Cyberpunk: Edgerunners

• Japonsko サイバーパンクエッジランナーズ

V dystopickém světě prolezlém korupcí a plném kybernetických implantátů se nadaný, ale lehkomyslný kluk z ulice snaží stát žoldákem a renegátem v jednom a žít na hraně. (Netflix)

Recenzie používateľa Remivsremi k tomuto seriálu (11)

Cyberpunk: Edgerunners (2022)

Zdařilý zářez anime jízdy plné násilí, bídy, hitech vychytávek a šílených vylomenin. Příběhově asi nedostane nic novátorské. Co však stojí za váš čas je banda různorodých, zajímavých postav, které dostanou prostor k vývoji. Přesto nám námitky k celkovému vyprávění. Kdyby si tvůrci dali na čas s důraznějším prokreslením, a o něco větším ukotvením hlavní linky, seirál by z toho profitoval.  Je zde i přemíra různých aspektu Night City a cyber vychytávek. Nepomáhá tomu ani často chaotická a až děsivě nepříjemná animace. Vše se utápí v nepřehlednosti. Korunu tomu dodává ohlušující soundtrack, který přebíjí často i samotné dialogy. Ne, nedodělku se tady najde dost. S přivřeným okem se ale soustředíte na ty pozitiva. Skvělé postavy, razantní příběhové okamžiky, které se vryjí do paměti. Postavy dostanou zabrat. Nepromíjí se žádná chyba. Tenhle svět je hnusný a dokáže jedince sežvýkat v mžiku. Máte odvahu vstoupit do Night City? Krásných 70% ()

Nezklamu tě (2022) (E01)

CP77 jsem si ještě nezahrál a o celém ději mám jen kusé informace. Přesto jsem se do seriálu pustil. Přemohlo mě natěšení se ponořit do víru Night City. První epizoda okamžitě zobrazí podstatné aspekty této špinavé, ponuré budoucnosti, kde vládnou korporace a lidský život se měří pouze velikostí peněženky. Sociální tón je mocný a srozumitelně podaný. Měl jsem problém s celkovým pojetím. Je to extrémně dynamické. Nespoutaný střih, příval nářezové hudby, která je na můj vkus ale v mnoha momentech až přespříliš dominantní. Doslova požírá dialogy místo aby je obohacovala. Někdy méně je více. Cítím tady pořádný materiál hodný prozkoumání. Chce se to ale graficky a audio trošku krotit a nechat promluvit příběh. ()

Jako kluk (2022) (E02)

Krásné, smutné a zběsilé. Tohle město se s vámi vážně nes*re a musíte si vypěstovat hroší kůži, abyste přežili. ()

Elegantní zločinec (2022) (E03)

Kriminálnici mají větší čest než korporát. Což zde není tak překvapivé. Přílišná stylizace tady v některých momentech ubírá na vizuální kvalitě a dělá ohromně nepřehledný bordel. Akce je častěji nepřehledná a vlastně i hnusná. Dost to sráží celkový dojem. ()

Šťastlivec (2022) (E04)

Emoce se v seriálu najdou ohromné, ale některé vizuální vychytávky bych proklel do druhého kolene. ()

Pod dohledem (2022) (E05)

Hromada zběsilé akce, děsivá psychovize a posouvání hranic všech možných vymožeností. ()

Hustá holka (2022) (E06)

Emotivní, smutný a šílený. Epizoda, která velmi zamávala s celým týmem. Co může přijít příště? ()

Silnější (2022) (E07)

Pomalejší díl, který se zásadně posun v ději. Minulá epizoda přinesla velký zlom. Trochu se bojím, že se nestihne sezóna uspokojivě ukončit. Mají k tomu málo prostoru. ()

Zůstaň (2022) (E08)

Líbí se mi ta ukázka vlivu cyberwaru na tělo a mysl. Mohlo by se s tím ještě více pohrát. Seriál je stále v některých ohledech dost povrchní, ale postavy se vám vryjí pod kůži a jejich osud vám nebude lhostejný. O to více pak zapůsobí všechny zvraty i podrazy. ()

Lidstvo (2022) (E09)

Epizoda se vůbec nedržela při zemi a předvedla doposud největší zkázu a ničení. Navíc to bylo snad poprvé i přehledné. Všechno má však své následky. Kdo se dožije konec? ()

Na Měsíci! (2022) (E10)

Závěr se s nikým a ničím nepáral. A dokázal předvést dostatečnou chuťovku na konec. Vydařené, emotivní. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

31.12.2022

Další oslavována hra míří do televize

Další oslavována hra míří do televize

29.06.2020

Cuphead, The Last of Us a Cyberpunk 2077. Tři známé herní série, které se v nadcházejících letech dočkají vlastních seriálů. No a čerstvě se k nim přidala ještě čtvrtá. Seriálovou adaptaci totiž… (viac)

Cyberpunk 2077 dostane seriál

Cyberpunk 2077 dostane seriál

26.06.2020

Nadcházející akční RPG Cyberpunk 2077 od tvůrců herního Zaklínače bude mít vlastní seriál. K odhalení došlo při včerejším veřejném streamu o novinkách z chystané hry, která má vyjít letos v listopadu… (viac)