Válka v Iráku

• Veľká Británia Once Upon a Time in Iraq (viac)

Když v roce 2003 Spojené státy a Velká Británie obsadily Irák, většina pozorovatelů počítala s rychlým vítězstvím. Ale chyba lávky. Tento seriál zásadního významu rekonstruuje naše představy o válce v Iráku: Mapuje účinky války na člověka, její rozhodující chyby a bouřlivé dědictví. Dojemná vyprávění, důležití účastníci a hlediska, která byla dříve opomíjena, to vše obsahuje pestrou směsici pravd. Irácké rodiny, které na vlastní oči viděly vypuknutí války. Vojáci, kteří vynaložili spoustu námahy, aby se ve svých protivnících vyznali. Rodiče sebevražedného atentátníka, kteří zcela zlomeni upadli do hořkého zoufalství. Poznejte i vy tyto osobní, dramatické a tragické příběhy, jež se skrývají v pozadí války utvářející náš moderní svět. (TV Spektrum)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (5)

Válka v Iráku (2020)

Některé příběhy z Iráku jsou opavdu dojemné, ale většina civilních obětí vypadá jako cvičení PR managementu. Na konci dokumentu je více slz prolito kvůli okupaci ISIS než barbarismu západu. Dojem z Iráku je divoký západ a mystický fanatismus. Koukněte se na podobný dokument Vlast (Irák v roce nula) , v originálu Homeland: Iraq Year Zero. ()

War (2020) (E01)

Díl o tom , jak američtí fašisté destabilizovali Irák, když vyvolali válku proti islámským fašistům. Nejsilnější jsou právě mikropříběhy. Americký vojác vypráví, jak postříleli rodinu, rotože nevěděli, že neumí číst nápisy. Další muví o vyrabovaném Bagdádu  "vymačkali jsme tubu z pasty a dalších devědt let jsme se ji snažili dostat zpátky". https://dokumenty.tv/valka-v-iraku-komplet-1-5-dokument/ ()

Insurgency (2020) (E02)

Díl popisuje americkou okupaci Iráku - občas horší než okupace naší země fašisty v roce 1938. "Nemáme práci, nemáme bezpečnost a lezete do našich domů?", říká pamětnice. ()

Saddam (2020) (E04)

"Sadám držel svůj lid pod pokličkou a když zmizel, zmizela i ta poklička" říká americký vyšetřovatel. Sunnité, Šiíté a další náboženské frakce bojovali v demokracii o moc. ()

Legacy (2020) (E05)

Filosoficky vzato, islámský stát je to když se vezme Mohamadovo učení doslova. ()