Gabriel's Inferno

Tajuplný profesor Gabriel Emerson (Giulio Berruti) je uznávaným odborníkem na Danteho, který využívá svůj pověstný dobrý vzhled a sofistikované kouzlo k uspokojení každého jeho rozmaru. Když se sladká a nevinná Julia Mitchell (Melanie Zanetti) zapíše jako jeho postgraduální studentka, jeho přitažlivost a tajemné spojení s ní nejen ohrozí jeho kariéru, ale pošle ho na cestu, na které se srazí jeho minulost a současnost. (trojkolka)

WathanajX

„Držela si někdy kluka za ruku? Políbil tě někdy kluk? Už si někdy usnula v náručí kluka?“ „Ne…“ „Pak jsem rád, že jsem tvůj první.“ Na toto dílo jsem narazila úplnou náhodou a upřímně jsem ráda, že v té spoustě hororů a dramat tu mám konečně další romantický film dokonce na pokračování. Klady: Od snímku, kde jeho hlavní námět je naprosté klišé - studentka a sexy učitel a jejich zakázaný poměr – jsem čekala trapnou slátaninu podobně jako Padesát odstínů šedi. Ale konalo se vcelku překvapení. Na tu délku jsem se s údivem nenudila, celý film příjemně utíkal a já se na závěr divila, že je konec. Oba hlavní herci i když ne příliš zkušení byli ohromně sympatičtí a oběma jejich postavy naprosto sedly. Upřímně se nemůžu dočkat dalších dílů. Zápory: Trochu jsem v ději a hlavně v postavě Gabriela měla zmatek. Totálně mě vytáčely jeho prapodivné nálady, které scénáristi nějak logicky opomenuli vysvětlit. Až na pár do očí bijících klišé  (což jsem ale čekala) to ale jinak nebyla žádná katastrofa. Hodnocení: 70 % / 7 z 10 – Velmi příjemný romantický film na pohodový večer. Já se k filmu ještě určitě hodlám vrátit. (51.) ()

trojkolka

Jsem fanda filmů podle knížek a toto je pecka. Ještě jsem nezažila, aby film šel takhle přesně dle předlohy. Každopádně hlavní hrdinka je docela tragická, vůbec mi k té knižní předloze nesedla vzhledově a myslím, že by dokázali najít i někoho věkově vhodnějšího - proto hvězda dolů. Vzhledem k tomu, že tu neplatí co knížka to filmový díl, jsem zvědavá kolik nakonec filmů bude natočeno. ()

suzanne1997

Ještě před filmem jsem si nutně musela přečíst knihu. Bez toho by to pro mě nemělo smysl. A nestačím se divit. Tohle bych teda v žádném případě nečekala. Takovýto řekněme podraz na diváka. Viděla jsem spoustu filmů, některé z nich byly horší jiné lepší, ale tohle. Aby scénář filmu skončil na 212 straně knihy - schválně jsem si to vyhledala - to mi prostě nedává smysl. Ale možná je to jen jejich marketingový tah, těžko říct. Ten film není celý, napíná diváka jak jen může a nakonec ho střihnou. Ale jinak se přesně drží předlohy. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a zhostili se svých rolí opravdu skvěle, na to, že děj příběhu začíná příliš stroze a velmi špatně se čte. Jedinou hvězdičku strhávám kvůli střihu první části, doufám, že alespoň ji dotočí. Na tu formu, jakou je knižní předloha psána je alespoň tato část příběhu perfektní. Ale to samozřejmě může být jen můj názor. Je na vás, jestli se s ním ztotožníte či nikoli. ()

xxxLussyxxx

Nejdříve jsem viděla film a pak si teprve přečetla knihu. Musím říct, že jsem ještě nikdy neviděla film, který by tak perfektně kopíroval knihu. Většinou ty filmy jsou úplně jiné, ale tento film byl úplnou kopii knihy. Za mě skvělé. Kniha se čte daleko lépe, když víte jak ty postavy vypadají, aspoň já to tak mám. A co se týče herců? Perfektní chemie mezi nimi. Co se týče Giulia, tak bych ani nepoznala, že je ital. Byla jsem překvapená, když jsem to po zhlédnutí filmu zjistila. Herec je opravdu dobrý a věřila jsem mu všechno. A Melanie? Ta mě štvala, že moc nemluvila a přišlo mi jako kdyby měla s mluvením problém a ne, že to jen hrála podle knihy. Uvidíme, co pokračování. ()

angelle

Na prvý pohľad to na mňa pôsobilo, ako keby mali jednoduchý rozpočet, ale keď si to odmyslím a zameriam sa viac na dej, tak pre baby čistá lahôdka. Knihu som síce ešte nečítala, ale vraj sa jej držali, čo veľmi oceňujem. Inak kde žijú muži ako Giulio Berruti? Vravím vám, bola som v Taliansku, Anglicku, Jordánsku, Grécku a všelikde inde, ale takých chlapov som doteraz videla len na obrazovke. ()

• Natáčanie prebiehalo v meste Syracuse v štáte New York. Záverečné scény z 3. časti sa natáčali vo Florencii, Taliansko. (Zuzana.Satko)