Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť

• Česko Gump - pes, který naučil lidi žít (viac)

Som Gump a bol som túlavý pes.“ Ono vlastne každý pes je v sebe tak trochu túlavý do tej doby, kým nájde svoje šťastie, a to šťastie nájde pes len s človekom. Môj príbeh je o hľadaní psieho šťastia a tiež o prekážkach na ceste k tomu správnemu človeku. Je o sile nezlomnosti, ktorá sa ukrýva v každom psovi. Áno, aj v tom vašom, vo vašej čivave, ktorá na vás čaká celý deň, kým prídete z práce. Aj v tom buldokovi, ktorý za vami pomaličky kráča a sotva chytá dych. Dám svoju dušu za to, že keby vám niekto chcel na tomto svete ublížiť, tak až potom spoznáte, aké silné má váš pes srdce a čo jeho láska k vám znamená. Tento film vám tak otvorí oči, pretože čo človek v psom srdci zničí, to môže zasa len človek uzdraviť. Rodinný film režiséra F.A. Brabca je o svete videným očami túlavého Gumpa. O svete, o ktorom mnoho z nás veľa nevie. O tom, ako nás vidia zvieratá a ako je ten náš svet pre ne dôležitý. Ten svet, ktorý im dáva domov, silu, nádej, ale taktiež bolesť. Dobrodružný príbeh skutočných psích hrdinov a ľudí okolo nich. (Continental film)

Blazis34

Po delší době český film, na který jsem se dlouho těšil. Určitě stojí za to, ale děj je po většinu času smutný a někdy ukáže divákům více, než by možná chtěl. Z komika Polívky se asi už navždy stal herec pro smutné sentimentální role. Nutno říct, že to zvládl asi nejlépe ze všech. Kamera byla hezká, mnoho záběrů z dronu i z krásného středohoří. Chválím i povedený soundtrack - i když obsahoval jen tři krásné písničky a symfonické melodie. Poslední palec nahoru dávám tvůrcům za využití pejsků z útulku a o jejich péči. Filmu dávám tři hvězdy, 60%. ()

blondboss

Gump je v podstate len jednou z ďalších emočne dáviacich rodinných jednohubiek, pomocou ktorých tvorcovia vedomým spôsobom ovplyvňujú správanie ľudí voči zvieratám, samozrejme s pozitívnym cieľom. Účel je to šľachetný a podporujem to. Len tento snímok bol natočený tak trošku toporne a pamätám si hádam iba jednu emočnejšiu scénku, ktorá prišla až v závere. Dovtedy to bolo len akési varenie už prevarenej vody z ostatných filmov s priemerným scenárom. Čakal som od toho určite viac. 55 % ()

Prubner

Knižní předlohu jsem nečetl, ale film považuju za zdařilou nápodobu "psích" filmů z americké produkce, i když tomu chybí pořádný příběh a je to jen taková "road movie" s příliš polopatickým komentářem titulního hrdiny. Nečekaně dobrá práce se zvířaty a příjemný výkon Bolka Polívky patří ke kladům filmu. Sice z toho čouhá "charitativní" záměr jak sláma z bot, ale v tomto případě mi to nevadí. Psí útulky si pozornost zaslouží. ()

tsatsiki

Psí poslání po Česku.Výborně zahrané, dojemné, ale velice smutné.Ivana Chýlková tu hraje strašnou svini, ale zahrála ji přesvedčivě.Hned bych si Gumpa vzal domů.:) F.A Brabec všem ukázal, že i u nás umíme točit světové filmy. ()

Dennnisa

Nechápu ty negativní komentáře.. Podle mě nešlo ani tak o herecké výkony, ale o příběh samotný a hlavně upozornit na to jak se lidé dokážou k psům chovat. Možná pochopí jen ti, co psa mají a ví co je psí láska. Za mě super 👍 ()

Adaaamecek

Skvělý marketingový produkt. Film sám o sobě až překvapivě funguje. Občas (zejména greenscreen části) jsou kýčovité. To je ale vlastně v tomhle druhu filmů nutnost. Když uvidíte film koupíte si knížku (nebo naopak), když půjdete do kina s dítětem bude chtít malého plyšového Gumpíka, přispějete na útulek, pořídíte si taky svého Gumpa atd. Zkrátka to spustí nekonečný sled událostí, bolavé hlavně pro vaši peněženku Až to poběží o Vánocích, tak se na kousek rád podívám. Gratuluji. 6/10 ()

Karbos

Na naše poměry celkem neokoukaný námět. Zpracování se mi však líbilo pouze v některých částech filmu, konkrétně hlavně dějová linka samotného psa, Bolek mi v této roli dobráckého homeless nesedl a působil spíš jako nutná vata, celkově tak film nepůsobí příliš vyrovnaně, jakoby se dobrý film střídal se špatným. Celé to nad vodou drží pěkné záběry putování psa a komentáře Trojana. Film a celé jeho vyznění je trochu kýčovitě násilné a působí jako reklama na útulek a to hlavně v závěru, možná, příště trochu méně patosu a netlačit tolik na pilu, protože jak známo cesta do pomyslného pekla bývá často dlážděna dobrými úmysly.... ()

r007

Něco mezi Lassie, Psím poslání a Bimem černým uchem ( to je mimochodem pro mě nejkrásnější a nejsmutnější film o psím přátelství ). Trošku namixované od každého něco , ale od slibného začátku s výborným Bolkem to sklouzne dost pod úroveň. Možná je na škodu že těch příběhů je tam vlastně moc.  Přesto je to dojemný film  a k zamyšlení je pak hlavně množství psů v útulcích. ()

jigsaw44

V skratke: Film útočiaci na pocity, riedky dej, niektoré herecké výkony sú oničom, celkovo slabé, nezachránil to ani použitý color grading a spolahnutie sa na to, že je to nazvané po Forrestovi Gumpovi. Celkovo to posobí ako reklama na adopciu psov z útulkov, pretože iba oni vás naučia žiť (bez nich to asi nejde). ()

jopal

Tazko objektivne hodnotit tento pocin. Strasne vela logickych kiksov, reklama na utulky, amatersky "psickarsky" dohlad. Ked si toto vsetko odmyslim, kniha bude asi radovo lepsia ako film.  3* za odvahu nafilmovat a "slzave" sceny. MikeCool to zrecenzoval lepsie. ()