Stíny v mlze

Česko, (2022–2024), 28 h (Minutáž: 63–78 min)

Réžia:

Radim Špaček

Scenár:

Zdeněk Zapletal

Petra Špalková, Jiří Vyorálek, Jaroslav Plesl, Regina Rázlová, Anděla Tichá, Tomáš Mrvík, Miroslav Hanuš, Petr Panzenberger, David Viktora, Ondřej Brett (viac)

Dvanáctidílná krimi série odehrávající se v Ostravě a okolí představí kriminalistku Magdu Malou a jejího nového parťáka Martina Černého. Společně vyšetřují kriminální případy z nevšedních míst, silné příběhové linky budou zároveň sledovat osobní životy vyšetřovatelů. Magda musí skloubit časově i psychicky náročnou práci policistky se starostí o rodinu a malou dceru. Martin přišel do Ostravy, aby neztratil kontakt se svým dospívajícím synem, který se do nového bydliště přestěhoval se svou matkou, Martinovou dnes už bývalou ženou. Počáteční drobná rivalita mezi Magdou a Martinem pozvolna přeroste ve vzájemné sympatie a respekt. Oba ale netuší, že Magdu už nějakou dobu sleduje nedávno propuštěný vězeň Hrbek, který realizuje důmyslný plán, aby se jí pomstil za své dřívější dopadení (Česká televize)

Vltaava

Teprve poslední díl se trochu rozjel, měl spád a rytmus, Špalková konečně ztratila výraz dřevěné panny. Předchozí díly byly utahané, a fakt na detektivku absolutně "nezábavné". Obzvlášť otravná byla rodinná intermezza, Plesl jako milovník i jeho kráska mě nepřesvědčili, linka syna Vyorálka a jeho spolužáků totálně marná, no nevím. Za mě se to moc nepovedlo. Ale kvůli poslednímu dílu přidám hvězdičku. ()

oskiii

Vkládal jsem naděje do posledního dílu…který však celkový dojem nezměnil. Celý seriál mi přišel takový šedý, nevýrazný. Od natahované dějově linky s Mírou Hanušem, jsem čekal velkolepý závěr. Namísto toho přišly dva výstřely a bylo hotovo. Hereckému obsazení není co vytknout, i když by se děj, díky absenci ostravského dialektu, mohl odehrávat klidně na druhé straně republiky. Nicméně, jedna * navíc za Ostravu a HC Vítkovice. 40% ()

JimWalker007

Neprimerane zatracovaný krimiseriál. Zaujímavá titulková scéna, občas vtipné hlášky, Vyorálek, Rázlová, Hanuš i malá Tichá hrali na úrovni. Na Špalkovú  si treba zvyknúť, ona je však čudná  asi v každom filme. Ale človek si ju zapamätá...taký staroanglický face. ()

naytsirk

Prvních pár epizod to bylo k nevydržení, neherci, debilní dialogy…Ale kupodivu se to postupně zkepšovalo a koukat se na to dalo…Možná by to bylo i na tři, ale ty první díky neodpustím… ()

tuctovychlap

ako keby narýchlo zbúchaný koniec (únos, riešenie, konečná exekúcia)..iste to malo právo na väčší priestor a nápaditejšie (vy)riešenie..ako celok však dvanásť epizód uspokojilo..zdá se, že začnem´ razit slogan "Regina se vrací"..:) ()

Cesty timem

S odřenýma ušima nevím o co za 2* a nikdy víc. Už ten název mě měl, jako starýho kozla, varovat. Osobně co není aspoň trochu podle skutečných událostí a co nepíše život nemusím a tohle bylo z toho druhýho hrnce a ještě k tomu děravýho. ()

Kreptry

Detektivka, která měla potenciál být lepší díky dobrým hercům a občas i zajímavým kriminálním zápletkám.  Jenže ta malá světýlka originality byla zadupána okoukanými motivy, jako například ten problém s houslistou a flétnistkou. Víte, jak zajímavé by bylo, kdyby houslista vydržel? Suma sumárum – jde spíše o průměrný oddechový počin. Ale druhou sérii prosím ne-e. ()

