V Zoologickej záhrade sa náhodou stretnú dvaja úplne rozdielny chlapci. Ivoš je malý zbojník, ktorý sa sám potuluje popri klietkach, keď do neho vrazí neznámy nevidiaci chlapec a obleje ho limonádou. Z prvotnej nesympatie sa vykľuje kamarátstvo. Obaja majú radi zvieratá a Ivoš sa rozhodne Slepoňa zapojiť do normálneho detského chlapčenského sveta. Prepašuje ho za brány klietok a dá mu možnosť dotknúť sa korytnačky, slonov či ťavy, teda zvierat, ktoré Slepoň pozná len po zvuku. Medzi Ivošom a Slepoňom vznikne krehké priateľstvo založené na porozumení a tolerancii. (oficiálny text distribútora)

Džejkop

Takový příjemný film o kamarádství dvou odlišných kluků. Ten blonďatý je jako každý jiný kluk, ten černovlasý je handicapovaný. Přesto mezi nimi vznikne přátelství. Jak se později ukáže, tak se toto přátelství stane více důležité, než se na první pohled může zdát. Morální podtext filmu rozhodně není na škodu, zejména pro malé děti. ()

sud

Docela pěkný a příjemný film pro děti. Když jsem byl menší, líbil se mi víc, ale i teď se na něj podívám docela rád. Není to nic světoborného a ani nemělo být. Prostě oddechovka, místy i napínavá. Ti týpci v rolích zlodějů by mohli hrát i v gangsterce (epizodní role, samozřejmě). ()

MM_Ramone

Na tento detský film si dobre pamätám, aj keď už ubehlo pekných pár rokov, čo som ho naposledy videl. Myslím, že som stihol jeho televíznu premieru. Malý nevidiaci Slepoň a jeho podarený kamoš Ivoš mi utkeveli hlboko v pamäti. Stretli sa v zoologickej záhrade a stali sa z nich najlepší kamaráti. Scény so zvieratami sú fajn, ale najviac ma zaujali týto dvaja chaniská až v druhej polovici filmu, keď prekazili nekalé plány bande bytových zlodejov. No a to vyvrcholenie na streche paneláku je zo všekého najlepšie. ** ()

Davies182

Fakt sorry ale jako malej jsem z tohohle filmu nemohl, to si dobře pamatuju :-), hlavně ve druhé půlce když se vše začalo dramatizovat příchodem zlodějů. Největší psycho jsem měl ze scény na střeše paneláku. ()

juta

Nikdy jsem tento film nestihl od začátku, vždy až na sídlišti s lupiči, takže tentokrát se mi to konečně podařilo a už vím, proč se to jmenuje tak jak se to jmenuje. :D Milé a to pravé pro oko malého diváka. Slepoň best. ()

Slartibarkfast

Kdysi dávno jsem viděl tenhle prostinký film pro děti s jednoduchou zápletkou. Pro dnešní děti už asi ne tak zajímavé jako onehdá pro mně. Rád se však na něj i po letech z nostalgie podívám. Oddychovka. 60% ()

Tommassi3

"To je pěknej chlapeček, pani !!" - "To je holčička !! Nevidíte ty náušničky ??" - "Já mám taky náušnice a jsem snad holka ??" ;) ()

topi

Příjemný dětský film o přátelství dvou chlapců, kteří se seznámí v zoologické zahradě. Jeden z nich je slepý a ten druhý ho vezme pod svá křídla a zasvětí ho do různých dobrodružstvích. V druhé půli se linka děje dramaticky změní, když vstupují na scénu zloději. A to docela drsní chlapíci, když vykrádají byt a v něm je obrovská doga, tak jeden povídá : "Seď, pěkně hlídej, nebo ti vyklopím střeva na koberec!" :D Pohodový, i když místy dost naivní snímek (hlavně zatčení zlodějů) má svoje kouzlo první poloviny devadesátých roků a z hlediska zajímavostí stojí rozhodně za zmínku, jak tenkrát vypadala Zoo Lešná, kde se úvodní část děje odehrává. Odrhovačka Jaroslava Uhlíře mě chvílemi lezla už na nervy, ale ve výsledku to funguje dobře. Akorát mě mrzí, že jsme se nedozvěděli, na jaký "americký horor" se dětská parta chystala podívat, když v tom zrovna sousední byt navštívili zloději. :) ()

rakovnik

Průměrný, nezáživný dětský film s nevýraznými herci. "Dobrodružství" vypadá jako dva kluci jsou v ZOO, dva kluci jsou u vody, dva kluci jsou ve městě...nebýt trochy napětí ve scénách s lupiči, tak i pro děti celkem nuda. Profesionální zásah městské policie Zlín na závěr vypadá opravdu směšně, ale dětský akční film se u nás moc nevidí. ()

kaposlav

Nerozumiem tomu českému filmovému vlastenectvu, keď tu kadejaké české hovadiny majú okolo 80% a + to tu velebia a toto má len 56%? ()

Stallone

Krásný film o pravém, nefalšovaném kamarádství dvou lidí. Pokaždý, když film sleduji, vybaví se mi vzpomínky na mé dětství. Líbila se mi více ta první část. Příjemný relax na dobu, kdy všechno bylo jednoduché a nám ležela budoucnost u nohou. Film dokazuje, že síla lásky je nepřekonatelná,a že i když to má člověk těžké, může se ze života radovat. Uvědomuji si, že čím jsme starší, tím více se jim vzdalujeme. Toto období dospívání bylo krásné a už to nikdy tak hezké nebude. ()

zette

Dokud se ve filmu neobjevi zlodeji, tak je to strasna nuda. Hudebni doprovod, ktery snad provazel cely film byl hrozny a za nej ubiram jednu hvezdicku. ()

laik_60

Ach jo kde su tie časy ked sa v Čechách točili nádherné detske a klukovské filmy!!!! Toto bolo naivné a surové zneužitie chlapcov na realizaciu filmu beaz akejkolvek invecie ci napaditosti.zukarovi by som nedovolil ani platnu s hymnou pustat na oslave kvetnovýho povstání, a dospelých hercov treba poslat do kelu. ()

sator

Vzali to za správný konec, Ivoš se "slepoňem" nepáře... Točeno ve Zlínské ZOO Lešná. Násilný nevěrohodný obrat v kriminálku film poškodil... ()