Keby film Slečna beštia bol klasický horor o vyčíňaní sériového zabijaka, roztomilo naivná študentka Millie (Kathryn Newton) by sa s veľkou pravdepodobnosťou stala jednou z jeho prvých obetí. Monštrum, prezývané Mäsiar (Vince Vaughn), si ju tiež neomylne vyhliadne, lenže namiesto ďalšieho zárezu na pažbe si vinou istého magického rituálu zo stretnutia s Millie odnesie veľmi nepríjemnú životnú komplikáciu. Ak je však slovo “komplikácia” pre situáciu, keď sa ráno prebudí v jej tele, dostačujúce. Millie je na tom ešte horšie, musí sa vysporiadať s tým, že sa z nej cez noc stal tučný päťdesiatnik, po ktorom idú policajti z celej Ameriky. Naviac má len 24 hodín na to, aby vrátila veci do normálu, inak v tom chlapovi zostane uväznená naveky. Zatiaľ čo Millie sa v tele Mäsiara trápi a premýšľa, ako z neho von, Mäsiar v Millie si to naplno užíva. Získal krytie, o akom sa mu ani nesnívalo, a navyše k tomu školu plnú nič netušiacich študentov a študentiek, ktorými si môže prakticky bez práce vylepšovať skóre. Pretože koho by napadlo, že sa v naivke, ktorá bola doteraz považovaná za šikanovanú úbožiačku, skrývajú neukojiteľné vražedné sklony? (CinemArt SK)

Hapretor

... vtipné to zas tak nebylo ... ale na zabití času posloužilo dobře ... mohli si však z toho udělat kvalitnější srandu ... málo "procítěné" a promyšlené ... ()

Vabr

Na tenhle film jsem se těšil tak hodně, že jsem měl i dlouho v plánu ho podpořit návštěvou kina. Když to mělo být koncem listopadu v kinech a nakonec se to poté zrušilo, tak jsem čekal i do začátku ledna, kdy se to mělo opět objevit. Bohužel se to zase zrušilo, a tak jsem počkal do konce ledna a potom se na Slečnu bestii konečně podíval. Hodně jsem se těšil, jak to bude originální, strašně vtipný, cringe a fakt hodně se zasměju. Bohužel mě to ale zklamalo. Vrah v těle teen holky je špatný. Není vtipný, vůbec nemluví a je to fakt škoda, že tu šanci takhle zahodili. Naopak mě trochu překvapila teen holka v těle vraha. Nečekal jsem to moc vtipné, ale nakonec se na téhle straně objevilo o trochu víc vtipů. Film má strašně dlouhý úvod. Snad 40 minut, po kterém se film posouvá možná tak několik minut, a pak se úplně celý zničehonic zasekne na jednom místě. Myslím si, že tu 15+ rating být nemusel a stačilo by se spíš víc zaměřit na vtipy. Krutější rating a jeho killy mě nějak neoslnily. Často se tu píše, že její dva kamarádi jsou hodně dobří na poměry ostatních teen filmů, kde jsou často takovéhle vedlejší postavy odfláknuté. Byli fajn, ale kvůli tomu, jaký ten film byl, to moc posoudit ani nemůžu. Úplný konec je hodně zbytečný. Upřímně, jsem nad tím tak přemýšlel a místo Slečna bestie by byl podle mě lepší název Hráblá. Podle mě to zní docela dost cool, teen a víc vtipně a trefně :D. Právě, že důvodem, proč se mi Happy Death Day líbilo od tohoto režiséra doposud nejvíc je ten, že to mělo dobrý příběh a mělo to dobře vyváženou i udělanou hororovou atmosféru namíchanou s humorem, který velice často pobavil. VYHODNOCENÍ: AŽ TAK K POPUKÁNÍ TO NEBYLO NATO, JAKÝ TO MĚLO NÁPAD ()

jauzdu

Velice slušně propracovaná atmosféra slasheru a Vince se opět překonává. K shlédnutí určitě doporučuji, ale vzadu v hlavě mám neodbytný pocit, že tomu něco chybí. ()

