schytávat. Vraždy jsou super a stejně tak je super zabijákova choutka v podobě jeho trofejí. ()

helraiser

Nevěřil bych tomu, že se v dnešní době dočkám něčeho takového. Opravdu neskutečný atmosférický slasher jak vystřihnutý ze starých dobrých 80. let. Tento retro kousek je opravdu něco. Děj se odehrává v uzavřeném kině, kde probíhá promítání Frankenstein, takže během vraždění sledujeme další horor a funguje to naprosto dokonale. Navíc tento slasher je plný opravdu prvotřídního Gore, které se v dnešní době už opravdu moc nevidí, vraždy jsou nápadité a dost brutální. Nemůžu si pomoct, ale tohle je prostě ukázka toho jak by měl správný slasher vypadat. ()

AlexUnited

Hlavne netreba brať tento slasher vážne. Je samozrejme celý tak nejak uletený (počínajúc bizarnou zápletkou) ALE! Má svoju špecifickú atmosféru a pri jednej scéne (kde nezávisle od seba ale časovo súčasne vytekali rôzne druhy telesných tekutín) som sa váľal od smiechu. Škoda len že postavu, ktorej som fandil, vrah ako svoju poslednú obeť zlikvidoval pár minút tesne pred koncom :( ()

Naghavi

Tak pěkný a barevný krvák aby člověk pohledal! Takže určitě za 4* ! Děj vcelku nuda, ale řádění vyšinutého podivína, který si zakládá na poctivé old-schoolové "gore" tak u mne zcela bez výhrad... ()

Tr0nic

Aj napriek tomu, že má film iba 80 minút išiel čas strašne pomaly. Rozbeh trval večnosť , žiadna postava má nezaujala vôbec ničím a vrah bol tiež úplne nesympatický. Vraždy rozoberať nebudem, ale zato si film vyslúžil aspoň jednu hviezdičku. Sú lepšie horory, nechoďte do toho l. Btw ten Frankenstein, na ktorom boli v kine, bol určite lepší. ()

goauld

Psal se rok tuším 1985 a jako malému dítku se mi dostálo ke koukání italského filmu od režiséra Lucia Fulciho - Páter Thomas... Ano - tenkrát jsem byl z toho celý paf, bo za a) se mi dostalo dílka dalek od socialistické Československé produkce a za b) na tu dobu se jednalo o krásný slaher, který měl tajemnou až ponuro-depresivní atmosféru. Nyní je tak 40let poté a....máme tu film podobného ražení. Bohužel 40let je 40let a tudíž paf z toho nejsem. Navíc zde je mnoho fakt "echt gold" dialogů typu: Kdo ho sem pustil? Odkud přišel??? (odpověd je snad jasná: pokladník; a přišel z venku :-))) Samozřejmě nesmíme opomenout nelogické chování některých protagonistů - včetně hlavního "záporáka" z žabykuchem :-)) No.... na Urugway asi jako dobrý, ale... Závěrem tedy nutno říct, že nebýt těch "chutně/nechutných" momentů, tak bych šel o dost níže. PS: závěr (analogie s kuličkama po schodech) byl parádní. ()