Pocta režiséra Francoisa Truffauta filmárskemu remeslu sleduje režiséra, hercov a štáb, ktorí pracujú na nakrúcaní melodramatického filmu a pri tom zažívajú svoje vlastné, osobné drámy, radosti i starosti. Zamilujú sa a rozchádzajú, jedna z herečiek otehotnie a nakrúcanie preruší automobilová nehoda... (STV)

aLPaC

Snímek, z kterého doslova čiší láska k tomuto řemeslu a všem, co se kolem natáčení pohybují. Truffaut tu hraje režiséra, tudíž pravděpodobně sebe sama, ale neomezuje se jen na herce a sebe. Naopak velice důležité postavy a charaktery tvoří kaskadér, střihači, maskérky či slečny s klapkou. Jedná se vlastně skoro o takový film o filmu, který má ale prostě neodolatelné kouzlo, díky kterému smutníte, když se natáčení chýlí ke konci. Truffaut byl zkrátka borec a tohle je důkaz. Nádherný zážitek! ()

Iguaner

Ve filmu zazní mimo jiné replika "Pro film bych mohla opustit chlapa, ale nikdy film pro chlapa.", s kterou já se (v přeneseném významu) neztotožňuji. A v tom je jádro pudla "jen" 3 hvězdiček. ()

Pawlisman

Snímek s několika hodně světlými momenty, celkově se však o zas takovou bombu myslím nejdedná. Takový lážo plážo film, který neurazí. Určitě bych našel spousty jiných Truffautových filmů, které spíše zvednou ze sedel... 7,5/10 ()

Hepy13

Vždycky jsem si říkal že práce režiséra musí být bezva, po zhlédnutí americké noci říkám - Je to peklo! To bych nikdy dělat nemohl, kdyby mě každý takto pořád s něčím otravoval. A můžeme vidět že ani herci to nemají vůbec jednoduché. ()

Atheas

Doporučil mi to zákazník s tím, že je to jeho nejoblíbenější film. Kupuje u nás DVD, tak to jsem nemohl odolat. Zjistil jsem, že toto je přesně ten film, na který se podívám ještě jednou. Film u kterého jsem napoprvé nebyl vůbec soustředěný a přesto neustále mě přitahoval. Režisér to zvládal lépe než mnozí akční herci své bojové scény, s naprostým klidem a přehledem. ()

Vesecký

Film jsem viděl podruhé a až tentokrát jsem mu přišel na chuť. Je to skutečné vyznání lásky k filmařské práci. Realisticky zobrazuje natáčení jednoho filmu s různými peripetiemi od osobních až po finanční. Ostatně to všechno popisuje "Obsah", skutečně podařené dílo. ()

husokachna

Myslím, že až si Americkou noc pustím znovu, což udělám určitě, tak vytočím hodnocení na plnou, protože je to opravdu krásnej film. Milej, jemnej a nevtíravě vtahující. Což vzhledem k tomu, že se v něm téměř nic nestane, je ohromující. Truffaut, hrající režisér, i herec režírující, film miluje, miluje své kolegy, miluje ten život. Pro mě bohužel přišla Americká noc trochu moc pozdě, takže jsem pouze trochu odtažitě docenil všechny kvality filmu a nezamiloval se. Příště to vyjde. Čtyři vržená koťátka. PS: jako milovník Mňága: Happy Endu a dalších Zelenkových mystifikací, jsem alespoň konečně viděl, odkud přichází Zelenková inspirace. ()

TomasKotlant

Originální koncept, který balancuje mezi dokumentem o filmu a děním filmu vlastního. Vše je precizně pospojované do jednoho harmonického celku, kterému vévodí zajímavá psychologická hra s herci a současně postavami, které hrají. *** Ve zkratce: Je skutečnější film nebo svět, ve kterém žijeme? Film. Zmatek. Smutek. Sníh. ()

HouseMK

Tenhle film neberu ani jako drama, ani jako komedii, ale jako zajímavou sondu do natáčení filmového projektu, se všemožnými úskalími a překážkami, které si divák jen sotva dokáže představit. ()

Wardan

Náááááádhera. Film o filmu a s láskou k filmu. Není to film dokonalý, místy má opravdu trochu nepříjemné tempo a já osobně jsem měl trochu problém orientovat se v některých postavách, ale někdy si holt nevyberete film, někdy si prostě film vybere vás a dostane vás. Už dlouho jsem nebyl tak dojatý, jako když malý Truffaut kradl fotosky z Občana Kanea. Le Cinema Règne. ()

crha

Nikdy jsem u natáčení filmu nebyl a tak jsem rád, že jsem mohl být od první do poslední klapky s Truffautem a jeho kolektivem v zákulisí. Myslíte, že existuje k Americké noci film o filmu? Ale už se na to asi nikdy nepodívám. 75% ()

bery71

Velmi hezký náhled na to jak se točí film. Pro mě a většinu diváků co nikdy nic podobného neviděli zpoustu zajímavých novinek o filmu. Příjemná atmosféra a příjemné herecké výkony. Posledních 20 minut je výborných, ale jinak to může být trochu nuda, čekal jsem troško víc. ()

Radek.SCH

Člověk se dozví něco víc o tom, jak se kuchtí film a Truffaut vám chce mermomocí říct, že film je důležitější, než život, ale celé to bylo až příliš bezkonfliktní a idealizované. ()

agassi68

Hm, pripomína mi to diela Woodyho Allena. Veľa vzťahov, v kuse sa kecá, niečo rieši. Ja mám tohto dosť v práci a možno preto ma to tak neberie. Ale ako sonda do výroby filmu pred pár desiatkami rokov to bolo výborné. Bisset tiež.. ()

Wolvie

Jeden z nejůžasnějších filmů o filmu vůbec.Takhle krásně se z lásky k pohyblivým obrázkům uměl vyznat jen Truffaut. ()

Rokle

Nemá cenu líčit o čem to je. Film pro milovníky filmů. Proto nakoukáváme jeden snímek za druhým. Bylo to jako kdyby mi někdo podával ten nejdelikatesnější pohár plný nejkvalitnějšího ovoce. Ohromné vyznání lásky k natáčení. ()

Litoměřice poosmé

Litoměřice poosmé

02.08.2008

Karlovarský filmový festival před pár týdny skončil, Letní filmová škola je v plném proudu, ale pokud stále nemáte dost, můžete vyrazit třeba do Litoměřic. Tam se již poosmé koná filmový festival,… (viac)

Maestro di violino

Maestro di violino

10.10.2006

Joseph Fiennes, mladší bratr slavnějšího Ralpha Fiennesa a hvězda oscarového trháku Americká noc), Lena Headey (300) a šušká se i o účasti velkého Gérarda Depardieu, kterému by bílá paruka a volánky… (viac)