Hellierer

Christopher Landon ukázal cit pro zábavné mordovačky už při Skatuově průvodci zombie apokalypsou, přičemž ho následně jasně umocnil i s Všechno nejhorším (hlavně jedničkou, dvojka byla už spíše zbytečná). Nyní přichází s dalším zábavným snímkem, který po vzoru předchozích jeho děl opět kombinuje hororový žánr s komedií, kdy tentokrát přijde řada na výměnu těl, obdobně jak to známe třeba z Freaky Friday (podobnost názvů zjevně není náhodná). Hlavní hvězdou je zde samozřejmě Vince Vaughn, u něhož jsem po těch jeho vážnějších rolích uvítal, že se navrátil do odlehčenějších vod, přičemž tady si svou roli středoškolačky v těle sériového vraha naprosto užívá a krade si každou scénu pro sebe (ale i ostatní mu zdatně sekundují). Velice příjemně potěšily i správně krvavé mordy, takže si své užijou i přívrženci klasického slasheru (ačkoliv tu samozřejmě prim úplně nehrají). Filmu se sice nevyhnula některá hluchá místa, avšak díky dobře zvolené stopáži to utíká a baví téměř neustále. Pokud se vám povede naladit na stejnou notu, jakou film udává, tak by se ve skutečnosti mohlo jednat o ten nejzábavnější letošní snímek, což ovšem díky koronaviru není úplně těžká laťka k překonání. Takže za mě slušných 8 z 10, protože tyhle látky jednoduše můžu. ()

Maximilianus

Film ponúkne zhruba to, čo divák očakáva, okrem celkom nekompromisného a brutálneho zabíjania nič výnimočné ani originálne neponúkne. Vince Vaughn je výborný v oboch polohách, avšak nejako mi k nemu už viac pasujú vážne úlohy. Tie komediálne ale stále zvláda perfektne. 5,9/10. ()

Hashirama

Blumovy horory, které stále častěji dostávají kontury jednoduchých komedií, by si zasloužily dalekosáhlý rozbor. Ať už jde o instalaci ohraných slasherových klišé do malebných karikaturních amerických předměstí a archetypálního prostředí high schools, či o dokonale nenáročnou a široce diváckou syntézu hororu a teen komedie. V cinefilním kontextu mě tyhle filmy nepřestávají bavit a zajímat, nicméně námět už o dost fekálněji a o dost vtipněji podojil Rob Schneider a Vince Vaughn je jako komediální herec úplně mimo svou kategorii, nemluvě už o tom, že koncept i zasazení odkrývají karty už v traileru a když si divák představí vývoj zápletky a základní děj, na 90 % se trefí. Na druhou stranu, pokud nějaké mladé herečce přeju úspěch a hvězdnou kariéru, je to bez pochyb yum yum Kathryn Newton. 6/10 ()

John80

Smiešny Slasher o prehodeni duši,ktoré spôsobila rána bodnutim zázračnej duše , začiatok vyzeral byť zaujímavý ale zbytok ako skôr komédia 2* ()

Clark_Kent

Je to sice pěknej nápad, takhle prohodit těla. Ovšem někdy v půlce příběhu, už z toho začíná bejt levná teenagerovská srajda. Navíc, když do toho namíchaj Vince Vaughna, kterej dělá srandu. Ale dokoukal jsem to. ()

P.H.

Je to úplná píčovina, ale zábavná. Vaughnovic Vincek si to celé ukradl pro sebe a královsky se bavil. A já celkem taky. :) ()

Brooks

Sľubný námet, ale jeho prevedenie do celovečernej podoby pokryvkáva. Príliš krotké ako komediálne, tak aj hororovo. A pokiaľ si odmyslíme ten ústredný nápad, tak Freaky nie je príliš originálnym filmom. Vaughn aj hlavná dievčina sú dobre obsadení, hrajú slušne, ale zo zámeny ich osobností, okolo ktorej sa celý dej točí, cítiť nevyužitý potenciál. Landon má dobré nápady, len ich nevie plne vyťažiť. Taký Wes Craven sa vedel v tomto subžánri vyblbnuť oveľa viac. ()

