Deena se propadne do roku 1666 a odhalí pravdu o Sarah Fierové. V roce 1994 bojují její přátelé o život a budoucnost města Shadyside. (Netflix)

DyingAngel

Celá séria Fear (Fier) Street je podľa mňa určená pre vanilkových fanúšikov novodobých pseudo hororov. Táto skupina divákov si príde na svoje a bude chrochtať blahom. Keď už som sa do toho pustila, mala som veľmi veľké očakávania práve od tejto časti - pretože čarodejnice, satanko, mučenie, tupé ovce a les. Napokon som sa tohto všetkého a ešte niečoho navyše dočkala len v prvej polovici (krvavá pasáž z kostola bola azda najlepšia) a, ako inak, všetka horko-ťažko nadobudnutá atmosféra sa opäť musela domrviť návratom do prítomnosti, ktorá sa za mňa nedá dopozerať. ()

Bratyslavcan

Och Bože toto mi vypálilo zrak. Naivita, totálna absurdita a nelogické správanie ovládli film. Nepáčilo sa mi ani zrecyklovanie postáv z predošlých dielov. Keď už sme pri postavách tak jediná, ktorá sa mi hereckým výkonom ako tak páčila bol blázon, čo sa schovával v búdke a hral ho McCabe Slye. Ostatní hrali len vyhúkane pohľady. Ďalej to bolo na podklade lesbickej revolúcie, čo by ani nebolo tak zlé, keby sa dej neodohrával v roku 1666. Pochybujem, že sa v tomto roku našiel takýto párik a zároveň obzvlášť silno pochybujem, že sa v tom roku mohlo medzi ľuďmi slobodne pohybovať dieťa ekvatoriálnej rasy. Záver filmu katastrofa. Pritom ako veľmi sa mi páčila dvojka som si myslel, že to už snáď nemôže byť horšie ako príšerná jednotka. Bohužiaľ. ()

gggggg

Posledný diel trilógie bol miestami absolútne nelogický, prerobiť by tam chcelo všetko, no dejovo to bolo obstojné vyvrcholenie trilógie. Neviem koho bol nápad do 17. storočia v USA napratať černocha a japonku, no bola to volovina. Celkovo postavy z minulých dielov okrem hlavnej, sa v tomto pokračovaní nemali vyskytnúť, lebo to nedáva zmysel. Ale uznávam tento hororový pokus vytvoriť niečo kultové, avšak na Leatherface alebo Michaela Meyersa to nemá. ()

Stanislaff

Tak jsem to znovu absolvoval, třetí díl naštěstí dokoukal a na dnešní filmovou bídu se dost pobavil a hodnocení vylepšil. 😃😃😃 ()

drkaldj

Bohužel, v poslední části se nejvíce promítají nedostatky ve scénáři. Zároveň se zde film snaží zavděčit opravdu dost na sílu LGBT komunitě a jím podobným a to právě na vrub scénáři. Nemám nic proti LGBT, ale pokud to do příběhu na sto procent nezapadá a vy to tam na sílu protlačíte protože to tam chcete, většinou to nedopadne dobře. Pořád je to ale koukatelné a příběh je celkem zajímavý když přehlédnu těch několik nedostatků (proč to teda po nich šlo když se dotkli jejich kostí ale ona přitom nebyla čarodějnice?). ()

Zupan_

A zase lesbická báchorka stou nesympatickou držkou, tento krát ale zasadená do až veľmi podozrivo diverznej kolónie v novom svete. Proste produkt dnešnej doby, kebyže to nebolo celkom dobre natočené a s dobrou hudbou tak dám odpad. ()

dehonest

takže... štyri hviezdičky si žiadny z dielov určite nezaslúži, ale otrlým znalcom žánru sa len tak nezavďačíš. keby som v týchto vodách plával krátko, určite by som bol nadšenejší. sú tu fakt fajn okamžiky s premakanou atmosférou a scenériou, ale je tu aj dosť vaty, ktorá celkovo trilógiu retarduje. čiže vata, sem-tam zbytočná prešpekulovanosť a klišé. no znova musím opakovať, môže ísť iba o prejav rozmaru. každopádne, hoci som každý diel pozrel na viackrát, nemôžem povedať, že by Ulica strachu nestála za pozretie. práve naopak. zaslúži sa stať jedným z dielok kinematografie, ktorý sa zapíše do jej histórie svetlejším a krajším písmom, ako mnoho nepodarených precenených blockbusterov s absurdne nafúknutým rozpočtom a reklamou. cca som spokojný a keď sa budem nudiť, možno pozriem znova. možno... ()

TR00P

Poslední díl naší renesanční trilogie slasher hororů pěkně uzavírá budovaný děj a nakonec úplně obrací budoucnost Shadysidu. Přesto je za mě nejslabším článkem celé trilogie, hlavně druhá polovina děje, která se odehrává v tamní přítomnosti. Podle mě byla druhá polovina strašně uspěchaná a scénáristi budovali atmosféru již na sílu. 5/10 ()