Traja kamaráti, Mireček (Matouš Ruml), Vilém (Janek Gregor) a Dužan (Duy Anh Tran), si privyrábajú pestovaním a predajom kvalitnej trávy. Až raz dostanú ponuku, ktorá sa neodmieta: predať kompletnú úrodu za jednu noc. Avšak keď uzavrú obchod s nebezpečným Bulharom (Predrag Bjelac) a jeho pravou rukou (Karel Dobrý), zisťujú, že im niekto ako naschvál vykradol skleník. Majú iba pár hodín na to, aby zachránili nielen kšeft roku, ale aj svoje malíčky. Dvaja policajti zo starej školy (Martin Hofmann a Leoš Noha) boli suspendovaní. Prvý z nich sa správa ako psychopat a druhý je totálne vyhorený, takže keď prídu so žiadosťou o návrat k polícii, sú svojimi nadriadenými rázne odmietnutí. Aby získali naspať svoju prácu a česť, rozhodnú sa na vlastnú päsť pátrať po kufríku plnom vzácneho materiálu a rozhodne pri tom neberú žiadne ohľady. André (Marek Lambora) je rocker, ale má problém. Podpísal zmluvu, v ktorej sa zaväzuje k natočeniu troch popových albumov pre teenagerov. André sa na verejnosti tvári ako suverénna hviezda, ale vnútri sa ide zblázniť. Celý svoj byt, auto aj slávu by vymenil za jednu naozajstnú rockerskú noc. A presne to sa mu splní, keď si na letisku omylom vezme cudzí kufor. (CinemArt SK)

esmoke

Mireček (Matouš Ruml) a Vilém (Janek Gregor) prodávají trávu v malém. Pak uzavřou velký obchod s velkým kápem a někdo je vybere. Sympatický start kariéry mladého režiséra. ()

hony23

Česká komedie o 3 dealerech trávy ze Žižkova, kteří se zapletou s daleko většíma rybama. Žádná velká zábava to teda není, vše zachraňují postavy policistů v podání Martina Hofmanna a Leoše Nohy. Ti se opravdu povedli a zasloužili by si celý film jen pro sebe. ()

Grimaldi

Když se na film budu dívat čistě v rámci českého filmového rybníčku, tak se jedná o fajn film. Po zkušenosti se seriálem Pizza boy mě ani moc nepřekvapilo , že se tuzemskou Ritchieovku pokusil natočit zrovna Adam Hobzik. A i když tu jsou pořád ještě cítit jisté tvůrčí neduhy jako v onom seriálu, pomalu už vyhlížím režisérův další projekt, který věřím že bude minimálně stejně tak dobrý, jako Ubal a zmiz. ()

Karbos

Nevěděl jsem do čeho jdu a vzhledem ke stavu naší komediální produkce jsem ani nic nečekal....náhodou jsem byl ale mile překvapen. Ono to bylo i vtipný, zejména pak ústřední dvojce policistů nejednou pobavila za mě lepší tři. ()

starydivak

Teenagerská komedie, nic víc k tomu není třeba dodávat. Děj je rozplizlý jako tetování na těle lásky hlavního hrdiny. Autoři se asi u vymýšlení dobře bavili a věřím, že si to i užili. V kině to však bylo místy smutné ticho při hláškách mladých, a pousmání při výstupech starých. ()

vaclav.g.kar

Od oznámení tohoto snímku jsem byl v očekávání jak to celé nakonec dopadne. Jestli začínající Adam Hobzík dokáže vypotit něco nového, svěžího a na tuzemské poměry originálního. No jak se to vezme. Film se dá hodnotit 2x. Zaprvé jako český film: To tu máme opravdu vydařenou jízdu plnou hlášek a parádně zahraných postav. Nikdy mě nenapadlo že bych mohl říct že mě sakra bavil Marek Lambora a jeho Andre.. 😅 Ono celkově je osazenstvo parádně ukočírované. Predrag je prostě boží, Karel Dobrý jakbysmet, a ústřední trojice je sympatická až na půdu. Trochu mi lezl na nervy neortodoxní Hoffman, od Mostu je ho všude dost, ale do příběhu sednul. Takže v rámci CZ scény nadprůměrný kousek který se zvedá nad žumpou Špindlů atd... Zadruhé lze hodnotit jako Krimi-komedii: Ve srovnáni s Britskou nebo Americkou tvorbou tu nemáme nic originálního. Je vidět režisérova láska k žánru, k Ritchiemu ( klipovitost a ta hravost) a Tarantinovi ( scéna s pohledem z kufru 😁 jasnej Quentinův trademark ), ale stačí to ?? Asi jo, ale asi podobně jako u Czech Made Mana, jen doufám že to nezapadne a vznikne od Adama Hobzíka jeho Podfu(c)k. Držím palce. Každopádně je to první český film od Kobry a Užovky který doporučuji a dávám 75%👍. Příjemné překvapení a rád si to dám někdy znova.. ()

NeverEver

Variace na americke filmy typu 21, Italian Job apod. Uplne srovnani s gangsterkami typu Pulp Fiction nebo Obvykli Podezreli neni uplne mozna, ale v nekterych momentech se nabizi. Je to cesky film s ceskou zapletkou a to je potreba mit na pameti a nechtit od neho vic nez dobrou zabavu, rychly spad, zapletku (ne uplne predvidatelnou), par nekorektnich vtipu a svezi tvare. A to vse film ma!!! Takze prestante resit dej, triky nebo rezijni pojeti versus Tarantino. Je to zbytecne. Radeji vemte sve teenagery na prvni cesky film, kde si rodic nebude pripadat blbe a dite se bude skvele bavit. Jen vic takovych pokusu! Snad bude i director’s cut s kolosalni prestrelkou na konci… krev potece proudem a clovek si treba vzpomene i na True Romance…. Za me super. Konecne neco jineho nez pohadka a nebo prihloupla komedie. To se musi ocenit:-) 5***** ()

Ignitus.C odpad!

