Cidade de Deus - Mesto bohov - je jedna z najnebezpečnejších štvrtí v Riu de Janeiro. Buscapé vyrastá obklopený všadeprítomným násilím a vidí svojich priateľov zomierať i zabíjať kvôli obchodu s drogami, alebo len tak, z rozmaru. V priebehu troch desaťročí sa chudobná švrť mení na bojisko, na ktorom v brutálnej vojne gangov zomierajú vinní i nevinní. Film sa aj vďaka svojmu realistickému zobrazeniu pomerov stal jedným z najúspešnejších latinsko-amerických filmov všetkých čias, bol nominovaný na 4 Oscarov a získal viac ako 70 ocenení na rôznych filmových festivaloch. (RTVS)

dobso

Veľmi zaujímaví film s očakávaním vyvrcholením, ale našťastie pre film na konci je malá čerešnička na torte, ktorá film posúva vyššie. Žiaľ celý film je až moc umelo predlžovaný. Žiaľ Brazília sa nezaprie. ()

Ollie235

Už dlouho je mým snem podniknout výlet do jihoamerického města jako je například Rio. Musím říct, že mě tento film malinko odrazuje, ale sen zůstává přesto dál. Zpět k filmu. Něco tak drsného jsem dlouho (možná nikdy) neviděl. Malí děti umírající se zbraní v ruce, trochu větší děti vydělávající balíky peněz v obchodu s drogami - to vskutku udělá dojem a pomáhá to přiblížit, jak to tam vlastně chodilo či stále chodí. A jeden vypravěč, který sleduje přerod Města Bohů na Město Mrtvol, plné kaluží krve a děr po kulkách a šikovně kličkuje, vyhýbajíc se smrti. Výborně napsané postavy, výborně vylíčené prostředí, výborně zpracované příběhy, které se neustále překrývají a navzájem se doplňují. Jedinou výhradu mám k samotnému závěru, kdy mi stále připadá, že by si vůdce ulic Ria zasloužil podstatně jiný konec. Bavil jsem se ale pořádně. ()

Duky69

Jedna dych vyrážajúca scéna za druhou, robia z Mesta Bohov skutočne majstrovské dielo. Mladý gangstri sa svojej úlohy zmocnili tak vierohodne, že občas má človek pocit, že to ani hrať nemusia. Zábery sú tak realistické, že miestami pripomínajú dokumentárny film. Ak sa spoja drogy, zbrane, kriminalita, realistická kamera a vynikajúci rozprávač, vznikne z toho film, na ktorý tak ľahko nezabudnete. ()

Tomu.Ver

Film, ktorý sa musí vidieť. Keď si človek predstaví, že je to podľa skutočnosti, tak ho musí zamraziť. Život človeka tam nič neznamenal, ani ten detský. Film, ktorý stvárňuje život v meste bohov, už len podľa toho čo je napísane v '' zaujímavosti '' to nebolo len tak ľahko natočiť, nie to ho ešte žiť v reále v Cidade de Deus. ()

Movie Gourmet

Surově realistické ztvárnění života v nejnebezpečnějším slumu Ria de Janeira. Film má sílu, ale nepotřebuji jej vidět znovu. Verdikt: 4* a 80 %. ()

Jimmy15

Rio de Janero není jen olympijské město se sochou Ježíše Krista v čele, je to taky jedno z nejnebezpečnějších měst světa a to tenhle snímek pěkně dokládá. Osobně se mi to hodně líbilo a myslím si, že takové postavení v žebříčku na čsfd si oprávněně zaslouží. V některých místech se mi zdálo, že se tvůrci malinkato inspirovali filmem Tenkrát v Americe. Ale je to jen můj subjektivní pocit. Ale jinak super film. ()

Emo-haunter

Film vykreslil tehdejší masakry v Riu velmi surovou metodou. Svou originalitou, skvělým střihem, temnou atmosférou i krutou realitou té doby se film řadí mezi velkou špičku. Za mě čtyři hvězdičky, chybělo mi tam něco navíc, něco co by mě ještě víc dostalo, hodně se toho ve filmu dalo předpokládat, jako že třeba každý odprásne pomalu každého kdo se ve filmu objeví.. ()

Santino7

Zoznámenie sa s najstarším slumom Ria de Janeira pohľadom rozprávača prezývaného "Raketa" možno považovať za vskutku originálne, nápadité, hravé (štýlom podania, nie tématikou), miestami vtipné, no zároveň neskutočne kruté, zvrátené a absurdné, nasiaknuté akousi beznádejou. No skrátka fantastická záležitosť či už po stránke formálnej alebo obsahovej, všetko funguje tak ako má, žiadne rušivé elementy. Oceňujem takisto výpovednú hodnotu (ktorá dosahuje snáď až dokumentárnu úroveň) a maximálne prirodzené herecké výkony zúčastnených. Z vraždiacich, ničoho sa neštítiacich gangov detí, ktoré chcú silou-mocou pôsobiť dospelo, ma zamrazilo (o to viac, že nejde len o fikciu). 95% ()

cesky_hrac

Město bohů je film, který mě bavil a udělal mě nerozhodným. Mám dát čtyři hvězdy nebo pět? Myslim, že již znáte odpoveď. Tento film bych mohl doporučit ke zhlédnutí. Dávám 8/10. ()

Sochorisko

Obrovské, fascknující, nudné veledílo. Snímek nepřinese zábavu a napětí do filmového večera. Surovost, kterým tento snímek působí na diváky, je všudypřítomna. Zapojení reálných obyvatel Ria a akční kamery, která se chová téměř jako Gopro kamera v poli. Pochmurný zážitek střídá znechucení a poukazuje na propastné rozdíly zlaté mládeže vyspělých velmocí, kde si desetileté děti nedokáží ani zavázat tkaničky a oproti tomu desetileté dítě v Riu, které svou první vraždou spustí svou gangsterskou kariéru. ()

jilda

Super kamera a střih.Krásně a surově podaný příběh ze slumu Rio De Janeira, krutost a bezmocnost změnit život kolem sebe jde v ruku v ruce s minimální cenou lidského života.Opravdu stojí za to si tento film pustit. ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

28.12.2010

Město nepohodlných slepců

Město nepohodlných slepců

14.06.2007

Město bohů a Nepohodlný jsou dva pádné důvody, proč příznivci náročnějších filmů dychtivě čekají na další tvůrčí počin brazilského režiséra Fernanda Meirellesa. Tím spíš, že natáčení, které Meirelles… (viac)

Slávni režiséri pre UNICEF

Slávni režiséri pre UNICEF

02.05.2005

Štúdio MK Film Productions za podpory medzinárodnej organizácie UNICEF nakrúca poviedkový film ALL THE INVISIBLE CHILDREN, ktorý bude pozostávať zo siedmych krátkych filmov od rôznych režisérov, z… (viac)