Válka v Iráku

Predloha:

James Bluemel (kniha)

Andy Serkis (rozprávač)

Marze

Díl o tom , jak američtí fašisté destabilizovali Irák, když vyvolali válku proti islámským fašistům. Nejsilnější jsou právě mikropříběhy. Americký vojác vypráví, jak postříleli rodinu, rotože nevěděli, že neumí číst nápisy. Další muví o vyrabovaném Bagdádu  "vymačkali jsme tubu z pasty a dalších devědt let jsme se ji snažili dostat zpátky". https://dokumenty.tv/valka-v-iraku-komplet-1-5-dokument/ ()

Remivsremi

Začátek války v Iráku pohledem místních obyvatel, žurnalistů i vojáků. V epizodě se mihne třeba Rudy "Fruity" Reyes, kterého můžete znát ze seriálu Generation Kill kde si zahrát sám sebe. Zde působí dost jiným dojmem, než například při rozhovorech při vzniku seriálu či později v jeho činnosti jako osobní trenér. Slovo dostane též žurnalista Dexter Filkins, který se objevil i v dokumentu Turning Point: 9/11 and the War on Terror Závěrečné scény, kde jeden beduín ukazuje zkázu svého doma a své rodiny je velmi silný a zobrazuje tu část války, jde jedna strana tvoří svými činy nové nepřátele v nekonečném víru pomsty a odplaty. ()