Zatímco ve světě zuří válka, v hostinci v odlehlém velšském údolí prožívá několik cestovatelů přízračné události, ke kterým dochází jako by mimo čas. (Netflix)

honajz

Trochu mě mrzí ten polopatický konec, navíc - s tehdy pochopitelným - apelem na obranu vlasti (a v kontrastu k dnešním globalistickým snahám i na udržení kultury, národních zvyků a krajových zvláštností té které země). Protože jinak to šlape poměrně dobře - seznámíme se s postavami a jejich životy a problémy, přičemž všechny se nakonec setkají v hostinci Na půl cesty. Už od první chvíle se projevují zvláštní věci, ale tvůrci je podávají spíše zábavnou, než strašidelnou formou, protože přece jen půjde nakonec o něco jiného. Všechno to mysteriozní kolem příběhu se mi líbilo hodně, navíc v úchvatné krajině, jednotlivé příběhy se nakonec ukážou být určitými archetypy, kde vlastně největší psychologickou hloubku mají jen ta otravná holka, bývalý námořník, hudební dirigent a námořníkova žena, jejíž vnitřní rozpor mi připomněl jakousi předzvěst budoucích Bergmanových filmů. A škoda, že postava majitele (a jeho dcery) nedostala trochu větší prostor, jeho sarkastické poznámky mne rovněž bavily. ()

Kenneth

Několik lidí s růnzými osudy a starostmi se sejde v jedné velšské hospodě, která by ale v té době už neměla existovat. Důvod jejich pobytu je převážně čistě rekreační a netuší, že je čekají mnohá překvapení. Film překvapivě obsahuje vtipné dialogy a také mě překvapila role Glynis Johns, kterou jsem tam skoro nepoznal. Jejího otce tam hrál její skutečný otec. ()

Flego

Málo známi herci rozohrávajú prepracovanú a zaujímavú story z jedného hostinca na welšskom vidieku. Najprv sme svedkami zoznamovania sa s jednotlivými postavami, ktoré nič nespája, až ich napokon spojí stretnutie v tajomnom hostinci. Potom začína mystérium, kde sú dialógy najhutnejším spôsobom, ako posúvať dej dopredu. Neznámy film si určite zaslúži vyššiu pozornosť a čím menej informácií divák má, tým je zážitok lepší. Deviate hodnotenie a druhá recenzia. ()

rivah

Mysteriozní děj. Osudy cestujících, z nichž každý něco skrývá, se ubytuje v hostinci ve velšském údolí. Zjistí se, že hostinec byl před rokem vybombardován a všichni hosté zahynuli.Každý z nich jakoby dostal novou šanci...(recenze Derek Winnert na IMDb) ()