Mladý Američan Richard (Leonardo DiCaprio) sa so skupinou priateľov túla po Ázii. Počas pobytu v Bangkoku stretne čudného chlapíka, tuláka Daffyho (Robert Carlyle), ktorý spácha samovraždu. Richard získa jeho mapu, na ktorej je zakreslené tajné miesto na jednom thajskom ostrove, ktoré je údajne pozemským rajom – nádherná, turistami neskazená pláž. Spriatelí sa s mladým francúzskym párom – Etiennom (Guillaume Canet) a Françoise (Virginie Ledoyenová). Trojica sa vyberie miesto nájsť, čo sa im podarí. Ostrov je skutočne taký, ako bol popisovaný, s jedinou výnimkou – nie je opustený... (TV JOJ)

Emjecko

Přijde mi, že je Pláž podceňovaná pouze z důvodu obsazení Leonarda do hlavní role, další negativní kritika staví převážně na argumentech alibistického rázu, ať dotyční nevypadají hloupě, že shazují myšlenkou nadčasový film Dannyho Boyla s naprosto fantastickým soundtrackem jenom kvůli jednomu herci. Přesto se tak děje a já říkám: nenechte se tím odradit. DiCaprio tady hraje velmi slušně, nehledě na fakt, že se zároveň jedná o zajímavou sondu 15 let zpátky do doby, kdy získával své první zkušenosti, aby je později mohl přetavit ve skutečně mistrovské herectví. Pokud vás však tato osobnost vůbec nezajímá, i tak vám můžu snímek vřele doporučit. Čas od času by si člověk měl připomenout, že se má dobře (i když si myslí, že je to obráceně) a že lidské štěstí je o něčem jiném, než o honění se za mamonem a kumulováním hmotných statků. ("nepřímo" s tím souvisí i osud pláže z filmu na ostrově Phi Phi Leh) ()

Pravek007

Ke shlédnutí tohoto slaběšího kousku Dannyho Boyla mě nalákal vizuálně zajímavý trailer. Film je ale typický příklad, kdy knižní předloha funguje, ale film ne. To co mi vadí nejvíce, a co jsem nedokázal překousnout je nepochopitelný odklon od děje v momentě, kdy je DiCapriovi, jako hlavnímu hrdinovi nakázáno držet stráž na útesu. Najednou mu hrábne a děj, který hodinu a půl někam směřoval začne směřovat úplně jinam a divák nemá vůbec páru proč. Rozhodně to není chyba špatně vybraného tématu, ale špatného adaptování díla. ()

mrclTV

Ďalší z tých filmov, ktorý videli asi už všetci okrem mňa. Najvyšší čas dobehnúť zameškané. Tak som sa tešil a namiesto toho príde ťažké sklamanie. Myslel som si, že to bude zaujímavý film, ale vzišiel z neho iba zhulenecký trip dobrodružných baůžkárov za svojou súkromnou nirvánou - chceli ste dobrodružstvo - máte ho mať! No ale aj váš vysnený raj má svojich hadov/žralokov a hlúpych ľudí, ktorí robia zlé rozhodnutia. Najlepšia scéna (resp. jediná zaujímavá) je tá so štrbinou v dverách asi v troch štvrtinách filmu, bola skutočne vizuálne vychytaná, ale ináč nechválim nič. Jediné, čo si ešte zaslúži spomenuť je kvalitný hudobný doprovod - to najlepšie z elektronickej hudby na prelome tisícročí. Hipppie magorina. Jediná myšlienka, čo mi ostala po filme, je - Don't do drugs kids! ()

hackstolle

Ok, druha pulka je na prd. Ale jelikoz se jedna o ikonickou zalezitost z doby mych stredoskolskych studii, nelze tenthle snimek podhodnotit... a to ikdyz ho vidim uz asi po dvacate. 80% ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,7/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 20%, Audience Score - 57% | FDb.cz - 69.1% | Tupá frajerovinka bez děje s hroznou režií Dannyho Boyla a velmi špatným výkonem našeho oblíbence Lea, který se na začátku milénia musel opravdu vzpamatovat a to se mu povedlo až se Scorsesem. Hned film už začíná odporně, ale tak to asi mělo být, aby poté lidé viděli ten "trávový ráj". Pak, po doražení na ostrov se z toho stane poměrně příjemné ale přesto ničím zajímavé Drama, které se ve tříčtvrtině filmu převrhne v trapný rádoby "Thriller" kdy začne Capriovi "j*bat na mozek" a celý film jde do silného průměru, kde zůstává i s trapným koncem. Pláž sice nikdy nevypadala moc nadějně, ale tohle je zklamání a díky (spíše kvůli) Leovi zde rozhodně přidávat nebudeme...... 50% ()

