Malcolm a Marie

• USA Malcolm & Marie (viac)

Filmař Malcolm (John David Washington) a jeho přítelkyně Marie (Zendaya) se po premiéře filmu vrátí domů a očekávají reakce kritiků. Jenže v průběhu večera začnou vyplouvat na povrch tajemství jejich vztahu a jejich láska projde tvrdou zkouškou. (Netflix)

PlysovyMacko

Cely film je o tom ako sa par hada. On reziser ma sebou premieru noveho filmu a caka na recenzie a ona jeho priatelka, byvala fetka,ktora je jeho inspiraciou. Vzdy ked to vyzera, ze sa udobrili, hadka zacne znova kvoli niecomu inemu, ale v podstate sa nikam neposuvaju, len si vzajomne ublizuju, vrtaju sa v drobnostiach. Riesia svoj vztah celkom zlozito, cudujem sa, ze sa im chce takto do krvi hadat o druhej rano. Komorny film, ktoremu by pristalo aj divadlo, herci sa snazia, len vysledok neni ziaden, ani vyvoj. ()

Coliseum

Herecká embrya s neoddiskutovatelným talentem na ploše pár místností, terasy a zahrady k močení. Občas je to hluboký, občas plytký, někdy v tom člověk vidí realitu, jindy nevěřícně kroutí hlavou. Není to zlá konverzačka, ale když oni jsou oba fakt tak trochu na přes hubu. ()

Patryk

Skvěle hrající herci hrají špatně napsané postavy které vedou špatně napsané dialogy (nebo monology) ve vizuálně skvěle vypadajícím filmu (i když je škoda že film je nakonec černobílý) který natočil režisér, kterej má očividně nějaký problém s recenzenty. Ve výsledku se jedná o hrozně unavující film, který od podprůměrnosti zachraňují jen a pouze herci. ()

Kinofil

|| R || Netflix || Rozpočet: N/A || 100 minutová hádka partnerů, která nebere konce a z níž nikdo nevyjde jako vítěz. Washington a Zendaya ze sebe vydávají maximu a nedivil bych se, kdyby jim přistálo nějaké ocenění. Kvůli tomu to ale nedělají. Spíš se chtejí vymanit z teenagerských pakáren (hlavně Zendaya) a zapůsobit na producenty, kteří je příště prosadí do nějakého opravdového oscarového bijáku. Celý film strávíme v jedné vile během jedné velké noční hádky po premiéře Malcolmova filmu. Jde vlastně o několik hádek, kdy jednou má navrch on, podruhé zase ona. S přibívajícím vyčerpáním na sebe začnou vytahovat neveselou minulost, díky které naše hrdiny poznáme víc, než kdybychom jejich příběh už znali. Levinson záměrně přichází s černobílím vizuálem jako kontrast mezi Malcolmem a Marií a střídáním jejich prostoru. Levinson se totiž nebojí několikaminutových dlouhých záběrů bez střihu a scén, které se i 10 minut nehnou z místnosti. Během nich ten druhý celou dobu mlčky poslouchá a zmůže se maximálně na jedno slovo. Hádky tu tak nejsou uřvanou přestřelkou ale histerickými proslovy nejprve jedné a následně zase druhé postavy. Zároveň nejsou vycucané z prstu, ale perfektně zapadají do kontextu příběhu. Byť mám k Zendayi výhrady, zde zcela překonala Washingtona, kterého mám naopak po Tenetu v oblibě. Na oba herce bychom si měli dávat v budoucnu pozor. Dokonce bych se nedivil, kdyby Washington přišel s podobným vlastním filmem jako je ten jeho smyšlený zde. 75%. ()

filmovyfan

Při sledování Malcolma a Marie jsem se nemohl zbavit pocitu podobnosti s jiným novým filmem od Netflixu, totiž s Hillbilly Elegy. V obou potkáváme nesympatické postavy, které se spolu hádají. Malcolm a Marie si navzájem nadávají a vyčítají všechno možné a nic moc navíc už toho nenabízí. Pro mě jako diváka prostě film, který tímhle zaplácne více než 100 minut, není zajímavý. Na druhou stranu to je zajímavá příležitost pro herce, kterým scénář vyloženě nahrává, a oba se jí zhostili výborně. John David Washington už nějakou dobu patří mezi hereckou extratřídu a Zendaya zase ukazuje, že dětská hvězdička, která začínala na Disney Channel (ano, jako dítě jsem viděl několik dílů Na parket!, přiznávám), to může dotáhnout až k nominacím na ta největší herecká ocenění. ()

e_Fox

Zendaya je naprosto úžasná. Dlouhé konverzační scény doplňuje oku lahodící dům, ve kterém se vše odehrává a hraje tady pěknou vedlejší roli stejně jako třeba dům v Parazitovi. Jinak ve zkratce jde o hodně zvláštní "toxic relationship" kde se s výčitkami hraje takové tenisové utkání. Ale konec je famózní. Nezapomínejte občas své polovičce poděkovat.. ()

serdehelan

Sam Levinson je najzaujímavejší režisér mladšej generácie. Točí chytré a zábavné autorské veci, má to drajv, má to rukopis, nie je to akademická nuda. Po Assasination Nation natočil ďalší film ktorý, zdá sa, ostane nedocenený. Zendaya a Washington obidvaja super. ()

bonovox

Takto natočených filmov asi bude v čase korony pribúdať viac a viac...Dvaja skvelí herci, rýhle diálogy, pôsobivá kamera. Ale dokonalé to nie je. Hlavne samotná zápletka nedrží pozornosť diváka počas celého filmu a v záverečnej tretine už netrpezlivo očakávame koniec, ktorý je ale asi najslabším momentom filmu. ČB kamera - super nápad. 50% ()

