Každý chce milovat a být milován. Francouzská hořkosladká komedie.  Číšník Antoine je zosobněná laskavost a nikomu nedokáže nic odmítnout. Jednoho dnes narazí v parku na zoufalého Louise, který se chce oběsit. Antoine mu jeho úmysl rozmluví a rozhodne se mu pomoci. Do té doby žil Antoine jistým, radostným životem a vše se mu dařilo. Ale příchodem Louise, který se nějak nemá k odchodu, je v jeho životě najednou všechno jinak. Dokonce i v lásce ztrácí svou jistotu. V hlavních rolích této milostné komedie se objeví francouzské herecké hvězdy - Daniel Auteuil a José Garcia. (oficiálny text distribútora)

Pollock

Dokázal bych si s naprostou jistotou představit kombinaci Pierre Richard&Gérard Depardieu a asi by se dostavilo jasných pět, ale i tak jsem se naprosto skvěle bavil. ()

Piškotka

Roztomilá komedie plná trapasů a trapásků, Frantíci to zkrátka umí. Podlehla jsem prostředí restaurace, která má svého someliéra a vinný sklep. I francouzská mentalita je mi více než sympatická, proto má film u mě velké plus, stejně tak D. Auteuil. Výtečně zahrál věčně pobíhajícího pikolíka a po práci lepiče zlomených duší. Až se trochu chlapec zamotal. Konec nečekaný, já být Louisem, zakroutím mu krkem jako když ždímám hadr. ()

Greg25

Místy to trošku skřípe a v závěru jde tempo filmu hodně dolů, ale i tak velmi příjemná francouzská komedie, která stále ví, co to znamená nadsázka. 70% ()

patroklos

Prakticky každý francouzský film si zaslouží lepší hodnocení. jak to ti kluci francouzští dělají? Neřekl bych, že v tomto případě šlo o komedii, protože vtipných okamžiků nebylo nijak moc, ale je to typ filmu, který když si na začátku zapnete, tak už ho musíte dodívat a proto dávám ***** ()

ER

Prý má jít o komedii s francouzským šarmem.Bohužel,jediným francouzským šarmem oplýval představitel hlavní role Daniel Auteuil,ve filmu však byl problém onen šarm najít.A přitom to z počátku vypadalo,že se bude jednat o slušnou podívanou /scéna u babičky/.Pak si na další úsměvnou scénu musíte počkat.Celý děj je roztrhaný ve směru,kterým se ubírá a neustále jsem se musel ptát zda je o komedii,tragikomedii,hořký příběh,či romantiku.Nezabírá ani velmi barevná kamera a hudba,která působí nesměle,jakoby podtrhovala herecký výkon José Garcii,než děj samotný.Tomuto filmu chybí kompaktnost a drive,byť pár svěžích momentů uvidíte. ()

elshish

Miluju filmy, které sice mají označení komedie, ale přitom děj kolísá na hranici lehké tragikomedie a vášnivé zamilovanosti. Film mě stáhnul od první minuty a hlavní aktér Daniel Auteuil to zahrál prostě skvěle. ()

Nathalia.A

Pohodová, nápaditá francúzska komédia pri ktorej sa divák nasmeje v každej chvíli. Oceňujem hlavne skvelú myšlienku a nápaditý sled udalostí. Oplatí sa pozrieť si to, napríklad aj v nedeľný podvečer či pri doobedňajšom relaxe. ()

Jaromír

Pěkná romantická komedie, která mi připoměla Kondomedii, kde se taky řeší partnerský vztah a postoj k životu (a nakonec to v obou dopadne jinak, než se na začátku plánovalo :) ). Dobře se na to dívá. ()

transbeskyd

Důkaz, že být altruistou se někdy vyplatí..Příjemná záležitost, u které mi nevadí, že je zápletka dlouho dopředu jasná:) Ó ženy, ženy.. ()

cinema_cz

Nelze s čistým svědomím tvrdit, že by základní dějové či žánrové schéma příběhu bylo nějak originální. Svou kombinací situační komedie, romance a frašky připomíná ze všeho nejvíc staré americké screwballové komedie, jeho půvab je ale právě ve způsobu, jakým jsou tyto ingredience přefiltrovány francouzským způsobem vyprávění. Spíš než tempo a bláznivý gag akcentuje středostavovskou pařížskou každodennost a jemně tragikomickou podstatu dospěle nejistých hrdinů, kteří se ocitli v nevyhnutelném soukolí osudu. (Iva Hejlíčková, Ci 04/2008) ()

jiricek86

Tahle francouzská komedie mě příjemně překvapila. Parádně vystavěné situace, jednoduše ale rafinovaně zapletený příběh s množstvím něžně komických scének. Někde jsem se smál nahlas a romantická linie mě potěšila svou přirozeností a originalitou. Formální stránka v pořádku, neruší ani se nesnaží o větší invenci cestou zlatého středu. 88% ()

Awer

Velmi milý, poutavý film s hlavními protagonisty, kterým v jejich snaze nějak složit dohromady jejich komplikované příběhy nelze nefandit. Lehký humor a paradoxní situace nepůsobí nijak násilně a pouze dokreslují avantgardnost rovnice, jež je řešena. I obrazově a hudebně příjemné dílko, které přesto, že by se dalo utnout asi tak desetkrát před skutečným koncem, nestihne nudit. Upřímně žasnu nad nízkými průměrnými hodnoceními. Za sebe jsem tušil, co dostanu, a dostal rozhodně víc ()

bergeron

Nič iné než 5* si tento film nezaslúži..Milá romanticko-príjemná komédia, v ktorej niektoré scény boli perfektne zahrané...Humor tam samozrejme nechýba....Náhodne som to videl v televízii...ale už od začiatku ma to chytilo až tak, že som musel posunúť celý deň kvôli tomu :) Jedna z najlepších francúzskych komédii..Bojím sa, ale, že bežnému divákovi, ktorý to nepozerá v origináli a nevie po francuzsky, tak taký efekt to v ňom nezanechá...Jednoznačne pozerať v origináli...tie vtipy lepšie vyznejú...oveľa :) Ale naj bola scéna, ked prišiel Louis na pohovor someliéra, a namiesto degustácie vínka, to vínko pil ako vodu lebo už prvé momenty bol nervozny :D ()