Ex_Machina

Keby som bol masový vrah všeobecne známy pod prezývkou „Řezník“, tak by som si s radosťou vymenil svoju identitu a prevtelil sa do sexi tela dvojníčky Amber Heard. Myslím, že potiaľto by to bol skvelý motív na kasový trhák. No pokiaľ by to mali spackať takí amatéri ako boli tento režisér aj so scenáristom, tak by som do to rozhodne nešiel. ()

papadoce

A toto že už čo bolo za chobotinu. Tak som bohužiaľ teda nakoniec natrafil na tú časť Vaughnovej kariéry, na ktorú asi nie je veľmi hrdý. Právom. Vince Vaughn bol ale zároveň jediným pozitívnym javom tohto braku. Herečka (😂😂😂 že herečka) v hlavnej úlohe bola absolútna peroxidová tragédka. Ešteže nôžky mala rozkošné a úsmev sladký. Ale tie momenty, keď sa snažila akože hrať chlapa drsňáka boli totálnou katastrofou na zlatú malinu. Scenár tejto hatlaniny písali asi kone na pastvinách, človek to byť nemohol. Niečo tak ….. tak …… niečo tak som proste ešte asi ani nevidel. Vždy ma mrzí, keď musím dať minimum hviezd hercovi, ktorého mám rád a ešte si to ani nezaslúži, ale dnes fakt musím. 1⭐️. A ten plagát ku Ladíme dvojke čo mala na stene by som prijal. Ani na gúgli nie je, tak kde ho boha zohnali. Sexi. ()

Mamlas

Trapná teenageří nekomedie hraničící s hloupou pohádkou. Dobrých je prvních 5 minut, zbytek je jen trapná mizerie a v hlavní roli nevzhledná slečna s poďobaným obličejem a nechutným ochlupením nad očima. Zábava prakticky nula. (12%) ()

Bublasaurus

Suprově vtipný a zároveň děsivý Vince Vaughn a Suprově děsivě krásná Kathryn Newton jsou snad nejlepší mužsko-ženská filmová kombinace na světě! Neskutečně jsem se pobavil! ()

johnsnow

vydarená hororová komédia. Masakrálny úvod je top, potom sa zoznámime s hlavnou protagonistkou, dôjde k výmene a už to ide. Síce mordov nie je po úvode až tak veľa ale sú drsné, kamera ich sníma a ako celok je to fajn. Waughn perfektný ako v drsnej tak vo vtipnej podobe a pasáže kde behá, alebo scéna na hajzloch sú top. Spokojnosť. ()

adamix

Vaughn, afektujúci a lietajúci s mávaním rúk a obzvlášť dokonale imitujúci mladú babu, až som časom dospel k tomu, že to zvláda úplne perfektne a vlastne to je motorom celého filmu, vrátane krvavých mordov lepších ako vo všetkých slasherovkách o nesmrteľných a stále sa vracajúcich vrahov typu Halloween či Piatok 13. Pri romantickej scenke v aute som len čumel, kam až to dospeje, vzhľadom k tej bizarnej situácii s premenou duší a Vaughnovým neisto - zaľúbeným pohľadom. Komédia je to príjemná, aj keď ten námet je už na dnešnú dobu zastaraný akurát obohatený o výmenu tela s vrahom. Tie blbé klišé (krásna baba šikanovana v škole, zmena imidžu so sexy koženkou pritiahne všetkých pohľady a údiv) si však tvorcovia mohli odpustiť. Na tak dobrú komédiu veľmi podcenené, ale nie nič, z čoho by niekto šiel do kolien. Silné 3*. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Slečna bestie skromně vede v amerických kinech

Slečna bestie skromně vede v amerických kinech

23.11.2020

Hororová komedie Slečna bestie od studií Universal a Blumhouse s Vincem Vaughnem a Kathryn Newton v hlavních rolích sériového vraha a naivní středoškolačky, kteří si díky magickému rituálu prohodí… (viac)

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (viac)