V jedné z okrajových částí Ostravy je nalezeno tělo mladého muže bez dokladů, v teplákovce, bez spodního prádla a v teniskách s rozvázanými tkaničkami. Rozmlácený obličej, stopy násilí na těle. Bezdomovec? Je převezen do nemocnice, kde za pár hodin zemře. Magda s Martinem pátrají po totožnosti oběti i svědcích incidentu. Najdou informace o nelegálních zápasech, o místech, kde se konají, a kolik se na ně nelegálně sází. Je pravděpodobné, že mladík se zápasů účastnil. Podaří se kriminalistům najít toho nebo ty, kteří nelegální zápasy organizují a mají tak na svědomí mladíkovu smrt? (Česká televize)

jungewolf

Natáčelo se mj. v Dolní oblasti v Ostravě - Vítkovicích . Hudbu nahráli J.Kudláč a Janáčkova filharmonie Ostrava pod vedením dirigenta Roberta Kružíka. Znělku nahráli Michal Pekárek a sCore Music . ()

daleba

Zatím nic moc... Nepochopil jsem třeba tu strašlivou zápletku ohledně hledání loga z auta! Nevím, třeba PČR nezná Google Lens... Popis warezu jak z roku 2000 - achjo 😂 A čumět půl minuty na to, jak někdo jede autem, to je fakt taky bomba! Takže nezbývá než spolehnout se na Mirka Hanuše, že to tam nějak rozjede! Každopádně myslím, že Devadesátky v neděli budou o několik tříd výš... Tam totiž stačí, aby byly jen z poloviny tak dobrý, jako byly Případy 1. oddělení. ()

fafejt001

HELEEE  vidˇ,  čoveče  síííla , docela  hustýýýý vidˇ ???   Ostrava  je  KURDE   region  razovity . Tak nechapu  ,  čemu   se  tam    nemluví  jaksik  v  tym  dialektu , kurde . Bo  je  to cele  jakesik  divne . Su  lehce  šokovany . No  fčilek  važněji . . . . .  Mohli  to  klidně  točit  v  Praze  s  tím , že  si  vyjedou  vyšetřovat  do  Ostr. Tak  nějak  bych  to  viděl . Takže  dosti  zklamání . Možná  se  to  nějak  rozjede , ale  moc  tomu  nedávám . Plesl . Rázlová , i ti  mladí  kolegové  mi  tam  nesedí . Prostě  není  to  ono .  Zlaté -   První  oddělení . Sice  Vyorálek  tam  sedne  skvěle  , ale  jeden  to  nevytrhne .  Jo a  navíc  policistka  je  i  skvělá  máma ,  nakoupí  v  supermarketu , usmaží  si  v klidu řízky  a  pak  k  závěru  stihne  i  koncert . Tak  to  už  je  i  na  mne  moc . Scénář  je  fakt  hooodně  slabý . A  jak  odhodil  okatě  tu  pamětˇovou  kartu , či  co  to  bylo  u  toho  skladu  před  zápasem , to  bylo  divné . Jo  to  byla  "  číípííeska " , tedy  GPS . No  jak  říkám ,  žádná  peckoidní  věc  to  asi  nebude . Třeba  se  pletu  .  Doufám ,  že  jo . Tož  zdarec  . ()

tchempi odpad!

Co je na tom špatně? Všechno! Od dialektu „ostravských“ cajtů přes toporné dialogy, nesmyslné vyšetřovací postupy až po bizarní casting. Špalková hrát neumí, sorry, fakt neumí. Ještě je jakž takž uvěřitelná v rolích socek a pavlačových dryáčnic. Ale v roly šéfky kriminálky? WTF. Dát sympoši Vyorákovi roli drsňáka je sice taky úlet, ale on to umí aspoň zahrát. ()

Fuksinka

Kdyz je vám kriminálka k smíchu, hovoří to za vše. Za ten scénář by někdo zasloužil 25 na holou živě na darkwebu 😁😁😁 Takže jedna hvězda za vtipnost. ()

Občasník

Všechny současný český policejní seriály jsou si podobný. Včetně herců, kteří neumí pořádně vyslovovat a šumlují přes polozavřené rty, zde P. Špalková. První díl svým zpracováním - nuda. ()

Dechman

Zatiaľ nehodnotím, pretože na Slovensku ani takúto kriminálku neuvidíte.... :D , no v podstate zatiaľ čo verejnoprávna vložila do 12 dielov, dokázala komercia dať aj do 120....no uvidíme! ()

tata22

Tak tohle je vážně síla. Mám pocit, že se tvůrci rozhodli zcela znemožnit Petru Špalkovou, jinak docela dobrou herečku. V podstatě mentoruje a suše opakuje věty, aby asi i ten úplně nejhloupější divák pochopil. Místy se na to vůbec nedalo dívat. To soukromí samozřejmě do detektivky nepatří ale to asi panu Zapletalovi zapomněli na škole říci anebo ho to nějak nepochopitelně minulo, což nechápu, páč se to řeší skoro u každé české kriminálky. A vždycky s negativním výsledkem. Pro tedy opakovat stále stejné chyby ??? To jeden vážně  nepochopí. Co na těch školách ty "umělce" učí ??? Tvůrci mají asi pocit, že oni to musí přeci vědět nejlépe, co je jim do "hloupého" diváka. Smutný příběh. Nejsmutnější na tom ovšem je, že někdo kdo na to dává peníze nebo schvaluje výrobu takové hrůzy si toho nevšimne. To je snad ještě větší chyba ale kdoví co za tím je, že ? Přátele, takhle opravdu ne, prosím... ()

FuLister

Většina nových detektivek u nás je vlastně na jedno brdo a je to stejná nuda a šeď. Nemyslím, že by mělo smysl sledovat další díly. ()

ABC1

V  této době, kdy fajnšmekři sedí jako přikovaní u skvělých detektivek zahraniční provenience, zkoušet na českého diváka toto dílko, je veliký omyl. Tahle slabota by mohla uspět jedině na ČT 3 "pro starý"...tedy duchem samozřejmě. Časy, kdy jsme uměli natočit dobrou detektivku, jsou zjevně pryč až na čestné výjimky jako bylo První oddělení. Souhlas se všemi výhradami: nudné, pomalé, předvídatelné, příliš dětí, babiček, soukromí, nulové napětí, žádný obrat prostě bída. A samozřejmě jak píší jiní, nezajistit místo činu je pěkná bota. Tak se asi podívám pouze  na poslední díl, který má být údajně nejlepší...!!! ()

Sfaxia

U kriminálky mě vůůůbec nezajímá, jak to maj vyšetřovatelé doma, jejich fakani a podobný sračky.....ale vlastně....když vyšetřovatelku hraje Špalková, tak se tam klidně můžou naroubovat i Kluci v akci, Herbář nebo Sama doma. ()

zeleznak

Nechci to uz nikdy videt, Spalkova jako kapitanka Mala smesna, IT technik nedokaze prolomit chat, tak kurde pozvu nejakeho hackera atd. atd. Vysmech dobrym krimiserialum. ()

Peabody

Honajz elegantně shrnul několik pičovin (pišu to s kratkym -i-), kterými toto dílko oplývá, přidal bych scénku, kde šéfka hned v první větě podezřelému sdělí, kdo že jim o něm poskytl podstatnou informaci (to je hodně absurdní a podle mne neprofesionální). Občas jsem měl obavu, že paní Špalková má obrnu lícních svalů, dobrá je i scéna z koncertu, kde jsou nasvícení diváci (to moc zvykem nebývá). dost nevěřícně jsme s manželkou kroutili hlavami. ()