Cever

Za mě parádně zpracovaný film. Překvapivě jsem od filmu nic nečekal, ale dostal jsem více než jsem chtěl. Skvěle napsaný scénář, skvělá režie, dokonalá kamera, či dechberoucí herecké výkony hlavních představitelů dávají dohromady zajímavý film, který i když se nezdá, dokáže nabídnout více než si myslíme. Proto je za mě film skvělá špička o které vím, že když se k ní za několik let vrátím, tak mě bude pořád bavit. ()

Dragon88

Na film Malcolm a Marie jsem se moc těšila. Černobílý obraz dodal filmu ještě větší dramatičnost a upřímně si to bez toho ani nedokážu představit. Herecké výkony famózní u obou představitelů. Scéna s nožem v kuchyni mi vyrazila dech. Téma je celkem prosté- režisér na své premiéře nepoděkoval své přítelkyni a po příchodu domů jako kus ledu odpovídá, že jí nic není a vše je v pořádku. Nicméně je vidět, jak se jí vše honí hlavou a po první hádce se k tomu vrací po zbytek večera. Líbí se mi, že zde můžeme vidět satiru na ženské obvyklé chování, řešení problémů, analyzování v kontrastu zobrazení sobeckého a bezcitného chování mužů. Celý večer probíhá nekonečným hádáním se a následným usmiřováním, sálodlouhé monology, zákeřná slova za cílem ublížit tomu druhému a uklidňování se ať už cigaretou, procházkou nebo poleháváním ve vaně. Po hodině už to ale začíná být celkem únavné a člověk si řekne, že tenhle toxický vztah by potřeboval jedině rozchod. Na postavách je ale vidět, že jsou oba inteligentní, ale tvrdohlaví, a i po nekonečně dlouhém souboji mají oba potřebu mít poslední slovo. Katarze z toho vyplývá taková, že vinu nesou vždycky oba dva, o problémech je potřeba mluvit a že je důležité, aby si lidé sebe navzájem vážili a naslouchali tomu, co má ten druhý na srdci. Přesně jak řekla na konci Marie: „Stačilo říct Děkuji“. Tady si většina řekne: „To je celý? Kvůli tomuhle vznikl skoro dvouhodinový film hádajících se psychopatů?“ Ale tohle může říct jen někdo, kdo se nedokáže vcítit do obou postav a nechápe odlišné myšlení muže a ženy. Je potřeba se víc dívat a víc se zajímat o toho druhého než jen o sebe. 80% ()

Pekyno

„Jednu chvíli ti chci uříznout hlavu, druhou zlíbat tvou krásnou pitomou tvářičku. Miluju tě.“ Holt, vzťahy sú komplikované a kým sa hlavné postavy stihnú znova pohádať a udobriť, ja si idem po vzore jednej z dvoch postáv zapáliť ďalšiu cigaretu, zjesť veľkú porciu makarónov, po*ičovať si na recenziu (v tomto prípade aj na časti scenáru) a pozrieť si to možno znova, nakoľko mi unikol záver filmu ktorému chýbalo akékoľvek vyvrcholenie.. proste iba skončil. Herci ma bavili, rovnako ako aj čiernobiele prevedenie, v tomto smere asi nie je čo filmu vytknúť nakoľko je skvostne natočený. ()

Eric.Kosar

Dejte křečka do klece s běhacím kolečkem, chvilku bude klid, pak se začne nudit a začne běhat jako o život, pak se unaví a dá si pauzu, pak zas začne běhat a takhle furt dokola a dokola, stejně jako Malcolm a Marie, střídání romantických klidných scének s dramatickými hádavými scénkami po chvíli přestane bavit. Navíc film spíš vnímám jako procvičování dvou herců, protože oba ze sebe vydali maximum, Zendaya v podání přítelkyně, která je věčně otrávena svým přítelem a přítel, který se víc zajímá o filmy, než o ni. Tenhle film si 3 hvězdy zaslouží, protože to není nic ze série Rychle a zběsile, není tady Dwayne Johnson nebo Jason Statham, aby opět nakopali pár rusáků a není to akční kokotinka se Sylvesterem Stallonem, je to film, který má stejné množství špatných i dobrých vlastností, takže zlatej průměr. A nevím co to mělo být s tím černobílým filtrem, ale pozdějí ve filmu se mi to začalo líbit a začalo se to hodit k tématu toho filmu. ()

nikhaj

Filmicek netradicny. Oblast sociala psychologia vstahu. Ak vam nevadi film o 2 osobach tak je to prijemna psychologia vsetko sa to udeje za jednu noc. No 2x si to nepozrem mam vlastny zivot ()

katakomb

Poté, co jsem si vyslechl v několika různých variantách, jak filmoví kritici nerozumí filmu a jejich kritiky jsou daleko od záměru filmaře, jsem trochu na vážkách, jestli něco vůbec psát v obavě, že to špatně pojmenuju nebo půjde o moje nepochopení filmu. Ve zkratce mi přišlo, že s postupným houstnutím atmosféry filmu tak nějak docházel dech a trávil sám sebe, monology střídající dialogy byly čím dál stejné a na tom nic nezměnila ani černobílá estetika ani dobrá kamera. Nevím, jestli to bylo množstvím nebo kvalitou dia-/monologů nebo střídáním slz a smíchu, pořád to působilo jak kolovrátek, smyčka (a očividně nejsem sám, kdo si to myslí)..  A pokud to byl záměr, tak to jsem se v tom trochu utopil a nepomohla mi z toho ani závěrečná jazzová verze Dvořákova Larga z Novosvětské aka Goin’ home. ()