Ted Lasso

• USA Ted Lasso
Komédia / Dráma / Športový
USA, (2020–2023), 23 h 55 min (Minutáž: 29–78 min)

Jason Sudeikis, Brendan Hunt, Stephen Manas, Nick Mohammed, Bronson Webb, Juno Temple, Hannah Waddingham, Jeremy Swift, Teresa Mahoney, James Lance (viac)

Jason Sudeikis je Ted Lasso. Trenér amerického fotbalu. Přestože s evropským fotbalem nemá žádné zkušenosti, stěhuje se do Anglie, kde ho najali, aby trénoval fotbalový tým. Půjde to, „jako když Lassem mrská“, i když jsou hráči cyničtí a město nepřátelské? (Apple TV+)

Recenzie používateľa Sany33 k tomuto seriálu (13)

Úvod (2020) (S01E01)

Príbeh: Tréner šampiónov NFL dostane šancu trénovať priemerný team Anglickej futbalovej ligy. Herecké obsadenie: Ja osobne Jasona Sudeikisa nepokladám za zvlášť dobrého herca a vnímam ho ako herca béčkových komédií. Tu sa mi ale vidí, že má jeho postava celkom veľký rozsah a som zvedavý ako sa tejto roli zhostí. Prevedenie: Som fanúšikom futbalu a seriál z takéhoto prostredia je pre mňa veľkým lákadlom. Prvý diel zatiaľ veľa vody nenamútil ale hodnotenie hovorí samo za seba a dúfam že sa niekam rozbehneme. 59% ()

Keksy (2020) (S01E02)

Príbeh: Coach Lasso sa bližšie zoznamuje s pomermi v kabíne. Zdvíha morálku svojím vlastným spôsobom a hrá na nervy majiteľke, ktorá ho chce za každú cenu zdiskreditovať. Prevedenie: Ak sa chce tréner dozvedieť viac o svojich hráčoch musí sa im trocha dostať do súkromia. Pocity: Páčilo sa mi, že sa vtipné momenty striedali s emočnými a má to veľmi dobrú gradáciu. Na plý počet to ešte nie je ale páči sa mi kam sa to uberá. 74% ()

Trent Crimm: The Independent (2020) (S01E03)

Príbeh: Rebecca musela odstúpiť od svojho pôvodného plánu odhalenia Lassovej aférky. Hneď ju ale napadol brilantnejší nápad a to nahliadnutie do Tedovho dňa okom novinára The Independance. Článok ale nevystrelil tým smerom, ktorý by si želala. Prevedenie: Tedové múdrosti a Indická večera ma veľmi bavili v tejto časti. Pocity: Zo začiatku som nedával tomuto seriálu veľké šance ma upútať ale postupne sa mi dostáva pod kožu a trúfam si povedať že ho zhltnem za jedno dopoludnie. 80% ()

Pro děti (2020) (S01E04)

Príbeh: Richmond usporadúva benefičnú akciu, kde sa draží rande s futbalovou hviezdou. Nemilým prekvapením sa stáva prítomnosť Rebeccinho ex. Prevedenie: Rivalita medzi Jamiem a Royom ma celkom baví. jedná sa o súboj rozličných charakterov ako aj rozličných vekových a sociálnych štruktúr čo ponúka nemalú zábavu. Pocity: Ted sa začína zbližovať s Rebeccou a snaží sa jej pomôcť v zložitej životnej situácií, čo je dosť emotívne. Nečakal by som, že sa tento seriál, dokáže tak dostať pod kožu. 82% ()

Vypálené plavky (2020) (S01E05)

Príbeh: príchod Tedovej manželky trocha mení jeho pohľad na priority a otvorí mu oči aj v ponímaní základnej myšlienky teamu. Prevedenie: Sociálna sonda do Tedovho súkromia. Schladenie mladého Jamieho a Rebbecine postupné zmeny názoru na Teda. To sú lákadlá tohto dielu. Pocity: Diel sa opiera o trocha silnejšie témy a je teda logické, že sa prejavujú aj silnejšie emócie. Vynikajúci diel. 95% ()

Dvě esa (2020) (S01E06)

Príbeh:  Jamie dostáva konečne konkurenciu na svojom poste v podobe mladého Mexičana Danyho Rochasa. Ted musí ošetrovňu zbaviť kliatby a využíva na to všetkých hráčov v kabíne. Prevedenie: Silné emócie nad horiacim sudom s osobnými vecami hráčov. Jamie premena na člena teamu. Pocity: Veľmi dobrá emočne zvládnutá časť, ktorej nechýba ani štipka humoru. Presne tak ako je to aj v skutočnom živote. 92% ()

