Džudžucu kaisen - Season 2 (2023) (séria)

Kaigjoku: San (S02E03)

(epizóda)
  • Japonsko Kaigyoku: San (viac)

Poté, co byla služka Riko Amanai unesena, si Gojo, Geto, Riko a služka užívají volno na pláži. Když v tom náhle, když se vrací do školy v Tokiu, jsou přepadeni nájemným vrahem Toji Fushigurem a začíná boj Gojo vs Toji. (Michal_Velc)

MasterMagic

Skoro jsem až zapomněl, jaký je užasný pocit bez znalosti příběhu mangy koukat týdně na novou epizodu JJK. Syntéza perfektní animace a zvuku vyprávějící strhující příběh, který je po scénáristické stránce napsán dost úderným způsobem. Jak je tomu u pravých autorských vizuálních děl, kdy se vám rozchází hrany obrazu a mentálně se posunete doprostřed tohoto vyhraněného prostoru. Tento trademark byl naznačen už v předchozí epizodě, ale v této je podáván v míře vrchovaté. Je to něco, co mi naposledy během JJK0 filmu opravdu neskutečně chybělo a bál jsem se, že už to nezreplikují, tak skvěle, jak tomu bylo v sérii první. Opravdu jsem štěstím bez sebe, že jsem se mýlil. Moje očekávání jsou splněna, ba dokonce se pro nadcházející arc i navýšila. Sakra, zbývá ještě 20 epizod a už tu máme peak. Možná bych vydržel čekat dva týdny a viděl naráz 50 minut než to takto škudlit po 25 minutách. ()

mikki089

Pěkně se to rozjíždí! Animace znovu famózní (musím uznat, že animace a barvy očí jsou překrásné), nechyběly extra scény. Záběry z pohledu postav, něco novější ve světě JJK, určitě velké plus - přidalo to autentičnosti a celkovému momentu překvapení. Výkony hlasových herců na jedničku, stejně tak animátoři/režie při vytváření scén. Za mě další skvělá epizoda, celkově arku o Satorově době jako studenta není co vytknout. ()

• Černobílá ryba vedle Riko během její návštěvy akvária je mladistvá rybka pomce císařského, známá také ve světě anime jako „ryba, která migruje za smrtí“. Tato ryba je charakteristická tím, že plave na místa, kde normálně nemůže přežít, a tam zemře, což symbolizuje životní účel Riko – zemřít ve prospěch Tengena. (mikki089)
  • V epizodě se objevuje extra scéna, která vyobrazuje, jak byla Kuroi zachráněna. To v komiksu nikdy nebylo objasněno. (mikki089)
  • Gojovo kimono je zdobeno vzorem vážky, která je v Japonsku symbolem statečnosti a vítězství. Vážky se mohou pohybovat pouze vpřed a jsou známy svou odvahou a nebojácností, což přispívá k jejich uznávané pověsti a naznačují Gojův charakter jako kouzelníka. (mikki089)