Po neúspěšné fúzi Riko a Tengena se vztah mezi Satorou a Sugurem mění společně s jejich pohledem na jujutsu magii a jejich roli v tomto světě, což vede k neočekávanému odchodu jednoho z nich. Satoru splňuje svůj slib vůči Tojimu. (mikki089)

mikki089

Tak a končí nám první část druhé série. “Gojova minulost” vyvrcholila nad má očekávání. Haibara a Nanami mi budou chybět, stejně tak jako mladý Geto. Po vizuální stránce naprosto perfektní; není co vytýkat. Epizoda pěkně vyobrazuje, jak se pomalu hroutí vztah mezi našimi nejsilnějšími kouzelníky a jak Gojův postup nahoru pouze dostává Geta na ještě větší dno a do izolace. Yuki se nám zase konečně objevila na scéně. Krátký náhled do přítomnosti na konci epizody dává hladký přechod mezi oběma dějovými linkami a připravuje nás na Šibujský incident (na který definitivně nejsem emocionálně připravená), kterého se dočkáme za měsíc. ()

Michal_Velc

Vyvrcholení "Gojo's Past Arc" bylo udělané perfektně. Není co vytknout. Také jsme na konci epizody nahlédli zpět do roku 2018. Za hlavními postavami, který budou součástí druhé sezóny od šesté epizody skoro každý díl. ()

• Kimono, která má Geto na sobě, se nazývá Gojokesa (také Gojo-no-kesa). (mikki089)
  • Místo, kde se Gojo a Geto naposledy setkali, se nazývá Omojde Jokočo v Šindžuku, což lze přeložit jako „Stezka vzpomínek“ neboli místo, které znáte už delší dobu a cítíte vůči němu určitou nostalgii. (mikki089)