Džudžucu kaisen

Japonsko, (2020–2025), 23 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Gege Akutami (komiks)

Scenár:

Hiroši Seko

Kamera:

Teppei Itó

Júiči Nakamura, Džun'ja Enoki, Júma Učida, Asami Seto, Džun'iči Suwabe, Kendžiró Cuda, Kóki Učijama, Mikako Komacu, Tomokazu Seki, Šigeru Čiba, Marija Ise (viac)

Ve světě, kde se démoni živí na nic netušících lidech a kde mnoho z nich padlo za oběť nejrůznějším prokletím, jsou všemožně schované části těla legendárního a obávaného démona Sukuny. Každý démon, který pozře nějaký z těchto ostatků, může získat obrovskou moc, se kterou by mohl být schopný zničit celý svět, či vážně narušit běžný chod věcí. Naštěstí však existuje tajemná škola bojovníků Jujutsu – čarodějů, kteří běžné smrtelníky v tajnosti ochraňují před všemi nebezpečími ze strany démonů a nebezpečných prokletí.
Yuuji Itadori je obyčejný středoškolák jehož největší starostí je jeho nemocný dědeček, který leží v nemocnici. I když chlapec vypadá na první pohled úplně normálně, má neobyčejnou fyzickou sílu a vytrvalost, díky které o něj má zájem mnoho školních sportovních klubů. Yuujimu je to ale jedno a mnohem raději tráví svůj volný čas ve společnosti dvou dalších přítel, členů okultního kroužku. Jeho život se však změní jednoho dne, kdy se mu do rukou dostane zapečetěný a prokletý předmět – jeden z prstů démona Sukuny! Chlapec ani nikdo z kroužku nemá tušení, jaké hrůzy se stanou poté, co poruší pečeť... (Jeoffrey)

Recenzie používateľa mikki089 k tomuto seriálu (7)

Kaigjoku (2023) (S02E01)

Začátek druhé sezóny a představení nového děje, kdy se seznamujeme s Gojovou minulostí a co vedlo k tomu, že z Geta se stal záporák, začíná pěkně. Většina epizody je věnována nastavení současné situace a vytvoření zápletky. Přestože se v něm nestane nic zásadního, stále je díl velmi zábavný. Interakce mezi postavami jsou poutavé, dialog je skvělý a animace, jak je očekáváno, je vizuálně úchvatná. Celkově tato epizoda položila pevný základ pro sezónu, vytyčila směr pro úžasný děj a dynamické vztahy mezi postavami, a zároveň představila charakteristický animační styl, který bude určovat tuto sezónu. ()

Kaigjoku: Ni (2023) (S02E02)

Druhý díl a pěkně se to rozjíždí! Rozšiřuje se předchozí epizoda a určitě přispívá k vybudování napětí pro zbytek sezóny. Animace a střih byli úžasné, obsahově i obsažnější než v první epizodě. Scény s Tojim v tomto díle byly napínavé a naprosto skvělé. ()

Kaigjoku: San (2023) (S02E03)

Pěkně se to rozjíždí! Animace znovu famózní (musím uznat, že animace a barvy očí jsou překrásné), nechyběly extra scény. Záběry z pohledu postav, něco novější ve světě JJK, určitě velké plus - přidalo to autentičnosti a celkovému momentu překvapení. Výkony hlasových herců na jedničku, stejně tak animátoři/režie při vytváření scén. Za mě další skvělá epizoda, celkově arku o Satorově době jako studenta není co vytknout. ()

Kaigjoku: Ši (2023) (S02E04)

Skvělá epizoda. Přiznávám, že jsem scénu s Gojovým “osvícením” (aka “Throughout Heaven and Earth, I alone am the honored one”) čekala trochu jinačí; prostě v manze se mi líbila více. I přesto efekt spojení Modré a Červené ve Fialovou a celková ukázka Gojových schopností byla fenomenální. Konečná scéna mezi Gojem a Getem a celková symbolika cele epizody na jedničku. ()

Gjokusecu (2023) (S02E05)

Tak a končí nám první část druhé série. “Gojova minulost” vyvrcholila nad má očekávání. Haibara a Nanami mi budou chybět, stejně tak jako mladý Geto. Po vizuální stránce naprosto perfektní; není co vytýkat. Epizoda pěkně vyobrazuje, jak se pomalu hroutí vztah mezi našimi nejsilnějšími kouzelníky a jak Gojův postup nahoru pouze dostává Geta na ještě větší dno a do izolace. Yuki se nám zase konečně objevila na scéně. Krátký náhled do přítomnosti na konci epizody dává hladký přechod mezi oběma dějovými linkami a připravuje nás na Šibujský incident (na který definitivně nejsem emocionálně připravená), kterého se dočkáme za měsíc. ()

Só iu koto (2023) (S02E06)

Vracíme se zpátky do 2018! Poslední taková "lehčí", usměvavější epizoda předtím, než se to pořádně rozjede (aka Šibuja). Animace jednodušší ale přidávající více kouzla celé vizáži anime. Hlasoví herci opět nezklamali. Animátoři si také pěkně vyhráli s celou scénou mezi hlavním triem a Yuko (zejména výrazy Nobary) - po vizuální stránce rozhodně 10/10. Následně nastává začátek Šibujského incidentu v odhalení špeha a jeho bitky s Mahitem. Myslím si, že se máme na co těšit! ()

Rihi (2023) (S02E18)

To strategické a postupné dotváření a doplňování epizody se ukázalo jako velké plus. Nanami zůstal věrný sám sobě a svému charakteru i v posledních chvílích - upřednostnil dokončení práce před vyhledáním pomoci. Velká pochvala tvůrcům za zdařené vybudování emocionální reakce diváka.  Yujiho zdrženlivá emocionální reakce na Nanamiho smrt je obdivuhodná; jako motivaci si zachovává Nanamiho víru v něj. Dokonce ani Mahitovo manipulativní využití Junpeie neotřese jeho soustředěností. Celkově epizoda vyobrazená převážně na schopnostech Mahita a ukázce, čeho je schopný.  Nedostaky se z mé strany sice najdou (zejména v animaci a některých scénách, ale co se dá dělat, když mají v MAPPĚ bordel...). ()