Proč tady všichni berou to, že je to vykradený Guy Ritchie jako nějakou ctnost??? Bylo to zdlouhavé, nudné, a české jak prase, na to, že se autor evidentně snažil o zahraniční gangsterku... A když došli témata z filmů Guye Ritchieho, tak si půjčili i z Big Lebowskiho... ()

Slepejsek

Jménem gandži, odvažte se, prosím! Čeká vás divoký trip jedné noci na Žižkově. Na domácí poměry překvapivě dobré (potvrzuje se stará pravda, že když je dobrý scénář, má i film šanci být dobrý) - ne že by tu občas nezaskřípalo, ale v tom tempu nemáte čas vznášet protesty. Prostě jedete na vlně a jenom se pochechtáváte, protože tenhle úlet fakt má pořádný koule... ()

rezor

Na české poměry vcelku něco nezvyklého, co do kin vnáší závan zahraniční kinematografie. Výběr filmových lokací by kromě hlášek typu "tady je ku*va Žižkov" ani nepřipomínal pražské ulice a společně s kamerou a barevným nádechem přenáší diváka pocitově někam na jih evropského kontinentu. Martin Hofmann a Matouš Ruml ukazují, že svoje role zvládají na výbornou, ale co jim to je platný, když scénář nenechá jejich postavu víc rozvinout a omezuje se na základní premisy hlavních hrdinů. Filmu tak celou dobu schází nějaký element, který by z filmového plátna vytáhl jejich ploché charaktery postav a ve finále dostanete pouze obstojný vizuál hrající si na český Hollywood s dávkou promarněností 99 minut. Adam má do příště co zlepšovat. ()

Ocampa

Dva kamarádi, Mireček a Vilém pěstujou nejlepší trávu pod sluncem a když je nám ukázána jejich pěstírna, vidíme tam kvést samce. Tak tohle se fakt nepovedlo. Celý příběh tak vyznívá dost naivně... Ale pro nějaký bezmyšlenkový pobavení, proč to jednou nezkouknout. ()

Endurion

Film, kterému bych hrozně rád dal alespoň čtyři hvězdy. Jasně, je to "jenom" imitace Guye Ritchieho zasazená do českých reálií, ale je to zatraceně dobře zvládnutá imitace - alespoň po formální stránce, a vidět Žižkov očima Guye Ritchieho je prostě hrozně fajn. Za geniální scénu průjezdu vietnamským podsvětím se mi chce dát pět hvězd, ale nemůžu. Kamenem úrazu Hobzíkova debutu je to, že nemá žádné postavy. Jen figurky na šachovnici, s nimiž Hobzík provádí překvapivé tahy a zábavné rošády, ale nedovolí jim se jakkoli vyvinout a změnit. Na film se hrozně dobře kouká, je vtipné sledovat hovadské chování všech postav, zvraty jsou překvapivé - přesto si ale po skončení filmu kladu otázku: proč jsem na to celé koukal? Dokáže se Mireček postavit na vlastní nohy? Poučí se Vilém ze svého neúspěšného šmelení a přestane riskovat život pro peníze? Uvědomí si policajt Hofmann, že je nevyzpytatelný kretén, a pokusí se napravit svoji reputaci? To jsou otázky, které měly být v centru veškerého dění, ale ani jedna z nich se vlastně doopravdy neřeší. Ubal a zmiz! tak zůstává jen zábavnou formální hříčkou. Což je škoda, protože to mohl být opravdu dobrý (a v českém prostředí nevídaný) film. ()

vinducha

Příjemné překvapení , starší generaci bych to asi nedoporučil , nicméně potěšilo mě zde prakticky vše , od lokací , přes herce , technickou stránku věci až po celkovou filmařinu. A koukám , že si zde pan Hobzík vzal fundament ze svého seriálu . Jen tak dále. ()

PsychopatXXX

Jako jděte doprdele s tím hodnocením 54%.... sice je vidět, že to bylo lowcost, ale na poměry aktuálního českého filmu je tenhle film Top.... má to spád, vyvarovalo se to kýči a trapnosti, dialogy jsou akorát, celkem uvěřitelný, s product placementem to je v přijatelné míře, ale hlavně duo policajtů s Hoffmannem a Adou z okresního přeboru, no ty vole 🙈 ti páni si to kradou pro sebe😎 celkové cast je výborný. mafiáni uvěřitelný, i ten rakosak nedělá parodii na svojí etniku. Prostě příjemný film 😊 ()

nudlis

Jako filmová prvotina to není špatný. ALE: vadí mi tam dost nevyrovnaná ústřední trojka - na jedný straně zkušenej Ruml, pak polozkušenej Gregor a nakonec totálně prkennej Duy. Dál opravdu nesympatická a dle mě ošklivá Sharlota (nebo jak si ten transformer řiká). A nakonec hodně trapný vykouknutí Matonohy z karavanu. Proč si sakra každej myslí, že Matonoha je ten správnej typ na postavu "tvrdýho rockera"? Takovej vypelichanej kašpar! A Lamborova kožicháče ani nezmiňuju, ten byl ve filmu úplně zbytečnej. Nakonec, abych nekřivdil - ano, pár vtipů se našlo. Ale ty měla většinou na triku dvojka "emočně nevyrovnanýho" a "vyhořelýho". Jinak nic. ()

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (viac)