Ať žije Rebecca (2020) (S01E07)

Príbeh:  Zápas v Liverpoole zvedie team dokopy mimo mesto a tak sa môžu odviazať. A netýka sa to iba hráčov. Prevedenie: Konečne sa odviazala aj Rebecca s jej najlepšou kamarátkou. Podobne ako aj tréner Lasso či Roy, ktorý dal konečne priechod svojim citom na povrch. Pocity: Diel sa konečne viac venuje sociálnej stránke teamu a vzťahom mimo ihrisko čo ma na jednu stranu neskutočne baví ale na stranu druhú ma mrzí, že nevidím viac z diania na ihrisku. Diel je to ale dobrý. 91% ()

Diamantové dogy (2020) (S01E08)

Príbeh: Roy aj Ted majú problémy s nežným pohlavím. Je teda nutné zriadiť spoločenstvo s názvom "Diamantové dogy", ktoré riešia milostné problémy. Prevedenie: Dosť ma mrzí, že tu išlo gro seriálu do pozadia pred sociálnou sondou do vzťahov. Zas na druhej strane barové šípky boli mega. a Roy už by sa mal pozbierať. Pocity: Jamieho odchodom zo scény odišla aj jedna zábavná premisa a síce ich rivalita s Royom čo mi tam celkom chýba. 75% ()

Samé omluvy (2020) (S01E09)

Príbeh: Rebecca už musela priznať farbu pred Tedom. Roy bude musieť prekusnúť hrdosť a pre dobro teamu, zostať sedieť na lavičke. Prevedenie: Zas ide futbal trocha na druhú koľaj ale zas na úkor posúvania príbehu vpred čo mi zas až tak nevadí. Pocity: Časť je v podstate jedno veľké antré pred dôležitým zápasom proti ManCity, kde hrá nikto iný ako náš milovaný model Jamie. 90% ()

Naděje tě zabije (2020) (S01E10)

Príbeh: Posledný zápas o udržanie v PL. Ted si získal priazeň vedenia a aj kabíny. Teraz už mu iba zostáva zabojovať o výsledky. Prevedenie: Časť, ktorá je konečne o futbale. Na druhú stranu nesie so sebou aj nijakú tú emóciu. Pocity: Vynikajúce zakončenie vynikajúcej mini série. 97% ()

Sbohem, Earle (2021) (S02E01)

Príbeh: Rojas má možnosť rozhodnúť zápas s penalty ale miesto gólu zabije maskota teamu. Z traumy mu pomáha terapeutka. Ted ťahá sedem zápasov bez výhry ale aj bez prehry. Roy po ukončení kariéry trénuje malé dievčatá svojím osobitým štýlom a odmieta ponuku na komentovanie zápasov. Prevedenie: na pilot druhej série je to dosť slabota až na nakopnutého psa žiadny zvrat a ani humor za moc nestál. Asi sa to ešte iba rozbehne ale Rojas je späť v hre. 55% ()

Levandule (2021) (S02E02)

Príbeh: Jamiemu sa rúca život. Opustil ManCity a teraz nevie nájsť svoje miesto. Roy príme rolu televízneho komentátora so svojským štýlom. Ted nedodrží slovo a ponúkne Jamiemu druhú šancu. Prevedenie: Roy v telke mega výkon a otom ďalší mega výkon doma. Návrat Jamieho pekne rozvýri vodu v Richmonde ale asi aj mimo neho. 72% ()

Udělat tu nejsprávnější věc (2021) (S02E03)

Príbeh: Ted privedie Jamieho aj napriek svojmu sľubu a spoluhráči mu to dávajú náležite vyžrať. Rebbeca privedie do práce svoju dcéru. Hráči urobia bojkot na hlavného sponzora. Prevedenie: Led Tasso pobavil asi najviac. To ako team bojkotuje sponzora a Jamie sa konečne dostane do priazne je v celku zaujímavé. Ale linka s Rebbecou bola úplne mimo a pripadalo mi to, že sa ňou iba vypĺňa prázdne miesto. 70% ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Kultovní komedie Vybíjená se dočká dvojky

Kultovní komedie Vybíjená se dočká dvojky

28.04.2023

O dvojce slavné komedie Vybíjená s Vincem Vaughnem a Benem Stillerem se spekulovalo už roky, nyní se ale projekt zdá být konečně realitou. Studio 20th Century potažmo Disney film čerstvě odkleplo a… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů