Cidade de Deus - Mesto bohov - je jedna z najnebezpečnejších štvrtí v Riu de Janeiro. Buscapé vyrastá obklopený všadeprítomným násilím a vidí svojich priateľov zomierať i zabíjať kvôli obchodu s drogami, alebo len tak, z rozmaru. V priebehu troch desaťročí sa chudobná švrť mení na bojisko, na ktorom v brutálnej vojne gangov zomierajú vinní i nevinní. Film sa aj vďaka svojmu realistickému zobrazeniu pomerov stal jedným z najúspešnejších latinsko-amerických filmov všetkých čias, bol nominovaný na 4 Oscarov a získal viac ako 70 ocenení na rôznych filmových festivaloch. (RTVS)

zurivymlok

Je paradoxní, že v rámci euro-americké kultury počítáme množství "fuck" ve filmech, rodič nesmí dítě ani plácnout přes prdel, učitel nesmí na žáka ani zvýšit hlas, máme směrnice prakticky na všechno a vychováme si tu generaci primadon; mezitím v Jižní Americe a Mexiku jsou děti součástí gangů, v Africe jsou součástí armád, atp. ()

LegoMan69

Film vyprávějící příběh kluka, který žil ve čtvrti brazilských gangsterů. Od 60. Let po 80. Léta...Vidíme jak se město vyviji a jak vypadá v průběhu desetileti. Vidíme šílence se zbraněmi a děti, které nemají kam jít a musí se uživit. Styl vyprávění je zajímavý (není to úplne chronologicky) Kazda postava má svuj příběh a má důvod dělat to co děla...jsou zde touhy...řekl bych, že tenhle film nezklame a to ani tématikou pak ani režii...Výborný kousek ()

Martin96

Myslím, že jsem nikdy nic podobného neviděl. Film je od začátku do konce jedna velká jízda. Spoustu menších příběhů tvoří jeden obrovský příběh Slamu. Film přitom nepůsobí ani trochu roztroušeně. Všechno krásně spojuje vypravěč Raketa. Musím určitě vyzdvihnout skvělý střih, herecké výkony, hudbu...není ten film dokonalý? :-) ()

kodwin

Výborné, ale příliš brutální. Tolik mrtvol v jednom filmu, to se nevidí. Navíc tak mladých. Brazílie je evidentně země netušených možností. Nechápu, proč s tím vláda nic nedělá. Běda zemi, které vládnou děti (s pistolemi). ()

WikingVik

Mě to tedy moc nevzalo, ale to bude asi tím tématem a prostředím. Každopádně bych to alespoň 3x týdně povinně pustil všem dovozcům multi-kulti obohacení. ()

Bogrant

Odvrátená strana Brazílie. Ich vlastná verzia Pulp Fiction s realistickejším, chladnokrvnejším a drsnejším pohľadom na danú problematiku života v tých najchudobnejších a zároveň najnebezpečnejších kútov Ria. Založené hlavne na skvelej réžii a ešte lepších hereckých výkonoch. ()

futislav

Proč má probůh tohle 89% ? Podobné slumy má téměř každé větší město a tyhle příběhy jsou všude jako přes kopírák. Nic nového, nic překvapivého, nic nápaditého. Špína a svrab chudých čtvrtí. No a ? Jedna hvězda za kameru, druhá za scénář a třetí za naturalistické pojetí (ale také nic nového). Celkový dojem - obyčejné příběhy obyčejných zoufalců v obyčejném slumu. Šedesát procent s hodně přimhouřenýma očima. Téměř ztráta času. ()

Kritickej

8/10 I po více jak dvaceti letech pořád hodně intenzivní filmová jízda se skvělou režií, kamerou, scénářem i hereckými výkony. Ty roky na tom vůbec nejdou poznat. ()

motyka52

Velmi autentický film z prostředí, kde má lidský život jen minimální cenu a gangy dětí pohybujících se s kvéry po ulici vlastně nikoho nerozhodí. Šokující, ale nikoliv lacině. Brilantní kamera, střih, zkrátka tyhle ryze filmařské kumšty šlapou perfektně. Bohužel jsem měl trochu problém se stylem a tempem vyprávění, které tedy nenudí, to v žádném případě, zároveň na mě ale někdy působilo až skoro dokumentárně, vlastně bez nějakého nosnějšího děje. ()

Kivis

Atmosféra, spád a na závěr výborné a docela překvapivé vypointování. Jeden z pokladů jihoamerické kinematografie. Připomněl jsem si ho po asi 15 letech a pořád to vše funguje. ()

Papinianus

Tento film má tak úžasný scenár, čo ma viedlo ( počas sledovania filmu ) k myšlienke, že scenárista musí (musel) mať ohromnú fantáziu. No prvá veta v záverečných titulkoch ma totálne dala dole. K tomu pripočítajme herecké výkony, ajkeď dosť neznámych hercov. Vrelo odporúčam. ()

marocco

Drsné, reálne a nesmierne kvalitné. Kruté správanie detí ma úplne dostalo a koniec ma odrovnal. Musím pochváliť strih, bol fantastický. Remeselne dokonalé. ()

hciet

Film o čtvrti, která se vůbec nepodobá Riu z pohlednic. Formálně (a pro nás Evropany i obsahově) velmi zajímavé dílo a vůbec celý projekt - klobouk dolů před tvůrci, kteří si troufli natáčet v opravdové favele a výhradně s neherci, kterým mimochodem v některých případech film odstartoval úspěšnou kariéru. A že herecké výkony stojí za to, třeba takový Leandro Firmino zahrál podle mého názoru svou postavu naprosto neuvěřitelným způsobem, tak děsivého a zároveň lidského filmového zlouna už jsem neviděla dlouho. Násilí je hodně, a působivého, ale myslím že není od věci se na Město bohů podívat víckrát, už kvůli propracovaným detailům, které většinou na první pohled uniknou. Navíc prvotní šok z násilí trochu zastiňuje fakt, že Město bohů je nejen realistický, ale i velmi hezký film. Já osobně na některé scény nezapomenu nikdy, a není to jenom kvůli mrtvým dětem :) ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

28.12.2010

Město nepohodlných slepců

Město nepohodlných slepců

14.06.2007

Město bohů a Nepohodlný jsou dva pádné důvody, proč příznivci náročnějších filmů dychtivě čekají na další tvůrčí počin brazilského režiséra Fernanda Meirellesa. Tím spíš, že natáčení, které Meirelles… (viac)

Slávni režiséri pre UNICEF

Slávni režiséri pre UNICEF

02.05.2005

Štúdio MK Film Productions za podpory medzinárodnej organizácie UNICEF nakrúca poviedkový film ALL THE INVISIBLE CHILDREN, ktorý bude pozostávať zo siedmych krátkych filmov od rôznych režisérov, z… (viac)