Džudžucu kaisen - Season 1

(séria)
Japonsko, (2020–2021), 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Gege Akutami (komiks)

Scenár:

Hiroši Seko

Kamera:

Teppei Itó

Šigeru Čiba, Marija Ise, Jošiki Nakadžima, Kendži Sugimura, Šóhei Kadžikawa, Džun'ja Enoki, Júma Učida, Džun'iči Suwabe, Takahiro Sumi, Takaja Kuroda (viac)

Středoškolák Yuuji Itadori tráví své dny buď v klubovně, nebo v nemocnici, kde navštěvuje svého dědečka. Nicméně tento klidný životní styl brzy začne nabírat podivný obrat, když náhodně narazí na prokletý předmět. Spouštějící řetězec nadpřirozených událostí náhle přenese Yuujiho do světa Prokletí – hrozných bytostí vytvořených z lidské zloby a negativity – poté, co spolkl právě tento předmět, který se ukáže být prstem patřícím démonu Sukunovi Ryoumenovi, „králi Prokletí“. (mikki089)

Katakimiku

Přesná definice správného moderního shounenu, líbí se mi i snaha předělat určitá klišé a představy o tomhle žánru. Postavy jsou super, jen bych si přála vidět postupně z jejich minulosti víc scén. Celkově by nebylo na škodu, kdyby Jujutsu získalo trochu větší hloubku, představilo nám o něco blíž záporné postavy a nebo alespoň nastínilo jakým směrem se bude příběh ubírat. Ale po stránce audiovizuální se nedá snad nic vytknout. 7.7/10 ()

Jeoffrey

Jeoffrey může být mužem mnoha slov, někdy až zbytečných, složitého vyjadřování, občas nepochopeného, ale někdy je také mužem velmi prostých chutí... A tak se stalo, že mu tenhle Naruto pro dospělé neskutečně sedí. Proč by taky neměl? Mám rád kvalitní akci a tady jí dostávám vrchovatou měrou a v grafickém provedení, z kterého mě oči přechází. Pohyb, dynamika, dopad jednotlivých úderů, estetika, rychlost, plynulost - prostě pro mě jedny z nejlepších soubojů v anime ever. Že je to málo? No ale mě se líbily i postavy! Většina je sympatická, snadno zapamatovatelná. Také jsou tu ti hrdinové oproti mnohým jiným shounenům starší a tedy vyspělejší. Navíc tu mám minimálně tři postavy, které mám velice rád (Itadori, Gojo a Todo), je tu i hodně postav, o kterých chci vědět víc (Sukuna, Yaga, ale třeba i Miwa) a nikdo mi tu zatím nějak výrazně nevadí. A co příběh? Přímočarý, dynamický a zajímavý, alespoň pro mě. I ty vedlejšáky mají pokaždé nějakou slušnou zápletku, i když se nakonec stejně vždycky ukáže, že jsou vlastně provázané s hlavním dějem. Že nevíme o co jde záporákům? Nemyslím si, jejich hlavní plán je mi asi docela jasný (sežeň díly, chyť nádobu, oživ šéfa a po jeho boku pošli svět do háje), rozhodně lepší a jasnější než tohle. A kam to celé směřuje? Příběh je pořád v úvodní části, takže je asi správně, že autor nevybalil všechna svá tajemství hned na začátku, ale dá se hodně spekulovat a jednu z možností mi napovídá i ta podobnost s Narutem. Hudba je ucházející, animace velmi dobrá a když se mi tu vlastně zatím všechno líbí, tak pardon pánové a dámy, ale pod 8/10 po první sérii nejdu. ()

andalin

Tohle anjme teď dost frčí a animace mě zaujala okamžitě. Ale i po 24 dílech mi pořád nějak uniká pointa, nechápu spoustu věcí včetně motivu nepřátel - pořád se tam mlatej, což je fajn, ale příběh to nikam dál neposouvá. Jsem nicméně zvědavá na pokračování, postavy mi jsou sympatické. ()

Yoshitsune

Tenhle seriál je svým způsobem unikát a to ve směru, že klame tělem. Já sem do tohohle seriálu, chtěl jít už minulý rok, ale nakonec sem se na něj nedíval, protože na mně ze začátku působil jako další Naruto, jako další Kimetsu no yaiba a já tak nějak nechtěl sledovat další seriál, který se ve výsledku nikam nepohne. Ale nakonec se tenhle seriál, ke mně vrátil a opět sem polemizoval nad tím, jestli ho mám vůbec sledovat ? Nakonec sem rád, že sem ho začal sledovat a cítím jako hlupák, protože sem si odepíral něco tak moc skvělýho a unikátního, že mi nevadí těch pár věcí, které by mi jinak vadili. A si začnou tou věcí, která mně v první epizodě zarazila, to že hlavní hrdina má zvýšenou fyzickou sílu, to je v pohodě, ale aby dokázal vyskočit do třetího patra a následně dělal přemety a jiné gymnastické pohyby, na úrovni boha, to bylo nam ně trochu moc. Ale tohle se stalo jen v první epizodě, v dalších epizodách hlavní hrdina, tohle nedělá, ano je pohyblivý a mrštný, ale v žádné další epizodě, už nepředvede to co udělal v první epizodě a ten boj jede spíš stylem box/karate. A tohle je vlastně ten nejvíc výrazný neduh, který bych mohl vyčíst, ano v seriálu se objeví další typické klišé, jako je výcvik, nepřítel ve vlastních řadách, ale seriál s tímhle dokáže pracovat lépe, než to třeba dělal/dělá takový Naruto. Tenhle seriál, si právě od Naruta a jemu podobných seriálu, bere jen to dobrý a to špatný ne, což je něco, co se moc často nevidí, obzvlášť když sám autor mangy jasně řekl, že Naruto a další magny mu byli inspirací. Seriál má vynikající tempo a v každé epizodě se něco stane, seriál nestojí na místě a i ten trénik hlavního hrdiny, je shrnut do jedné epizody. Každá postava i ta vedlejší, zde má svůj účel a neni zde jen na parádu a že těch postav tady je, ale všechny mají nějakou osobnost a každá z těch postav je zapamatovatelná a to přestože hraje vedlejší roli. Za pochvalu stojí i akční stránka, tady se to všechno řeže, seká, drtí, rozkládá na atomy, a každá akce je jiná než ta předchozí, mění se prostředí, nepřítel, spojenec, takže ani v tomhle směru to neni nudné. Hlavní příběh, je sice v jádru boj dobra se zlem, ale je těžké rozeznat, kdo stojí na jaké straně a ti zlý, nejsou jen plochý záporáci, ale někdo má nějakou osobnost, cíl a má nějaký vztah k dalším postavám. Na tenhle seriál, bych mohl vypsat hodně chválených řádků, ale myslím si že by nemělo cenu, protože lepší je dát seriálu šanci a on se vám za to odvděčí kvalitní zábavou. PS : Když kouknu na to, kdo režíroval tenhle seriál, tak mohu být v klidu co se týče Chainsaw Mana. ()

Galéria (1 061)

• Když vyjdou Itadori Yuji a Nanami Kento po schodech nahoru, je vidět na levé straně postava vystřižená z kartonu. Je to postava z volejbalového anime Haikyuu (od r. 2014), jedná se konkrétně o nahrávače jménem Tooru Oikawa. (KCM)
  • Výklad, který Megumi dává Júdžimu ohledně prokletí, má v anime několik drobných vizuálních změn – především byla rozšířena metafora s pavoukem a druh hmyzu byl změněn ze švába na stonohu obrovskou. (mikki089)