Hombre8

Třetí hvězda jen díky Havelkovi (patrně poslední role) a Zapletalovi, který býval kdysi výborný spisovatel, když psal ze sebe. Teď píše scénáře, na kterých je vidět, že jsou psané jen pro prachy. Tady mu to navíc hodně kazil natáčecí štáb. Těžko říct, jestli ty hlouposti a nepravděpodobnosti byly už ve scénáři a nebo jsou dílem režie a spol. Co ale dílem štábu určitě je, je mizerný casting. Zachraňují snad jen Vyorálek s Hanušem, kteří prostě umí a dokáží zahrát dobře, i když mají zjevně špatné vedení. Pro hodně nenáročného diváka. Pro diváka televize. 45%. ()

Bohdy67

Ani dobré, ani špatné... Prostě takové, že se člověk jednou i rád podívá, ale už nemá důvod se k seriálu znovu vrátit. A snad nebude důvod ani točit druhou řadu. Petra Špalková působí docela přirozeně, ikdyž spíše svými rodinnými problémy než svou pracovní rolí. U Vyorálka je to horší. Ne, že by byl špatný, ale jeho patolog v Poldovi mu sedí daleko víc, než když zde má být sám "drsnej polda".... Nehledě na to, že s těmito dvěma to začíná i končí.. Rázlová s Hanušem a Plesl, jsou jako téměř všude nesympatičtí, až z toho oči bolí. Příběhy jsou lepší a horší, jako téměř v každé podobné kriminálce... Určitě to není tak špatné, jak tu někteří píší, ale že bych si za rok vzpoměl o čem to bylo? To asi ne :) 57% ()

quokam

Celkove hodnoceni: No, Prvni odděleni ani Pitaval to zrovna nebylo, ale lepsi prumer nasich tuzemskych kriminalek z poslednich let urcite. Nabizi se srovnani s Mistem zlocinu Ostrava a jo, v souboji celkove vychazi vitezne. Jako v nekterych detajlech je lepsi Misto Zlocinu, hlavne Kozub porazi zdejsiho mladeho a Kriz zdejsiho stareho. Taktez role synacka a jeho kumpanu byla desive zahrana - a jeste desiveji sepsana. Spalkova je zamenitelna s Beretovou, stejne typy stejne znamky. Vyoralek vsak porazi Majera s Dobrym. Taktez se pripojuji ke chvalam male Andely, jeji vykon dosahuje parametrum legendarniho Holeho s tim, ze zatimco Holy hral hlavne komedialni role, zde to byla role dramaticka, tudiz pro detskeho herce o chloupek narocnejsi. Vedlejsi linky se neunosne natahovali. Priprava 11 dilu na finale ve 12 je proste moc, coz vedlo napriklad k tomu, ze nekdy pusobil i tak charismaticky  Hanus jako karikatura. Spise se melo jit sest na sest se dvema vrcholama. Na druhou stranu se Stiny vyhly vykyvu v kvalitach jednotlivych epizod, k naprostemu pruseru, jako se to podarilo Mistu zlocinu v dile venovanem Krizovi, nedoslo. Tvurci si drzeli stabilni latku, ktera dokonce mela v case mirne vzestupnou tendenci, tak by to melo  byt.  7.5/10. ()

a-ja odpad!

Příběhy nejsou nic moc, řeči šroubované (jojo, a navíc není nad to, když Ostravák mluví pražštinou, co), casting mizerný (Špalkové policajtku nevěřím vůbec, Vyorálek je taky spíš ten patolog z Poldy a Mrvík s vadou řeči je otřesný)... Jo a Petra Špalková má asi jednu zvláštní dovednost - je nejspíš břichomluvec, protože z ní sice vycházela nějaká slova, ale pusu při tom měla zavřenou. Skvělá byla Adéla Tichá a Regina Rázlová. Linka s Hanušem nudná, otravná a nakonec dotažená do naprosté debility. Jo a když se vám na seriálu nejvíc líbí znělka, je asi něco špatně. ()

