Skutočný seriálový príbeh, ktorý sa veľmi verne drží priebehu vyšetrovania tzv. „ponorkového prípadu“, ktorý riešila dánska polícia v Kodani. Išlo o zmiznutie novinárky Kim Wall, ktorá robila reportáž so známym a populárnym dánskym vedcom v jeho zhotovenej ponorke, na ktorú nastúpila v októbri roku 2017 a odkiaľ sa nikdy viac nevrátila. (RTVS)

Rufus_Didie

Pro mne neskutečně emotivni, vtáhlo mě to naprosto do děje, bolestně jsem prozivala každý díl se slzami v očích . Úžasně natočené, bez krve, oběti, bez pohledu na pachatele... A přesto jsem jim věřila naprosto vše. Pro mne skvěle natočená série podle skutečné události. Případ jsem neznala a teprve po shlédnutí si půjdu najít nějaké informace. ()

McGuffin

Dánská policie vyšetřuje Případ: Ponorka, The Investigation, známou vraždu mladé švédské novinářky, která vstoupila na palubu amatérské ponorky a pak byla po částech nalezená rozčtvrcená na mořském dně. S přibývajícími odhaleními a vyšetřujícími verzemi mění kapitán ponorky a jediný podezřelý své výpovědi, aby ho nakonec dostalo hned zjištění první, kterému se kupodivu nebrání. Aby se vleklé půlroční pátrání vleklo méně, publikum několikrát spatří manželku vytíženého policejního šéfa a jejich provdanou těhotnou dceru, když ta první má pro jeho práci nekonečné pochopení a ta druhá žádné. Tobias Lindholm, scénář i režie. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

lineker

Nedá se jinak než za plnou. Klobouk dolů před tvůrci i těmi reálnými lidmi, co se na objasňování případu podíleli. S hodinářskou přesností, buldočí vytrvalosti a nevyčerpatelnou energií řešili případ desítky lidí, pro které v tu chvíli nic jiného neexistovalo. Seriál vám umožní být praktický členem týmu, protože jste u všeho podstatného, jste součástí každého meetingu, důležitého rozhodnutí, které dává vyšetřování nový směr. Boj o každou stopu, slovo, odborný posudek. Soucítíte s rodinou oběti i rodinou vyšetřovatele, kterému v zaujetí případem ujíždí vlak osobního života. A ještě něco. Po celou dobu nevidíte tvář obžalovaného. Vždy se o mluví pouze o něm. Jeho výslechy jsou pouze zprostředkované. Jestli to bylo dobře, nebo ne, nedokáži posoudit. Vím, že jsem viděl výjimečný krimi seriál, o kterém budu nějakou dobu přemýšlet a donutí mne nastudovat událost dle které byl natočen. ()

Lamarr

severská chuťovka podle skutečný události. Žádný prázdný tlachání, nebo extra pitvání v mezilidských vztazích. Ne. Sypou se hlavně fakta. Hlavní představitel je jak Bjorn Borg, když vyhraje důležitej mač - ani nehne brvou :D Chladný, moc toho nenamluví, ale do tohoto prostě padne na první dobrou. Žádná střelba, pohled na mrtvoly, přesto to svištělo a mělo to koule. Málokdy se mi stane, že minisérii zhlídnu za dva dny. Tohle si to zasloužilo. ()

drsny_hery

Trochu jiná detektivní minisérie čistě z pohledu šéfa vyšetřování, navíc podle skutečné události. Realistický přístup, kdy nepotřebujete vidět krev, pachatele ani oběť, poukazuje na řeholní život celého týmu lidí a jejich rodin kolem zdánlivě jednoduchého případu. Schizofrenní nekonečné výjezdy potápěčů, tápání, přiznávaná bezradnost, a věčné telefonáty sice otravně nudí, ale tak to prostě je. ()

themiracle

Jsem velký fanoušek severských kriminálek, které jsou nacpány napětím a nečekanými zvraty. Kulisu velmi často utváří krásná příroda a policista workoholik. Nic z toho, až na policistu, který kvůli práci zanedbává vlastní rodinu, tady nenajdete. Chápu, že je seriál natočen dle skutečné události a určitě v tomto je to zajímavý počin, jenže ono je to strašně natahované a nudné. Kdyby to bylo natočeno jako film +- 90 minut, tak s tím asi nemám problém a určitě by jedna hvězda přibyla, ale bohužel, jako šestidílný seriál je to bída. Jádro příběhu je o hledání rozřezaných částí těla oběti v moři. Několikrát se v ději objevuje šéf potápěčů jak šéfovi kriminálky sděluje, že cokoliv najít je nemožné. Pak přijde upřesnění místa hledání na základě indicií, něco se najde a následuje totéž. Takže za mě bohužel veliké zklamání. ()

Nikol45

Seriál Případ ponorka se velice povedl. Bylo to natočené až neskutečně reálně. Pamatuji si, když se tohle stalo, byly toho plné noviny a televize. Tenkrát jsem si říkala chudák holka co si musela prožít. Teď jsem ráda, že se o tom točilo a já teď vím i podrobnosti které v médiích nezazněli. No a ještě musím dodat, že skandinávci prostě umí ()