Keď nováčik Taylor dorazí do pekla vietnamskej vojny, veľmi rýchlo zistí, že príslušníci jeho čaty nebojujú len proti príslušníkom Vietkongu, ale aj medzi sebou. Na jednej strane stojí nekompromisný a brutálny seržant Barnes, na druhej seržant Elias, ktorý sa napriek podmienkam, ktoré ho obklopujú, snaží uchovať si aspoň zvyšky ľudskosti. Taylorovi sa viac pozdáva Elias, spory však už čoskoro začnú nadobúdať nebezpečnú intenzitu... Oliver Stone vo svojom filme, ktorý bolo ocenený štyrmi Oscarmi, zúročil vlastné skúsenosti z vojny vo Vietname, v ktorej sám bojoval. (STV)

Mangix

Oliver toto Peklo prozil na vlastni kuzi..Film o hruze Vietnamske valky..pro me jeden z nejsmutnejsich filmu..se scenou, kdy Elias da ruce k obloze..s brilantni hudbou. ()

Kňour

Můžete si vzít papír. Na něj si můžete napsat do sloupce všechny trochu důležitější postavy z filmu a psát si k nim: "hodnej", "zlej", "hodnej", "zlej". Nemůžete se splést. Nemám rád filmy, které jsou už od seznámení se s postavami černobílé a u filmu válečného to platí dvojnásob. Herci hrají v některých případech pěkně, ale celé je to zkrátka moc šablonovité, černobílé a s příliš pozitivním koncem, kdy všichni zlí dojdou trestu v podobě rákosnické kulky či bajonetu, že to víc než průměr nedává. ()

DanieLadra

Četa vypráví příběh obyčejného vojáka uprostřed nelítostné války ve Vietnamu, americké jizvy, která stále bolí. Stone toto téma pojal velmi surově a snaží se dívaka vtáhnout do atmosféry jednoho z nejznámějších válečných konfliktů vůbec. Charlie Sheen v jedné z mála vážných rolí a skvělý Willem Dafoe jako symbol lidskosti na místě, které bůh opustil. Válečné drama jak má být, mimo jiné podložené skvělým hudebním motivem. ()

gerojmanus

Bravůrně natočenej válečnej film, kterých není mnoho. Síla toho prostředí, tý nervozity a těch intrik je maximální, až mrazí..Tenhle kousek předběhl svoji dobu s snad jedině v Rayenovi ty kulky sviští o něco důvěryhodnějš, ale to je asi tak všechno. ()

towlee

Asi rok na mě spolužák naléhal, abych si Četu pustil, že to je ten nejlepší film z Vietnamu a že to prostě musím vidět. Nakonec jsem tedy podlehl a na snímek se podíval. Ne, Četa opravdu není nejlepší film o Vietnamu a ne, opravdu mě Elias a jeho vztyčené ruce nechytili za srdce. Popravdě jsem to chtěl asi po půl hodině vypnout, neboť jsem se opravdu nudil. Nakonec jsem tedy film dokoukal, ale žádný výraznější feeling ve mně nezanechal. Jasně všechny vyobrazené věci se ve Vietnamu opravdu odehrávaly, to nikdo nepopírá. Vadí mi ale, že vše je podáno tak nějak odtažitě, ani s jednou z postav jsem se nedokázal sžít a vcítit se do ní, což by ale u takovéhleho filmu bylo docela potřeba. ()

Turtle

Pro mě osobně jeden z nejlepších filmů. Narozdíl od většiny válečných filmů ukazuje jak často může být realita neuvěřitelně drsná a syrová.Stone zde čerpá ze své osobní zkušenosti a je to znát. Herci si museli projít opravdovým vojenským výcvikem. Právě snaha přiblížit situaci na place co nejblíž realitě z toho dělá nervy drásající podívanou. Jedna z prvních rolí Johnnyho Deppa ()

Pattrick

Nebe a Země se mi líbilo mnohem víc. Tady je to ztvárněné jinak, spíše se zaobývá vztahy v četě, ale nijak extra mě to nedostalo. Slušný válečný film, ale po nějaké dramatické stránce to za moc nestálo. ()

Jaay

Film o Vietnamu, který se blíží více realitě težko najdete. Zprvu jsem měl obavy, jak se své role zhostí "komik" Charlie Sheen, ale dopadlo to více než dobře. Průzkumy, masakr civilistů, konflikt uvnitř jednotky, sebevražedné útoky, všudepřítomný strach. Pocitů je opravdu hodně, je to opravdové. Srovnatelné snad s legendární Apokalypsou, která se však ubírá trochu mysteriozním směrem. Tohle je realita. ()

Inner

Po dlouhé době film, jenž i mě přesvědčil, že se o něm má mluvit v superlativech. Nadchla mě hlavně režie, Stonovi to všechno klape, odsýpá to rychle, akce je výtečná. Vykreslení postav jde do detailů. Ono by to nešlo natočit líp. S takovým scénářem ne. Věřím, že takhle nějak to ve Vietnamu vypadalo (veškeré aspekty této války jsou alespoň zmíněny). Lepší než Lovec jelenů, nastejno s Full Metal Jacket, ale horší jak Apokalypsa. 95% ()

jakub.kuba

Charlie Sheen ukázal, že umí zahrát opravdu všechno, od komedie, po takovýto dramatický krvák. Film výborně ukazuje tragédii války ve Vietnamu a neustálý strach z nočních přepadů, nastražených pastí v džungli a večerní uklidňování duše ve víru drog. Všechny představy o válce jsou najednou reálné. Například mučení nováčků svinskými nadřízenými a nelítostné zbavování týmových kolegů, kteří tuší že se ve vedení děje něco špatně. Jeden z filmů, který by se dal nazvat těžce realistickým. 90% ()

Walley

Film, který si nehraje na žádné hrdinství, ale zobrazuje tvrdou realitu. Příjemná výjimka vyčnívající z amerických paskvilů o válce. ()

Uframufrag

Na jednej strane zivotu nebezpecne zobrazeny zivot vojakov vo vietname na druhej strane fetovanie a ozieranie sa do nemoty. Snaha "stone-a" zobrazit ako to vo vietname v skutocnosti prebiehalo a herecke vykony na vysokej urovni... Skutocne zaujimavy film, ktory zaujme. ()

stuj

Pravý válečný film. Bez klišé, akčních provařeností a amerického patosu. Špička mezi válečnými filmy. Vše je uvěřitelné. ()

triscimy

Pravděpodobně nejlepší válečnej film, co sem kdy viděl. Opravdu sem věřil, že se čas vrátil a já se zkrze televizi koukám do Vietnamu. ()

pelegryna

Četa sice je jednoduchým filmem, ale rozhodně je tím nejlepším co kdy o Vietnamu a válce tam z pohledu USA natočeno bylo. realistcké, věrohodné dílo s posláním.Zkrátka Četa má vše co se od daného žánru očekává. ()

LogTakSte

Koukatelná záležitost ovšem celý film sráží, že je celý točený až moc v černobílém stylu.Dlužno přiznat že Tom Berenger a Willem Dafoe vyzdvihují tento film z průměru do kterého ho ale zase trochu sráží Charlie Sheen , kterému jsem jeho roli vůbec nevěřil.Daleko realističtější a lepší počiny jsou dle mého názoru kupříkladu Když utichly trumpety nebo Nepřítel před branami. ()