JaKl

Nejlepší český detektivní seriál za posledních 10-20 let!!! Minimálně o 2 levely výše oproti nevábně páchnoucí hromadě českých seriálů z produkce Novy a Primy, na které se bez lobotomie nedá dívat. Petra Špalková dává hlavní postavu na jedničku, bez problémů by utáhla celou sérii sama.  Ale ona je tu i další herecká hvězda Jaroslav Plesl, se svým standardním 100% výkonem. Hezkýýý. A Regina Rázlová? Jedním slovem vynikající, dává se Český lev za vedlejší roli v minisérii? Co takhle třešničku na dort? Koho napadlo obsadit Andělu Tichou, skutečnou dceru P. Špalkové jako dceru hlavní hrdinky, ten by měl dostat metál. To je herecký koncert, který si užívají "obě holky". Detektivka jako víno, realistické pojetí, žádná vata, prázdné dialogy.  Navíc neokoukané ostravské lokace. Lobuji tímto za pokračování (já vím že nebude, ale zkusit jsem to musel).  Pět ***** , vo tom žádná! Howgh. ()

v.pohode

Toto není hodno české televize. Špalkové jsem policajtku nevěřil, stejně jako Vyorálkovo fighterstvi. Náčelníkovi bych uvěřil spíš že dělá vychovatele v družině, než šéfa na kriminálce. Obsazení seriálu byla naprostá tragedie. Jediný kdo stál aspoň za dvě hvězdy byl Hanuš a ten, jak tu někdo psal, ten zahraje všechno. ()

Player11

Když člověk odhlédne od některých nelogičností a nedotažeností, nebylo zas tak hrozné. Celkově (za celý seriál) je asi nejlepší Miroslav Hanuš. Malá Malá, teda malá Špalková Anděla zahrála skvěle, docela mě bavila i babča Rázlová. Naopak iritoval mě syn superpoldy Tomáš Mrvík, měl smůlu i na scénář s úplně stupidním arabským příběhem. Tyhle odbočky od hlavního proudu vůbec byly na škodu. Místo toho mohl být scénář domyšlenější a vyhnout se nesmyslům. ()

gapa466

Mně se to líbilo. Sedí mi herectví Jiřího Vyorálka. Na Petru špalkovou v této roli jsem si musel zvyknout. Seriál celkem povedený. Ke scénáři v posledním díle. Na to, že se na únos se Miroslav Hanuš připravoval celý seriál jsem čekal od něj tedy více. Patrně bude pokračování, závěr tomu nasvědčuje. Těším se na něj. ()

Horn

Na rozdíl od mnoha jsem byl se seriálem docela spokojený, jen mi vadila dějová linka s Hanušem - on byl výborný, ale v podstatě 11 dílů překážela, aby se ve 12 ukázala hloupá. Možná jsem to nepochopil, ale komu volal ohledně předání do dvou hodin? To ji chtěl někomu prodat? A příprava na únos jedné malé holky v trvání více než roku? Byla skutečně policistka Malá tou, která mu v životě nejvíce uškodila, že se musel mstít zrovna jí? Musel člověk, který nikdy nikoho nezabil najednou kvuli autu zastřelit dalšího člena podsvětí a tím na sebe upozornit? A tradiční nesmyslné ztvárnění policejní práce. Unesenou dívku hledají desítky policistů formou rojnice na širých rodných lánech zatímco objekty vhodné k věznění unesené objíždějí čtyři policisté. Při prohledávání domku jdou dovnitř všichni čtyři a vzájemně se kryjí, zatímco v případě obrovské budovy tam jdou dva jednotlivě, zatímco další stojí venku a čumí. Jinak - kdby tam nebyl ten motiv únosce, tak jednotlivé epizody byly docela v pohodě koukatelné. A stesky na nedostatek ostravského dialektu - myslím, že spousta ostraváků mluví dnes bez jakékoli stopy ostravštiny a je lepší čeština obecná než pokusy o rádoby dialekt (Díra u Hanušovic). Faktem je, že více příležitostí pro herce místní by neškodilo. ()

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky