Marze

Takhle si měli kluci dělat legraci v díle v USA z Američanů. V 70.letech letech vnikl projekt dovozu kubánských pracovníků do Československa, ale ukázalo se, že jsou velmi líní a místo nich se začali dovážet pracovníci do průmyslových podniků z Vietnamu (dnes u nás Vietnamská komunita má velikost 60 tisíc). Pobavila mě zmínka o kubánském dluhu vůči naší zemi 7 miliard korun. Opravdu se jednou uvažovalo o splácení dodávkami Rumu. Kuba vypadá velmi oprýskaně, ale obyvatelé jako na svou roli skanzenu komunismu byli hrdí a nijak jim to dnes neubírá na veselosti. "Máme přece salsu a rum" říkají , když tam přijedete. V 60.letech byla paradoxně na totalitní Kubě největší průměrná délka života , nejmenší úmrtnost dětí na světě a špičkové zdravotnictví. Rodiče mohli zdarma odložit dítě do školy od devíti ráno do 16 hodin večer. A hlavně na Kubu stojí jet kvůli tzv. Brat Pitt efektu. Každý muž, který v Havaně vystupuje po schůdkách z letadla se najednou cítí jako Brad Pitt, protože každá Kubánka se s ním bude chtít vdát a dostat se do Evropy. ()

fabecc1222

Tak jsme se destinačně o dost vzdálili naší domovině, ale kvalitu se tentokráte podařilo udržet. Snad poprvé reálně skutečně pobavili i nějaké ty vtipy, adresované na tamnější komunistické podmínky. ()

subic

Kuba má krásnou nezničenou přírodu, ještě aspoň místy, krásné pláže, ale jak to vše nacpat do 2é minut, když to hlavní je rum, doutníky a stará americká auta. Zmal někdo nějakého importovaného kubánského dělníka? Já ne, ale slyšel jsem, že nejčastěji říkali mañana mañana. ()