Nelítostný vrah Charles Sobhraj, známý také jako Bikini Killer, si v 70. letech bere za cíl západní turisty v jihovýchodní Asii. (Netflix)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (9)

Had (2021)

Jak už jsem podotkl v komen... v recenzi k jedné z epizod, sérioví vrazi mě dlouhodobě zajímají (aniž bych je obdivoval, nebo je toužil napodobovat), takže jsem se na seriál těšil, a o to víc jsem byl zklamán. To, co tvůrci v téhle záležitosti vyplodili, mě z velké části nudilo a fak příšerně mě otravovaly neustálé časoskoky. Nebavil jsem se a šlo pro mě o jednu velkou ztrátu času, žádného přínosu jsem si nevšiml. ()

Epizoda 1 (2021) (E01)

Po první epizodě mám dost smíšené pocity. Sedmdesátková atmosféra se tvůrcům povedla na výbornou, příběhy o vrazích (zvláště o sériových) mě vždycky zajímaly (asi ve mně nebude všechno tip top), takže by se dalo očekávat, že budu hodně chválit. Jenže tempo mi přišlo místy hodně pomalé a neustálé poskakování v čase mi lezlo na nervy. A to fest. 3*- ()

Epizoda 2 (2021) (E02)

Nadšení se u mě ani tentokrát nedostavilo, děj druhé epizody se mi ale přece jen zdál být o něco málo lepším (ale možná jsem si jen zvykl). Velkou měrou se o to nepostarala ústřední dvojice, ale Herman Knippenberg, diplomat bez bázně a hany, se svým belgickým mentorem, ze kterého se k mé radosti vyklubal lord Percy. Takže jsem se mezi jednotlivými skoky v čase mohl i trochu zasmát. ()

Epizoda 3 (2021) (E03)

Dobře, už mám jasno, tento seriál se k mým oblíbeným určitě nezařadí. Skoky v čase jsou tu tak časté, až mi není jasné, proč Netflix nezařadil před každou epizodu varování, že sledování může u diváků vyvolat epileptické záchvaty. Navíc se celým dílem jako hnědožlutozelená stopa táhlo časté vyprazdňování vnitřností různými cestami, a to mě fakt nebere. ()

Epizoda 4 (2021) (E04)

Andrej Drbohlav věnoval ve své knize "Psychologie sériových vrahů" Charlesovi Hotchandovi Bhawnanimu Gumurkhovi Sobhrajovi dvě strany z čtyřsetpětapadesáti. Netflix na to šel jinak a hůř. Je to pořád větší nuda a hlavně si ta mrzká svině tolik prostoru nezasloužila. Pan Knippenberg se bude muset snažit ještě po čtyři epizody a já to nezávidím ani jemu ani sobě. ()

Epizoda 5 (2021) (E05)

Pátou epizodu bych označil za nejnapínavější z dosud viděného. Problém tkvěl v tom, že na vybudování skutečného napětí je zapotřebí scénáře, jehož děj nebude tak průhledný. Tady stačilo použití prosté logiky- do konce zbývají ještě tři díly, takže čeho asi vyšetřovatelé dosáhnou, že jo? Je mi jen líto diváků, kteří si způsobili zranění, když si okusovali nehty při nervy drásajícím odvrtávání trezoru. ()

Epizoda 6 (2021) (E06)

Už podruhé musím vyzdvihnout postavu Hermana Knippenberga, jehož duševní pochody byly tím nejlepším, co mi tvůrci v šesté epizodě nabídli. Hlavně scény s lekníny byly přímo kouzelné a já za toho holandského pitbula přihazuji hvězdičku navíc, protože se o mě ve chvílích, kdy se objevil na obrazovce, přestal pokoušet spánek. 3*- ()

Epizoda 7 (2021) (E07)

Sedmá epizoda jen znovu popisovala, jak marnou záležitostí je boj s Vogony. O tom už jsem byl ale dostatečně poučen z předchozích dílů, ze Stopařova průvodce po Galaxii i z mnoha osobních jednání s úředníky, takže mě v tomto případě tvůrci opravdu nezaujali. No, ale na druhou stranu je pravdou, že už jsem v této fázi od seriálu ani nic nečekal. ()

Epizoda 8 (2021) (E08)

Tvůrci přišli po neslaném a nemastném seriálu s podobně nedochuceným závěrem. Ve finále mi to už ale ani nevadilo, protože jsem během předchozích epizod otupěl dostatečně na to, abych to nějak vydržel, a teď jsem jen šťastný, že už je konec. Ale abych jen otráveně nekritizoval, musím přiznat, že závěrečné fotoalbum mě vcelku zaujalo. Proč ale ten Nepál, když ho odsoudili v Paříži, to jsem nepochopil. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD