Mladý Američan Richard (Leonardo DiCaprio) sa so skupinou priateľov túla po Ázii. Počas pobytu v Bangkoku stretne čudného chlapíka, tuláka Daffyho (Robert Carlyle), ktorý spácha samovraždu. Richard získa jeho mapu, na ktorej je zakreslené tajné miesto na jednom thajskom ostrove, ktoré je údajne pozemským rajom – nádherná, turistami neskazená pláž. Spriatelí sa s mladým francúzskym párom – Etiennom (Guillaume Canet) a Françoise (Virginie Ledoyenová). Trojica sa vyberie miesto nájsť, čo sa im podarí. Ostrov je skutočne taký, ako bol popisovaný, s jedinou výnimkou – nie je opustený... (TV JOJ)

Dante141

Nech si kazdy hovori co chce ja tento film milujem.Musim priznat ze pribeh troska nema hlavu a patu ale pre mna to vynahradza nadherna priroda a uplne jednoduchy dobrodruzny nadych ktory tento film ma.Jednoznacne 5 hviezdiciek pre mna super film. ()

Misterioso

Jedna z mých oblíbených oddychovek na které se rád občas podívám. Příjemný soundtrack, má oblíbená Tilda Swinton a nádherné prostředí. Jéjej, jak já bych si na těch plážích užíval... Ačkoli nejsem sympatizantem (ovšem ani nejsem odpůrcem, aby se to někoho nedotklo :-)) s marihuanou, mám tento film (trochu s podivem) rád. ()

dereksmart

Tohle není asi úplně to pravé Boylovo kafe, film se snaží tvářit větší a chytřejší než je a moc mu to nejde.. ale herci včetně intelektuály neoblíbeného DiCapria hrají a vypadají docela dobře a dá se to bez újmy dokoukat až do konce, takže těsně nad 50%.. ()

Kada80

Ráj na Zemi s nádhernou a neposkvrněnou pláží.Prostě pohodička.Ale jak už to bývá nic netrvá věčně.Já jsem se u toho slušně bavil.Kdo by tam nechtěl být aspon na měsíc? NEZAPOMENUTELNÉ : Pláž ! 75% ()

Enormita

Pre mňa jednoznačne jeden z najobľúbenejších filmov. Knihu som čítala cca 3 krát (úžasná oddychová záležitosť). Film v prvej polovici bravúrny, v druhej polovici sa to trošku viac zmenilo k horšiemu, ale i tak ho zbožňujem. 100%, ***** ()

ondrach

Dávám spíše 2,5 hvězdičky. Začátek a první polovina jsou docela zajímavé a nádherné, zato od poloviny filmy jsou to: nepochopitelné a nelogické chování hl. hrdiny, nereálné akce, lekavá scéna apod. , které strhávají film dolů až na nějaké 2 hvězdičky. Jinak je moc pěkný soundtrack. ()

MaxQ69

Velké zklamání. Film si hraje na něco velikého a přitom je to jen velké nepečlivě převlečené nic. Dost jsem se nudil a musím říct, že mě některé věci až iritovali. Např. jakým způsobem se vyvíjel vztah Richarda a Francoise, Richardovy bludy a nakonec samotný závěr. Čekal jsem podívanou, místo toho jsem se dočkal pouhopouhého průměru. 60% ()

flo777

Už z prvních záběrů tohohle snímku vám může být jasné, že o nějaký bezduchý slaďák pro pubertální čtenářky bravíčka rozhodně nepůjde. A to je možná paradoxně ten nejpalčivější problém, se kterým se tento film navenek potýkal. Vznikl totiž tak trochu navzdory očekávání a poprvé od jejích dětských rolí ukázal taky hollywoodskou hvězdu DiCapria tak trochu v jiném světle. Po Titanicu a Iron Mask zkrátka tuctové publikum drsná režie Boylovského formátu ve spojení s DiCapriem dost zarazila. Když však odmyslíme tyto soudobé konotace, což mě osobně žádný problém nedělá, uvidíme, že všechno v tom filmu do sebe až zázračně zapadá a že právě tento film nakopnul úžasnou mašinu na herecké výkony značky Leonardo DiCaprio. So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar.. if it hurts, you know what, it´s probably worth it.. ()

Mathyen

švagr se před rokem vydal na Maya bay ("pláž") , kde ho provázel mladý Thajčan, stejný, který provázel i filmový štáb a především osobně Lea. Ze švagrových záznamů dýchala atmosféra filmu, jako bych sledoval dokument o natáčení a jeho vyprávění vše ještě umocnilo. Je to místo, kde jsem nikdy nebyl, ale přesto cítím spříznění a tak se film pro mě stává tak trochu kultem. Leonarda fakt můžu, je to talent a Boyle ukazuje další z mnoha a mnoha poloh jeho multinadání. Je z něj cítit mírně depresivní feeling, ale přes to všechno, má film hlubší podtext o vztahu mezi lidmi a lidí k přírodě. Film samozřejmě dost zkresluje, lidi v Thajsku a všeobecně v Jihovýchodní Asii nebo chudých světech jsou z 99% dobráci, kteří žijí právě tak jako lidé na Pláži, svobodně a šťastně, nezávidí a prožívají každý den naplno bez majetků a materiálního bohatsví, ale s úsměvem na tváři (ne jako většina z nás, kteří jen vstávají, jdou do práce s kyselým ksichtem, pracují, vrací se z práce s ksichtem ještě o něco kyselejším a pak jdou spát a stále dokola, roky utíkají a fata morgana, za kterou se ženeme - štěstí - je stále v nedohlednu), ale má i velkou pravdu v následcích devastavce přírody turismem a snobstvím západu... měli bychom se zamyslet. Podtrženo sečteno, velice zajímavý počin a já se bavil... ()

kolly13

Ojedinělý snímek, kdy slabší scénář a vysokou úroveň nedržící děj je doslova přebit hereckým umem DiCaprouše a "kulisami". Kolegové, kdo říká, že neumí tento hezoun, který mi byl původně tak protivný, zahrát a zároveň excelovat - nechť si projde jeho filmografii. Chválím soundtrack. ()

laurence

Mohlo z toho být výborné dobrodružné drama, pokud by se scénáristé zaměřili více na původní cestovatelskou trojici a necpali do děje zbytečně psychedelické vztahy v komunitě. ()

Londi

Uff, asi jsem vůbec nepochopila, o čem to vlastně bylo. Pěkná scenérie, dobrý soundtrack - za to ty dvě hvězdičky. Jinak lehce nudné. Asi nejhorší film s DiCapriem, který jsem zatím viděla. ()

Aidina

Samotný film je neslaný, nemastný. Přesto beru tento snímek na milost a to pro nádherné exteriéry. Fascinující příroda, průzračné moře, tajemná zákoutí. Člověk zatouží hodit si pár věcí do báglu a vydat se jen tak nazdařbůh do světa, vidět na vlastní oči všechny tyto čarokrásné divy přírody. ()

Santiago.

Skupina mladých plážových povalečů otrávených konvenčním cestováním a přeplněnými turistickými centry si vytvoří podobné vlastní centrum kdesi v Asii na přísně utajovaném místě. Toto parta huličů tvářící se jako komunita, tráví celé dny na pláži hraním fotbalu a kriketu až do zblbnutí, přičemž všichni touží po tamponech, čokoládě a tužkových bateriích. Přifaří se k nim jeden dolarový baťůžkář, kterého už omrzelo hrát videohry a vydal se za dobrodružstvím. Brzy, zřejmě díky své vyšinutosti, dosáhne v této skupině uznávaného postavení. Poté, co mu dojdou baterie v jeho videohře a nebaví ho ani krásná Virginie Ledoyen, se z něj stane rambo-tarzan, který se baví provokováním místních zemědělců, kteří místo motyk a rýčů v rukou třímají automatické pušky. Vrcholem jeho dobrodružství je, když mu před očima rozstřílí čtyři další rozjívené turisty. Mezi "nejdojemnější" scény patří odsun švéda s ukousnutou nohou na samotku do stanu, aby si parta mladých psychopatů (jak jinak vysvětlit absenci jakékoliv empatie) mohla nerušeně hrát volejbal. Na konci hlavní hrdina příběhu nad fotkou vzpomíná, jaké to byly skvělé prázdniny. Přes to všechno má film díky hudbě a hlavně hereckému výkonu DiCapria (kterého jinak moc nemusím, ale ty vyšinuté role mu kdoví proč sedí) své kouzlo, a pokud člověk zavře obě oči nad nereálností počínání většiny postav, má před sebou film, který má prostě něco do sebe. ()

kacer4

Začiatok bol celkom slušný a vyvolával vo mne veľké napätie, čo sa bude diať, a čo vlastne nájdu na tej pláži ak ju vlastne najdu, ale to čo tam našli malo zostať radšej pochované niekde v sklade ako nepoužiteľný materiál. ()

LencaN

Co mě nejvíc zaujalo byl soundtrack - nádherné melodie, známé i jen instrumentální tóny a dál krásné prostředí ostrovního ráje s bílým pískem, průzračnou vodou a malebnými útesy kolem. Co už trochu pokulhávalo byl děj. Ze začátku se mi to líbilo opravdu dost, akorát jak začal DiCaprio mít svoje psycho nálady, tak už moje nadšení trochu opadlo. Každopádně utopická organizace společnosti je vždycky zajímavým námětem, v takové společnosti se zákonitě objeví nějaké existenční problémy, stejně jako tady (viz. napadení žralokem). Tohle téma mi přišlo trochu nevyužité. Že se mohl film víc točit kolem ostrova než kolem trochu nesmyslného pomatení Lea. Mimochodem, nepřišlo mi, že by hrál nějak špatně, spíš u něj takový průměr. Však to byly ještě pořád jeho začátky. Uznávám, že jsem na něj byla v těchto mladých rolích trošku alergická, ale díky jeho současné práci jsem si ho začla víc považovat. Takže jsem trochu rozpolcena a hodnotím tak na 3,5*. ()

Scaevola

Patřičně naleštěné Thajsko a pro někoho jistě velmi žádoucí L. DiCaprio v obklopení pohledných děvčat mi vůbec nevadí, horší je to s vlastním příběhem, který sice má dobrou premisu, ale jakmile se "vybraní" do detailů seznámí s "rájem", už není o čem mluvit a o co hrát. Proto nastupují druhořadé zápletky, jež působí, jako by byly vymyšleny teprve dodatečně a k naplnění stopáže, anebo lunatické záběry jevící se pro změnu jako z jiného filmu. A s celou výpovědí hlavního hrdiny se minimálně pro alogičnost jeho vlastních činů snad ani ztotožnit nelze. ()

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

Leonardo DiCaprio jako Steve Jobs?

23.04.2014

Je tomu týden, co se Leonardo DiCaprio upsal westernu The Revenant. A už tu máme další projekt, ve kterém by mohl podat obdivuhodný výkon. Tady je ale jeho účast prozatím jen zbožným přáním pánů od… (viac)