Breeder

• Kanada Breeder (viac)

Renomovaná společnost poskytující doplňky zdraví, kterou provozuje bezohledná podnikatelka, vybírá a unáší mladé ženy v rámci experimentu s bio-hackingovou DNA, aby svým klientům umožnila zvrátit proces stárnutí. Když Mia jde zjistit, co se stalo s chůvou její sousedky, ocitne se v pasti v ponurém podzemním zařízení. Dokáže nějak najít vnitřní sílu a uniknout z noční můry? (LIVINGDEAD)

POMO

Námětem takový ambicióznější a sofistikovanější Hostel, ale ne o moc chytřejší. Což u Dánů překvapí, obzvláště když usilují o thrillerové drama se studií vztahu ústřední dvojice, kde ona má masochistické potřeby a netuší, kam ji zavede jeho tajný byznys. Motiv konfrontace sexuálních tužeb s krutou realitou je zde bohužel nedotažený. Filmově méně náročný milovníci trápení bezmocných ženských postav si ale přijdou na své, film jede na hraně mainstreamových zvyklostí. Že biologické výzkumy hlavní záporačky ani nejsou smysluplně vysvětlené, nebudou řešit. ()

darkrobyk

Utahaný film, který se rozjede až v poslední čtvrtině. Trochu sci-fi, více však vězeňské drama, které mě nijak zvláště nechytlo. Hlavní problém, kromě pomalého tempa bez napětí, představují postavy. Není zde žádná, s níž by se člověk mohl nějak ztotožnit, tudíž mi byl jejich osud lhostejný. Mia - ukázková blbka, která si vše plně zasloužila, páč za zvědavost a blbost se platí. Vnitřně jsem se těšil, až bude zmasakrována, což asi nebyl tvůrčí záměr. Slušná mohla být závěrečná exekuce, ale ruku na srdce, když bude člověk tak navlečený, asi toho vydrží více než dost. Snad jen ten porod měl emocionální náboj. Slabé, jen za řemeslnou stránku zvednu z původních 2,5* na 3*, ale znovu vidět nemusím. ()

*CARNIFEX*

Od exploitation čakám viac, ako nejaké stále dookola omielané dialógy o Covid vakcíne na mladnutie. Až na Antikrista a Thelmu si nepamätám, že by Dánsko niekedy vyprodukovalo horor, ktorý by stál za zmienku, a toto taktiež nie je žiadny zázrak. Viac ako polovicu filmu sa nedeje ani hovno, potom sa tempo konečne rozbehne, no žiadny Hostel sa nekoná, takže aké explo? Žiadne explo. Viac násilia sa človek dočká na príjmovom v nemocnici behom piatkovej noci. Toto bola pekne natočená, no pomerne urozprávaná nuda, ktorá sa rozbehne až v poslednej pól hodine, pričom ani počas tej sa divák nedočká ničoho mimoriadneho. Ako thriller vyslovene nie zlé, ako horor žiadna sláva, pričom ani nemožno tvrdiť, že by vôbec o nejaký šlo .. ()

Kudly4

Nesympatická bába, která dělá ve výzkumu (lidé mohou vypadat na 40 i v 80 letech), unáší a dělá pokusy na ženách. Nesympatičtí mi tady přišli ale úplně všichni, až na hlavní ženskou postavu, která celkem ušla (ukáže kozy i bobra), ale všechno a všichni jsou zde tak strašně naivní, až to bolelo. Potěší docela slušné finále, kde dojde i na několik krvavějsích a znepokojivých scén. Čekal jsem drsnější podívanou, ale oukey. (11. hodnocení, 3. komentář) ()

Arsenal83

Hnusné mučenie, vypaľovanie cejchov ako v nejakom koncentráku či šťanie na obeť je len malá vzorka zo súdka tohto hororu, ktorý je hororom len svojou krutosťou. Neponúka širší záber, všetko je jasné od začiatku do konca – teda čo sa deje a prečo sa deje – a očakávaná pomsta predsa len príde, čiže nevidím tu nejaké prekvapenie. Pozerať sa na tento film a povedať, že sa mi páčil, to je ako keby som pozeral online prenos z koncentračných táborov a povedal, že sa mi páči, ako tam tí ľudia dochnú. ()