Po neúspešnom a komplikovanom obchode s heroínom príde drobný drogový díler Frank o peniaze aj o tovar a ocitne sa vo veľkom dlhu u balkánskeho narkobaróna Mila. Ako čas plynie, tlak narastá, keď sa Frank snaží splatiť peniaze napriek narastajúcej Milovej frustrácii. Dealer je dánsky kriminálny triler z roku 1996, ktorý vo svojom filmovom debute napísal a režíroval Nicolas Winding Refn. Zároveň je to aj herecký debut známeho dánskeho herca Madsa Mikkelsena. (Film Europe)

Satinfiltr

á Franke, franke, ty si takovy maly čurak viěš ? Co franke, myslyš, že ma vojebeš ha ty maly čurak ? Na hotelu řýkáš, ale p s pro blémem penyze ha ? A FRANKE, kelo tech problemu ty vlatne maš co ? Co vöbec mášš, ukaž hodynky, a co ten fáro venku, to staršý BMW, KOLIK STHRHNEME FRANKE ?)!, ne tak nek ty čuraku, Milo davaj šruby bazek do gelne davaj, mu.... (kšík, kšík...) ()

bertrand odpad!

Jak jinak než odpadem ohodnotit film jehož "hrdinou" je drogový dealer? Uvidíme, jestli zbylé dvě části trilogie nenavodí lepší dilemata než "kde sehnat rychle prachy, který nemám a který visím dost velkejm všehoschopnejm sviním".... ()

zoot3r

Film mi nedal od prvej minúty vydýchnuť. Kamera nemá žiadnu chybu, postavy sú úžasné, autentické a skvele vyvážené. Čo všetko sa dá vyčariť z tak jednoduchého námetu. ()

KcarlosK

Už svým prvním filmem dal Refn jasně najevo, jaké sračky hodlá točit v budoucnu. A dnes už je jasné, že svůj úmysl naplnil beze zbytku. Film je natočen stylem studentského počinu a fetkám vážně fandit nehodlám. Dvě hvězdy za Zlatka a Madse. ()

Tereza11

Dealer ten tězký život má :-) aneb jak se během týdne dostat na super nabytou destruktivní cestu :-)Velmi milého překvapení jsem se dočkala, ta autentická kamera je boží...film je surový a dravý...taková dánská verze moderního kmotra :-) ()

andy60

Kdyby se tam aspoň nevedly ty oplzlé kecy o ničem - pardon, vlastně o šoustání. Vlastně první polovinu filmu se takřka nic neděje, jen dva rádoby cool týpci buď nasávají v nějakém baru, nebo si vozí zadky v obstarožní káře a vedou trapný, ale skutečně trapný řeči na téma sex. Druhá polovina je naštěstí lepší, dočkáme se i zápletky, sice naprosto jednoduché, ale alespoň něco. Navíc mě vadila i ta roztřesená kamera. Za tři hvězdičky, s přimhouřením oka. ()

PORTER44

Trochu nechápu to vysoké hodnocení, to se tady tak fandí dealerům drog,moc filmy na toto téma nemusím ale kvůli vysokému hodnocení jsem to zkouknul a bohužel pro mě žádné nadšení,film působí sice realisticky ale neustálé koukání na fetky jak šňupou i když v druhé půlce se trochu rozjelo hlavní postava má jeden problém za druhým a divák je napjatý jak to dopadne. ()

Harding164

Film tak autentický až se v něm nic neděje. Celou dobu sledujete jak borec dealuje drogy a se svým feťáckým kamarádem se baví o tom kdo všechno mu kouřil péro. Film je příběhově mrtvý, vizuálně nudný a herecky slabý. Jediný dobrý herec je tu Mads Mikkelsen a ten z nějakého důvodu dostal místo hlavní role naprostý štěk a s vyholenou hlavou vypadá jako debil. Pokud chcete vidět ještě mnohem autentičtější vyobrazení drogového světa tak se vyserte na Dealera a jeďte večer na Barrandov. ()

Severská přehlídka SCANDI začne už ve středu!

Severská přehlídka SCANDI začne už ve středu!

14.01.2023

Už tuto středu odstartuje přehlídka toho nejaktuálnějšího z kinematografie severu: SCANDI 2023. Odehraje se mezi 18. a 25. lednem, představí snímky ze všech zemí Skandinávie a v programu ji bude mít… (viac)