Daertelon

Je to rozhodně k zamyšlení, má to zajímavě "prázdné tempo" vyvolané především střihem a hudbou, umí to v určitých chvílích napnout strunu a rozbušit srdíčko. Ale struna nezadrnká, srdíčko se nerozezvoní. Ač jsou herci peckoví, Leo k sežrání a Tilda boží, nenesou na bedrech dost silný děj, aby se předvedli. Je to takové velmi dobře designované drama o ničem. ()

kadef

Nevím proč, ale celkem se mi to líbilo. Občas tam byla pěkná napínavá atmosféra.Nebýt tam L. DiCapria dal bych 4 hvězdy. Tehle film má určitě na víc. Docela dobrý bylo jak DiCaprio běhal ve videohře. Naprosto jsem ale nepochopil, kde se na tý uzavřený pláži berou žraloci. P.S. První půlka je za 5 !!!!!!!!!! ()

weasel.p

Tady co čtu jsou ta hodnocení rozporuplná, mě se ale tenhle film líbil,dobrá letní podívaná,která působí i docela realisticky,že by se to mohlo stát. Přesně jsem tušil,že ta komunita "pohodářů" budou nakonec obyčejný skety. A taky že jo :) ()

Santek

Kašlu na to že tam hraje Caprijo. Kašlu na to že to natočil nějaký Boyle. Kašlu na to že je to kultoví snímek. Právě kvůli těmhle věcem jsem tenhle film dlouho odkládal a možná jsem i tomu rád. Film jsem viděl poprvé v roce 2005 až když se mi podařilo překonat alergii na herce DiCapria. Nevím přesně co pro koho tenhle film znamená a proč je to kultovní film, ale moc dobře vím proč se líbil mně. Tohle je film o nalezení ráje v současném moderním světě a o následném šílenství způsobené vyhnáním z ráje. Je to film o přátelství a zradě. O opětovném nalezení své ztracené existence. Film má velice zvláštní atmosféru a hodně příjemné exteriéry. Prostě se povedl na výtečnou a každý se v něm může najít to své. ()

Bobofon

Nerozuměl jsem na tom jedné věci: to místo, kde žili, bylo kvůli dost tuhému režimu autokratické šéfky malým peklem - proč tam teda ksakru všichni tak chtěli být? Nepochybně jeden z horších Boylových filmů. ()

Tinaa

Tenhle film mám ráda, furt si nejsem jistá hodnocením, má to kouzlo a něco v sobě tajemnýho a navíc ten konec v mailu "mom + dad", tyjo... Prostě film vykreslující, zobrazující lidské vztahy, lidskou vychcanost, loajalitu atd. ()

Don_Salier

Nevím co se lidem na tomhle filmu nelíbilo, mě skutečně zaujal, jak už hereckými výkony, samozřejmě vynikající Leonardo Di Caprio, ale i dalšími ()

Gladi

Poriadne haluzny pribeh o este haluznejsej mega dovolenke na ostrove, kde v symbioze ziju dobrodruzni osadlici ostrova a farmari zaoberajuci sa pestovanim THC vo velkom. Soundtrack navyse vyzdvihuje film o poschodie vyssie. ()

maxmi

první byla kniha, pokud bych ji nečetla, možná bych hodnotila lépe, takto musím srovnávat s "originálem", protože představivost už byla jinde, ale Leonarda obvykle nemusím a tady byl OK ()

megajalec

Slabšie 3. Prvá polovica celkom zaujímavá, pohľady na krásnu pláž a celkové reálie ostrova boli veľmi pekné. Zápletka nič moc a ten záver, resp. posledných 30 minút filmu? Zbytočné pokazenie celkom podarenej prvej polovice ()

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (viac)