Akční thriler plný napětí a smrště kulek od režiséra filmu "Double Team" přesně ve skvělé stylu Johna Woo. Připravte se na skvělé herecké výkony, na ostré dialogy, naprosto nový styl natáčení akčních filmu. Prostě musíte vydržet až do poslední kapky krve... (oficiálny text distribútora)

mis-ko

Ani Broken Arrow, ani M:I 2, John Woo stratil v Hollywoode dych. Zato Tsui Hark sa nikam nehrnie a točí filmy, ktoré sú zbesilo akčné (čakajte scénu pôrodu počas prestrelky od hollywoodkych profíkov, nedočkáte sa) aj zábavné. Navyše s originálnymi prvkami vo vizuálne príťažlivom prevedení. Niet čo riešiť. ()

kagemush

---Doporučuju všem ,kterým se vlastně jednoduchý příběh zdá příliš nesrozumitelný,trénovat a koukat na co nejvíc podobných filmů.Zrovna u asiatů je forma bez nějakých těch přiblblých berliček aby děj co nejednodušší (pochopitelnější)byl, poměrně častá (možná proto ty naše ubožácké TV stanice tuhle produkci tak opomíjejí,uznávám -přepnout na tohle z čehokoli na Disney šanelu,taky na to čumím jako tele na vrata). -A nebýt zrovna tohle dílko tak nasládlý,pak bych to viděl i na víc než 70%. (--a ano,dabing je v některých případech debil,-v tomto případě je to Velkej debil-Cinemax 20.5.011) ()

bourec

Pořád sem tenhle filmek režisérský legendy z H-K považoval za jednu ze stěžejních věcí zdejší filmografie.Ale dnešní puštění dvd mě docela zklamalo. Ne že by to byla nuda, ale v těch chlapcích se pořádně nevyznáte, příběh je kostrbatej a nejasnej. A akce na konci skoro až nesmyslná.Tady musim hodnocení trochu upravit.70%. ()

TomikZlesa

Hodně zmatený začátek a děj cělkově, příběh snad ani nejde pochopit. Akce výborná, pár momentů naprosto dokonalých a některé okamžiky nezapomutelné včetně pár zpomalených záběrů. Jen škoda že Nicholas Tse se veze až na druhé vlně... ()

lennyd

Připadalo mi, jako by se režisér nemohl rozhodnout, které příběhové linii dát hlavní slovo, a tak to střídal a střídal, až z toho chudákovi divákovi (mně) šla hlava kolem. Hlavní hrdina si "náhodou" vyrobí potomka s lesbickou policistkou a náhodou jeho náhodný známý čeká taky potomka. Společně oba musí náhodou bojovat proti jihoamerickému gangu, a náhodou je hlavní hrdina ten jediný, kdo může zachránit přítelova potomka. Těch náhod je tam až přespříliš, takže jsem si hodně oddechl při závěrečných titulcích. Přitom vizuálně je film natočen hezky .. škoda toho scénáře.. ()

VanTom

Živelný hongkongský akčňák se snaží tvářit mladě a progresivně (trochu jako "ritchieovská" gangsterka), ale staromódní DNA Tsuie Harka nezapře. Nicméně kromě zmatečného začátku se to projevuje pozitivně v akrobatické kameře, divokém střihu a rozmáchle aranžovaných kaskadérských přestřelkách, dlouhých a(ž) labužnických mezi elitními, tuhými profíky. Takže OK za slabší 4 *. ()

ZkuKol

Pro Hong-Kongskou akci mám velkou slabost a tohle dílo na ni útočí nejtěžšími kalibry! Tsui funguje většinou jako producent (a často mu to jde o dost lépe než režie:-), ale zde zamáznul všechny své lapsy a natočil něco tak neskutečně syrového,že máte po dokoukání pocit, že jste dostali nakládačku i vy a nějaká ta kulka vás taky škrábla, takže neváhejte a zkontrolujte prostor pod gaučem, jestli vám tam neleží košík s mimčem. Jojo Tsui zde smísil jak přestřelky tak kun-fu, vynechal moudrá a rodiná poselství, ukázal jako první světu stop-motion záběry a hlavně naprosto pustil ze řetězu svou největší přednost a to je pohyb kamery. Už v Kontrabandu byla kamera akčnější než "Svaly z Bruselu," ale co dělá tady, to je doslova akrobacie. Stealth pronásledování v obytném domě si doslova užívá a při natáčení tam muselo být víc kolejí než na "hlaváku." Na herecké výkony se mě neptejte, ani si nepamatuju, zda se filmu vůbec mluví a vůbec mi to nevadí. Tohle je asijská akce, jenž si nebere servítky a jede na plný plyn od úvodních titulek až k závěrečným a pokud se vám u ní podaří vydechnout, tak si to užíte, tenhle film vám víc příležitostí nedá... 100% ()

