Beth se v devíti letech octla v sirotčinci, kde v sobě objeví mimořádné nadání pro šachy, a vypěstuje si u toho silnou závislost na sedativech, které tam dávají dětem. (Netflix)

Jan.Cada1

O této sérii jsem se dozvěděl od světového hráče šachu. Prý se mu líbila, tak jsem si řekl, že jí zkusím taky. Udělal jsem dobře. První díl má svižné tempo, sympatickou hlavní postavu a slibně se rozvíjející příběh. Určitě budu v sérii pokračovat. ()

Bjesik

Výborný úvod, který jasně představuje skoro až životopisný charakter seriálu líčící život geniální šachistky se všemi jejími můrami. Velmi pěkně zpracované - atmosféra sirotčince, pohled malé dívky i objevování kouzla šachu. ()

Eire

Pre tych co nehrali sach za peniaze sa to moze javit ako genialne dielo... Realita "vaznych sachovych" turnajov, alebo pribehy skutocnych VELMAJSTROV ako Capablanka Karpov Kasparov alebo Judit Polgar by uz take sexy ako sirota Rysafka uz asi pre pop kulturu neboli. ALE AKO mini propagacia sachu pre zaciatocnikov super. 75% za 1.cast.... 🤫👍 ()

Anife

Na rozdíl od zbytku vynikající série mě první díl tolik nebavil jako ostatní.Ačkoliv chápu jeho důležitost pro zbytek příběhu. Bez Anyi je to zvláštní, prakticky celou epizodu zachraňuje Jolene. I tak je ale zvláštní vidět to podruhé, vnímám důležité detaily, které mi dřív unikly - třeba, že matka Beth má doktorát z matematiky. ()

babuška

zahájení jako kráva s dokonalým finále, závislost vypěstovaná na základě toho, aby jako nově příchozí s ní nebyl problém, klasičtí amíci, řízneš se a už do tebe serou antibiotika, proto na dnešní generaci dětí, hlavně ve státech moc neúčinkují, bohužel se tento trend valí i k nám ()