Som Gump a bol som túlavý pes.“ Ono vlastne každý pes je v sebe tak trochu túlavý do tej doby, kým nájde svoje šťastie, a to šťastie nájde pes len s človekom. Môj príbeh je o hľadaní psieho šťastia a tiež o prekážkach na ceste k tomu správnemu človeku. Je o sile nezlomnosti, ktorá sa ukrýva v každom psovi. Áno, aj v tom vašom, vo vašej čivave, ktorá na vás čaká celý deň, kým prídete z práce. Aj v tom buldokovi, ktorý za vami pomaličky kráča a sotva chytá dych. Dám svoju dušu za to, že keby vám niekto chcel na tomto svete ublížiť, tak až potom spoznáte, aké silné má váš pes srdce a čo jeho láska k vám znamená. Tento film vám tak otvorí oči, pretože čo človek v psom srdci zničí, to môže zasa len človek uzdraviť. Rodinný film režiséra F.A. Brabca je o svete videným očami túlavého Gumpa. O svete, o ktorom mnoho z nás veľa nevie. O tom, ako nás vidia zvieratá a ako je ten náš svet pre ne dôležitý. Ten svet, ktorý im dáva domov, silu, nádej, ale taktiež bolesť. Dobrodružný príbeh skutočných psích hrdinov a ľudí okolo nich. (Continental film)

Fibonacci

🐶🦴Podme poporiadku: Gump. Odkiaľ, sa do psej riti zjavilo toto meno vo filme? len tak! žiadna náväznosť. raz ho tak oslovila pani v utulku a bolo... prislo ako aj väčšina scén. su natočene a pridané..ale aby to davalo nejaky hlbší zmysel? veru, nie. ideme dalej. Pes, ktorý naučil ľudi žiť. Najsamprv by som si tu zadefinoval o čom je život. Lebo ak je to o preživaní tragédií, nasilia, utrpenia, smútku, nešťastí a smrti, tak je to skvely nazov. Ved v tom filme sa nič iné nedeje😅😅Ak sa nikomu nič nestane, alebo ak niekto neskape, pšičok sa v deji dalej nepohne. Svetlo pomaly v kazdej scene, na každom obraze je vytiahnuté ako traky mistra beana. fuurt je zapad slnka a lúče dopadaju na postavy ako v dajakom animáku☀️🌈. Herecké výkony sú pochabé, ale nezabudnuteľné. Pretože nikdy nezabudnem na to, ako pani dostala v parku pšika a jej reakcia: Jeej, ďakujem 😅😅😅. No nebavilo ma to, a to pšičky mam velmi velmi rat🐀 ()

jpetricek

Vhodné pre deti, aj keď film režisér spravil viac smutný ako rodinný. Pôsobil na mňa ako dobrý scenár, s nízkym rozpočtom, neskúsenym režisérom bez precitenia príbehu. Herecké výkony študentské, kamera ako svadobný kameraman s jazdou, lacnou hlavou a dronom, zakúpeným pred tromi dňami. Vkuse jazda, trasenie, záber cez lístie, či niečo iné, a strih ... Načo dorabate tiene, svetelné lúče, (kostol, búda, mesto, prechádzka,....) Veľmi študentská práca. Keby som mal na film 80 000 eur tak aj tak by som to tak nerobil. Nepovažujem sa za negatívneho hodnotitela, ale scenár mal väčší potenciál, žiaľ zlá réžia, kamera, ... A vo finále tri titulné piesne??? Škoda. ()

vimluk_CZ

75 % Gump je filmeček, který pohladí po duši. Je to krásně natočené běhání pejska ze strany na stranu a sem tam doplněné o nějaké setkání se známými herci. Ke konci filmu mě začaly vytáčet přidané efekty slunečního jasu (těch už bylo fakt až moc,) ale jinak můžu s klidem říct, že si ho párkrát určitě pustím znovu, což se u českých filmů moc často nestává. ()

stret

Psia strategia - nechat panicka namotat sa na psiu "vernost" - ktora je nezavisla na tom ake hovado panicek v skutocnosti je (a to je klucova cast strategie) - je dobre vymyslena a velmi uspesna. Preto takyto film v spolocnosti kde je zavislost ludi na psovi uz chorobnou pandemiou - zakonite uspesny bez ohladu na vecnu kvalitu filmu. ()

