Džudžucu kaisen - Season 2 (2023) (séria)

Kaigjoku: Ši (S02E04)

(epizóda)
  • Japonsko Kaigyoku: Shi (viac)

Bitva mezi Satorou a Tojim pokračuje. Satoru objevuje nové schopnosti, zatímco se pokouší odrážet Tojiho útoky. Po neočekávaném vítězství se Toji vydává vypořádat s Riko a jejími bodyguardy, Kuroi a Sugurou. Mezitím Satoru, na pokraji smrti, nadále zlepšuje své schopnosti. (mikki089)

Michal_Velc

"Throughout Heaven and earth, I alone am the honored one!" S možností vidět epizodu s předběžným přístupem musím říct, že tahle epizoda je zatím nejlepší epizoda celého Jujutsu Kaisen. Animace tohoto boje, Gojovo zmrtvýchvstání, voice acting, kompozice, prostě vše perfektní. ()

mikki089

Skvělá epizoda. Přiznávám, že jsem scénu s Gojovým “osvícením” (aka “Throughout Heaven and Earth, I alone am the honored one”) čekala trochu jinačí; prostě v manze se mi líbila více. I přesto efekt spojení Modré a Červené ve Fialovou a celková ukázka Gojových schopností byla fenomenální. Konečná scéna mezi Gojem a Getem a celková symbolika cele epizody na jedničku. ()

• Jedním z prokletých duchů, které Suguru Geto využil při útoku na Tojiho, je známá postava z japonských legend zvaná Kučisake-onna. Žena, která se svých obětí ptá na otázku: „Jsem hezká?“ a podle odpovědi následně zaútočí. (mikki089)
  • Tato epizoda adaptuje kapitoly 73., 74. a část 75. kapitoly oficiální mangy. (mikki089)
  • V Jujutsu Kaisen - Hidden Inventory 3 (2023) lze vidět, jak se Satoru pokouší použít svoji prokletou techniku zvanou „modrá“ na Tojiho poté, co je bodnut do krku, jako svůj poslední útok předtím, než je smrtelně zasažen. Nicméně v této epizodě Satoru tvrdí, že když ho Toji bodl do krku, vzdal se protiútoku a zaměřil veškerou svou pozornost na obrácenou prokletou techniku. Jeho prohlášení je v rozporu s událostmi předchozí epizody. (mikki089)