Skalda

Skvělý nápady - vizuální (plechovky ve větru, granáty ... honičky v činžáku) a občas nějakej ten holub pro kámoše Wooa ()

willis

Ano, ta dvacetiminutová přestřelka je skvěle udělaná, ale to není nic platné když okolo ní je 90 minut nezáživného příběhu. (2.2.2006) ()

LuckyStar

Dějově maximálně zmatený film, který je však tak báječně kombinován (jak vizuálně, tak dramaticky) se scénami, ve kterých zrovna dává maximální smysl, že to nelze neuznat. Tempo je víceméně smrtící, střih je smrtící, hrdinové jsou smrtící... Chce si to zvyknout a akceptovat. Akční záležitost z Hong Kongu, která mi ne náhodou občas připomínala geniální hru Deus Ex. ()

maty39

Porovnávat Harkův a Wooův styl opravdu nejde. Hark není fascinován choreografií přestřelek jako velký mistr, ale i přesto zvládá své řemeslo s dostatečnou elegancí. Time and Tide patří mezi jednu z těch lepších akčních kriminálek na které můžete v novodobé Hong kongské produkci narazit. V první půli sledujeme Nicolase Tse a jeho útrapy se zbouchnutou "přítelkyní", jeho snahu vydělat si peníze jako soukromá ochranka a jeho setkání s bývalým žoldákem, kterému jsou v patách jeho kumpáni a jeho také těhotná přítelkyně. V prvních dvou třetinách sledujeme spíše zamotávání dějové linky, aby se vše rozmotalo v závěrečné explozivní třetině. Ani jedna část nenudí, děj odsýpá a závěrečné akční peklo v činžáku a na nádraží je uspokojujícím vyvrcholením tohoto příběhu. Pokud mám tento Harkův film k něčemu přirovnat, pak Time and Tide podobá spíše některým filmům Johnnyho To (například The Mission). Silných 80% PS: Příběh zmatený není. Je velmi přímočarý a dá se v něm snadno zorientovat. K tomu musím dodat, že jsem zvyklý na tempo vyprávění HK filmů, kde se na nic nečeká, občas se střihem přeskakuje hodně divoce kupředu a nepomáhá ani, že pro necvičené oko vypadají skoro všichni stejně (na to už jsem si také zvykl) ()

Hapretor

Od poloviny filmu jsem absolutně neměl ani nejmenší ponětí, o co tam kráčí, a tak jsem to vypnul. Nepochopitelné, hektické, nudné, divné až blbé. ()

yossarian-

Pravý Hongkonský akční film. Natočeno ve velkém stylu, líbil se mi jak příběh, tak akční scény. Vrchol je podle mě přestřelka v nájemním baráku. Když sem ji vyděl poprvé tak jsem čučel s otvřenou hubou. Je to prostě parádní oddychovka, která si 4* určitě zaslouží. ()

Krysap

Zase jeden z filmů, kde se musí pořád dávat pozor, aby se člověk neztratil. Ale po akční stránce skutečná bomba. Nejlepší byl ten dědek, co mu nad hlavou vyletěl byt do povětří a on v klidu čuměl na televizi :-) Plus návrh, jak přestřelit pupeční šňůru. Hodně zábavná záležitost. ()

Mocoft

Očekávejte šílený zmatek umocněný faktem, že evropanovi čínské obličeje splývají. A jen na akci se film stavět nedá, i když ta je tam občas dost originální... ()

Looka

Naprostá zběsilost přesně Harkově nejlepším stylu. Díky tomu jsem se sice také párkrát přestal orientovat v ději a postavách (kamera zajíždí přímmo do středu explozí atd.), ale kdo hledá u podobných filmů děj ? Stopět procent adrenalinu. ()