Jack Quinn (Jean-Claude Van Damme) je najlepším protiteroristickým agentom na svete. Napriek tomu chce odísť do výslužby, aby sa mohol venovať manželke a synovi, ktorý sa im onedlho narodí. Jeho posledná misia má byť likvidácia chladnokrvného teroristu Stavrosa (Mickey Rourke). V osudnom momente Jack zaváha a nestlačí spúšť, pretože ani ten najväčší zlosyn si nezaslúži zomrieť vo chvíli, keď objíma v náručí svojho malého syna. O zlomok sekundy už je neskoro. Stavros s inštinktmi predátora zlikviduje celý protiteroristický tým a sám Jack len tak tak vyviazne živý. Ale aj Stavrosove straty sú veľké. Pri divokej prestrelke prišiel o život jeho syn. Keď Jack znovu nadobudne vedomie, je už v "kolónii". Na ostrov, stratený uprostred oceánu sú deportovaní tajní agenti, ktorí síce zlyhali, ale sú natoľko cenní, že by bola škoda ich zlikvidovať. S pomocou najmodernejšej techniky tu analyzujú teroristické útoky z celého sveta. Stavros o "kolónii" vie, a tak Jack jedného dňa nájde na obrazovke svojho monitoru šifrovaný odkaz. Mám tvoju ženu a syna! Jack musí utiecť z prísne stráženej kolónie a bojovať s pomstychtivým Stavrosom o životy svojich najbližších... (TV Markíza)

bolf!k

JCVD byl s Arnoldem můj nejoblíbenější akční hrdina. Jakkoli mi dnes jeho filmy přijdou stupidní, kvůli nostalgii jít pod tři prostě nemůžu :) 70% ()

Torgal

Spolu s Maximálnym rizikom najlepší Van Dammov film. Má tempo, hlášky, explózie, veľmi dobré bojové scény a zaujímavé obsadenie (Dennis Rodman je síce buď transexuál alebo buzna, no výborne oživuje celý film). Jednoducho kvalitné béčko bez väčších ambícii. Škoda nezvládnutého záveru, inak by som koketoval aj so štyrmi hviezdami. 6+/10 ()

emdvojka

Podľa mňa Van-Damm je taký nedeľný prvok komerčných televízii, a keď už fakt nemajú čo dávať, kľudne nám ho predhodia aj v sobotu večer, čo bol dobrý krok možno pred desiatimi rokmi kedy vládli filmy s týmito "akčnými hrdinami" čo majú pomstu v krvi.Double team je však ešte ako tak úspešný a vcelku zaujimavý počin tohoto belgického maskota a dáva nám pocítiť, že aj takéto béčko sa dá prežiť s pôžitkom sobotnajšieho prime-timeu, čo sa už o iných Van-Dammových kúskoch povedať bohužiaľ nedá... ()

Hulk Hogan

Ze začátku chvíli nuda, ale po té co se objeví Dennis Rodman, kterej má téměř v každý scéně jinej účes, se to parádně rozjede. Tenhle film patří k Van Dammovým nejpovedenějším, čemuž určitě přispívá i Mickey Rourke. ()

Kingjiri

Van Damme si střihnul roli křížence Chucka Norrise s MacGyverem. Prvního jmenovanýho připomíná poúrazový cvičení, kopy s otočkou a boj s tygrem, druhýho zase útěk z kolonie odloženejch agentů. Tentokrát odpovídající distributorskej popisek napovídá mnoho a každej si může udělat obrázek o tom, že půjde o pořádnou béčkárnu. Ujetej příběh a blbý dialogy bych ještě toleroval, ale nedokázal jsem se celou dobu smířit se slabou technickou kvalitou snímku - tradičně nejvíc mě lezly krkem nepovedený zpomalovačky. Jsem však ochotnej uvěřit, že Double Team představuje to lepší z Van Dammovy filmografie, byť již v dnešní době snímek působí směšně, dvě silnější hvězdy. ()

Stíba

Tady na rozdíl od většiny stojím na druhé straně barikády. Nudná splácanina kterou nezachrání ani zpestření Rodmanem a Rourkem. ()

Patrik200s

Typická Van Dammeovka kde všetkým naokolo nakope riť tento krát s asistenciou niekdajšej basketbalovej super hviezdy Dennisom Rodmanom a nakopávaný v tomto prípade je Mickey Rourke. Tak príjemnú zábavu pre všetkých čo neberú filmy smrteľné vážne ak ich tak beriete tento kúsok určite nie je pre Vás. ()

BLADER

Tak, ja som bol rozhodne spokojný, miestami dokonca prekvapený, aká úžasná akcia je v tomto filme. A tým rozhodne nemyslím len bitky muža proti mužovi, ale všeobecne - výbuchy, strieľačky a podobne. Viac takýchto filmov! ( aj keď si až nepríjemne realisticky uvedomujem, že v dnešnej digitálnej dobe takéto filmy jednoducho nemajú šancu ). Raz to asi stačiť nebude. ()

kwaicheng odpad!

Divnej film s divným náklaďákem, divným černochem a divným Van Dammem, kterej se tu tváří jako kdyby se nemohl tejden pořádně vysrat. Měl jsem dojem, že obživli plastový hrdinové z teleshopingu. ()

dessa

Je to strašná konina, ale jako baskeťák musím dát samotnému Rodmanovi, nejlepšímu rebounderovi s nejhorší střelbou, alespoň 3 hvězdičky... Chicago Bulls s Michaelem, Scottiem a Dennisem je pro mě stejně nejlepší basketovej manšaft všech dob (hned za Dreamteamem z Barcelony, to je ale úplně jinej sport...)... Vím, píšu trochu offtopic (ok, hodně offtopic), takže k věci, JCVD podává jeden ze svých lepších výkonů, celkově se jedná o střelenou ujeťárnu, ale ještě ne za mezí mého diváckého vkusu... Prostě jsem se u filmu dobře bavil a o to jde především, ne? ()

Acrobat odpad!

Dvojnasobne katastrofalne natocena kolosalna antiterosisticka mila hlupost, kde Tsui rozbija postavami mnozstvo skla a dveri. Vsade to patricne hongkongsky lieta, vybuchuje, vsetko vo velmi zmatocnom strihu a miestami nepochopitelnych kamerovych kreaciach. Antiherecke svalovske postavy sa premiestnuju do lokacii, vsetko bez predchadzajucej logiky. Dvojity tim je ako svetielkujuci hraci automat. Hadzete mince zabavy a ono to len trieska kovovym zvukom. Kolonia, Rodman, Rim, tiger, akcia na nafukovacke, porod vsetko svizne avsak vo svojej trapnosti. Detska zabava plna skodnych hercov s nulitnym pribehom. ( videne 4.11.2020, Dajto archiv) ()