Krave sa narodí ľudské dieťa. Veterinárka Elena a starosta Paco sa rozhodnú obrátiť na rozhorčeného kňaza Vergaru. V tomto meste sa dejú podivné veci. Je to dieťa vôbec človek? Jedná sa o podvod, alebo dielo diablovo? (HBO Max)

warrenur

Vyborne otvorenie v prvych 10tich minutach - banka i mastal. Mysticno a linia k roku "nula" boli atraktivne. Spanielske zalezitosti, zvlast horror, ci thriller, mozem. Avsak, kde sme to uz videli?! Knaz div-ze-nie navy-seals, zverolekarka modelka s vypasovanymi nohavicami a linkami pod ocami, starosta..proste Paco s macho-vskou chodzou, iq-tykve ako z telenovely, fakt exemplarny hlupak a vsetci akoby zili v jednej rodinke. A zhodou okolnosti, ako nahodou aj vsetci v jednej scene vyterigaju na vrchol veze...wtf?! Opat nam predhadzuju veci ako ovciam a chcu aby sme ich bez rozmyslu zhltli. Opat na mna dychaju tie afekty a "zvlastne postavicky", co sme videli i v Casa de Papel. Dufam, ze sa coskoro presunieme do mesta a dozvieme sa, kto ide po minciach, lebo to, co som videl v tejto telenovelovej epizode nedokazem pretavit do terajsich 75% na csfd. Mozno pri detskom publiku, co uveri vsetkemu a vystrasi ho kazda blbost. Skuknem zo zvedavosti dalsiu epizodu, dve. Ale mam obavu, ci to nepojde v tomto naivnom mode i nadalej. ()

Trevor

Solídny úvod, uvidíme ako (ne)budú nasledujúce epizódy nadväzovať na úvodnú, v každom prípade príjemne prekvapenie z produkcie HBO. Nápad vcelku zaujímavý, pochopiteľne tvorcovia neriskovali aby im niekto uťal hlavu a tak za všetkým v seriáli hľadajte kresťanstvo, tu už nie je potrebná politická korektnosť a podobný bullshit a hneď sa to pozitívne odzrkadlí aj na kvalite pilotnej epizódy. ()

DonBraso

Jsem si říkal jestli to netočil samotný Guillermo del Toro.Malinko jsem si připadal jednu chvilku jako v The Strain,kde nám taky začíná trochu digitálního svinstva lítat před kamerou.Musím říct,že na první dobrou jsem nějak nechápal,titulky občas bleskem,že prostě nevíš.Od půlky se zvedla síla a docela i akčnější položka.Do toho tu je starosta,který nejspíš má být hláškař nebo zamilovanej a to se nejspíš stane.Kněz šíří tajemství a má asi nejvíc charisma co by seriál mohl podržet.Jen se malinko obávám,že pilot nám nabídnul už všechno a vystřílel všechny náboje.Dítě a hlavně jeho "mámina" to slušně skládala z těch schodů:)No uvidíme co dál,jestli to bude stejná bejkárna a doufám,že nebudeme moc u ďábelskcýh vysvětlovaček.75% ()

EvilPhoEniX

První dojmy po prvním díle. Je to dle očekávání ambiciózní hororová podívaná ze Španělska od ranaře Alexe De La Iglesia, který po Baladě o Smutné Trumpetě natočil svůj nejlepší počin. Od úvodu seriál nabírá zběsilé tempo, na které se kupí hromada WTF scén ( dítě porozené krávou) zaujme postavami ( Kněz, který je boxer a neskutečný bad ass), zaujme vizuál, prostředí, nábožensky nasáklá atmosféra no a finále s monstrem, které svým designem trhá držku na 100 kusů je lahůdkové. Došlo i na trochu gore a je to celkově velmi zábavně laděné a občas řízlé černě morbidním humorem. Jestli si seriál udrží tempo čeká nás tu seriálová událost roku. Příběh****, Akce***, Humor***, Násilí****, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 8/10. ()

brasek

Sklamanie! Hrozne lacné digitálne triky, nezmyselne veľa digitálnej krvi až ma oči pálili. Kristovo telo bolo už mŕtve keď ho prepichli kópiou... nepresnosť z pohľadu biblických dejín. Samotný príbeh však má svoje čaro, je zaujímavý, dynamický dej a mysticizmus sú prítomné v každom kúte. Teším sa na pokračovanie. ()