Cesta kolem světa s Ondřejem Sokolem a Lukášem Pavláskem

Česko, 2020, 4 h 6 min (Minutáž: 19–22 min)

Nejbláznivější cestopis všech dob! Ondřej Sokol a Lukáš Pavlásek na cestě kolem světa. Exotická dovolená? Ani omylem! Jeden průser za druhým! Nejšílenější natáčení ever!!! V první den natáčení ujela Lukáši Pavláskovi tramvaj. Tím pádem hrozilo, že nestihne letadlo. Možná by to tak bylo lepší. Možná by vůbec bylo lepší, aby Pavlásek a jeho kolega, průvodce Ondřej Sokol, zůstali doma a nikam nelezli. Natož aby se snažili natočit cestopisný seriál. Během velbloudích závodů v Dubaji dal Pavlásek jednomu z velbloudích šampionů, mimochodem pravděpodobně tomu nejdražšímu, ochutnat ze svého sáčku čokoládových bonbonů. Jasně, že ho přiotrávil! Celá produkce pak musela vzít nohy na ramena a zachránit si krk před rozzuřenými Araby. Bylo to poprvé, ale rozhodně ne naposled. Štáb prchal nejen ve Spojených arabských emirátech, ale také v Japonsku, v Austrálii, ve Spojených státech amerických, v Kolumbii – až po Maroko, Švýcarsko a Maledivy. Místo cestopisného seriálu vznikly nepublikovatelné záběry, které nikdy nikdo neměl vidět, nejbláznivější cestopis všech dob, popisovaný režisérem slovy: „Šílenství, úplný úlet.“ Tvůrci se dokonce tvrdě ohradili proti jeho uvedení. Ale to je tak všechno, co s tím zmůžou. Podívejte se na Cestu kolem světa s Ondřejem Sokolem a Lukášem Pavláskem dřív, než to někdo zakáže… A zjistěte sami, jestli to celé není jenom jedna velká vtipná mystifikace. (TV Prima Cool)

fabecc1222

Samotní hlavní protagonisté to často označují jako cestopis, jenže k tomu aby to byl cestopis by bylo nutné, aby jste se o destinacích něco dozvěděli, což zde rozhodně nehrozí. Jestli si na dovolených natáčíte vlastní videa s průběhem dovolené, tak si troufám tvrdit, že jejich kvalita je velmi podobná tomuto pořadu. Sem tam nějaký ten podařený vtip, vzájemné hašteření (v tomto případě mnohdy dost otravné) a občas nějaký ten záběr na krajinu v dané destinaci. Snaha o autenticitu jednotlivých scén je tu minimální, a u většiny situací jde na první dobrou poznat přítomnost scénáře. ()

subic

Tohle odpod? A proč? Tohle je další cestopis z produkce Prima ZOOM. Dělají to sice 2 tydýti, ale takhle nějak bude vypadat dovolená každého, kdo se na ta stejná místa rozjede, tady se nehledají žádné zajímavosti, nic takového, toto je prostě jenom takový upoutavač, jak to tam či onde vypadá. A do toho ti 2 tydýti hodí nějaký fórek, někdy blbý, někdy ještě blbější, ale co už, rozhodně se na to dá normálně koukat. Rozhodně je to lepší než některé jiné české cestopisy. 5/10 ()

jirkah23

Parádní seriál, mnohem lepší než ten film. Pobaví skvělá dvojka Sokol - co nesnáší lidi a klaun Pavlásek, to nevymyslíš :-) Hodně destinací, který jsem taky navštívil a je supr se tam takhle vrátit, o dalších se něco díky Sokolovi dozvědět (Pavlásek akorát pro pobavení, což není na škodu). Koukal jsem každý pondělí a byl bych rád za další díly. ()

filmmovier

Hele, bylo to fakt dobrý. Fakt dobrý. Sokol ani Pavlásek rozhodně nezklamali a jsou spolu prostě boží. I to, jak je Pavlásek za dementa a Ondrovi věčně leze na nervy. Navíc je to opravdu a naprosto bez jakýchkoliv debat vtipné a zábavné, jednotlivé destinace jsou naprosto super a slabší díly jsou jenom asi dva, jinak je to super od začátku do konce. Skvěle natočený seriál, ve kterém se toho sice člověk o jednotlivých místech sice nic moc nedozví a pokud přece něco, tak jen tak mimochodem, když to Ondra zrovna stihne říct v době, kdy je Lukin chvíli zticha, nbeo ztracen, nebo mimo záběr... Ale s tím jsem počítal. Za mně naprostá spokojenost. Je to tisíckrát lepší, než ten debilní film. Čtyři hvězdy dávám jen proto, že skutečně existují lepší cestopisy. Ale ty čtyři jsou tedy velmi silné. 85%. Jednou si to dám v kuse. Už teď se na to těším! ()

• Štáb natočil stovky hodin materiálu, postprodukce trvala déle než rok. (SONY_)
  • Cesta kolem světa se odehrála v létě roku 2018. Natáčelo se od března do července 2018. (fabecc1222)
  • Celkem se nalétalo 125 000 kilometrů. (SONY_)