Jimmy.y

Až mi ukápla slza.... Ten kdo měl nebo i má nejlepšího čtyřnohého kámoše pochopí a vnímá film úplně jinak :) Za mě dobrý, příjemný snímek. Natáčení muselo být, ale velmi náročné - s tolika pejsky i Gumpy pracovat, klobouk dolů :) četl jsem i knížku, film trochu osekany..... Neseděl mi Taclík v roli zaporaka. Jinak dobrý, 5 hvězdiček ()

Dr.Hybernus

Tohle vůbec není žádný film!! Video na 10 minut ideální, ale pokus o film z toho dělat neměli. Popsal bych to jako příběh psa, který vyzkouší všechny druhy života. Nic víc ani míň. Pořád se to táhne a táhne, neděje se tam nic zajímavého. Ke konci jsem si myslel, že se to trochu zachrání, ale když se díváte a užíváte si emoční scénku, tak vám do obličeje přiletí taková velká facka od vývojářů, že se mi potom opravdu chtělo brečet, jak je mi z toho špatně. Proč to tam nemohli nechat? Opravdu nevím. SPOILERY: Jen ujasním lidem, co jsem přesně měl na mysli. Pes doběhne na pohřeb, kde to vypadá, že je pochovaný jeho první páníček, který ho zachránil a staral se o něj, než Gump POPRVÉ zmizel. A najednou BUM, obrovská facka, zjistíme, že to není jeho pohřeb, ale on tam je jen kvůli tomu, že hraje v kostele na varhany. Ze smutné scénky se najednou stane ubohý konec. Hrůza. ()

Mustrum

Film vlastně nemá ucelený děj, jde spíše o sérii drobných povídek, které jsou provázány jednak linkou psí a jednak linkou lidskou. Bolek Polívka exceluje v roli bezdomovce, který skončil na ulici poté, co odešel od manželky. Žije ve vztahu se ženou, na níž je závislí. Do zajetých kolejí vstupuje zachráněné štěně, kvůli kterému nezdravý vztah opouští, což mu dovolí posunout se dál a přes hraní na klavír po večerech v hospodě se dopracuje do pozice varhaníka v kostele, což mu zajistí samostatnost a naplnění. Skvěle zahraná role ženy v podání Ivany Chýlkové, které vyhovuje mít závislého partnera a ze všeho nejvíce se bojí, že o něj přijde, což se nakonec stane. A pak "road movie" pejska, který prochází životy mnoha lidí, z nichž mnohé velmi ovlivní. Včetně života workoholika v podání Richarda Krajča, kterého "naučí žít". Nehledejte žádnou hlubokou filosofii. Spíš jde o film, který vám ve svém středním tempu vyprávění umožní zamyslet se nad tím, co je vlastně v životě důležité. ()

PORTER44

Průměrná podívaná,svůj příběh vlastně vypráví pes který začal život v popelnici a celý film se toulá a hledá svého pána a naproti se mu vydává Bolek . ()

slatkakuca

Četla jsem i knihu a přesně takto jsem si jí představovala. Možná mám vnímání filmu posunutý, protože jsem psí máma, tak jsem byla trošku zaslepená emocemi a slzami. I přes happy end je film vlastně někdy smutný. Polívka a Holubová fajn. Gumpovy uši nejlepší. ()

nelousek

Krásný film o příběhu jednoho malého psa s těžkým osudem, o jeho nemizící lásce k lidem, a ochotě ale i darebáctví lidí. Když se na příběh podíváte zpětně, není tam žádná extra zápletka, jen malé scény, ale film mě oslovil, a nutil se mě podívat se až do konce. Poskytuje také krásný obrázek o životě psů v útulku, který je ale zabudovaný v krásném příběhu, který bych doporučila asi všem věkovým kategoriím. Nepatří mezi mé TOP nejoblíbenější filmy, ale rozhodně stojí za to, abyste se na něj podívali, popřípadě i doporučili :-) ()

diamond

Co to mělo být?...... Otřesná a neustále se opakující hudba s absencí emocí. Herci asi zcela bez režijního vedení, jinak si jejich výkony vysvětlit nedovedu. Pro děti nepoužitelné, pro dospělého dietní a nudné s absencí alespoň trochu zajímavého děje. Možná ocení infantilní pejskaři. Patřím mezi fanoušky složitějších kočičích duší a proto do konce nedokoukáno a nehodnotím. ()

mikroslar odpad!

Tisíc krát viděné klišé od začátku do konce. Viděl jsem Lassie, co se vrací, Bellu a Sebastiana, Gora bílého psa, dokonce i Bílého Bima černé ucho, psa Civila, Šarika, co jezdí v tanku a taky Dášenku, co měla život štěněte, ale tolik sentimentální prázdnoty jako v tomto dojáku jsem ještě opravdu nečekal. Nejspíše jsem něco nepochopil. Není přece možné, aby někdo soudný chtěl natočit takovou  roztahanou prvoplánovou limonádu. Vůbec mne nenapadá proč? ()

milos.bradik

Není to klasický film, ale velmi na mne zapůsobil. Vzpomněl jsem si na Psí pohádku od Karla Čapka, ve které se píše, jak psi prosili Pána Boha, aby jim stvořil člověka a tak mu nanosili kosti různých zvířat, jen psí ne, protože žádný pes se nedotkne ani psího masa, ani psích kostí. A protože je člověk udělán ze všech zvířecích kostí, jen ze psích ne, má vlastnosti všech zvířat. Může mít sílu lva, pracovitost velblouda, lstivost kočky a velkodušnost koně, jen psí věrnost ne.  Tady ten film pěkně ukázal, že bezdomovec může mít větší srdce než bohatý člověk a že lidé jsou prostě všelijací. Myslím, že je potřeba to lidem občas ukazovat. ()

bighead

Pěkná pohádka,zvířátka hrála krásně,na rozdíl od p.Chýlkové,která se stářím herecky moc nezraje,asi jako p.Havlová.Zato p.Holubová hraje čím dál tím lépe.Nechyběl samozřejmě ani dobrák farář,také pěkná pohádková postava, v tom našem ateistickém státě... ()

GalaktikHero odpad!

Film natočený ako premyslený citový doják. Asi taká hodnota pre ľudstvo ako "Jednoduchá Mária. "   Jéééj tatino, havinkóóó, pôjdeme na neho do kina??? Poďme si všetci utierať nosy do kina! A muzika, to je ťažká tragédia! Kedy ste v Čechách zabudli skladať muziku? Jáj viem! Keď si Svoboda zobral do ruky revolver. A kedy ste tam prestali spievať? Keď odišiel Božský! Zostali vám tam len tragickí vzlykači ako Ztracený a Krajčo. Aby tých prúserov nebolo málo, obsadiť do jedného filmu Holubovú, Trojana a Pagáčovú (tí ostatní by tiež asi Hollywood nedobili), to už chce vážne silný žalúdok. Na to mne nestačí ani živočíšne uhlie a dva vyprošťováky! ()

Fisik

Za mě super, bavil jsem se od začátku do konce. Klobouk dolů nad obsazením a myslím, že nejsem sám, kdo si vzpomněl nostalgicky i na Pupendo při pohledu na trio Polívka, Holubová, Chýlková.  F.A Brabec umí vykouzlit vizuální magii, která mi sedí. Moc nechápu to slabé hodnocení, ale sto lidí, sto chutí. U nás se bavili všichni, od malých po starší. ()