Češi jezdí na chatu. Jezdí tam proto, aby byli v pohodě. A v pohodě budou, i kdyby se kvůli tomu měli zabít... Komediální epizodický seriál Osada zkoumá s velkým nadhledem český fenomén chataření. Kde jinde se mohou potkat tak různorodé a odlišné postavy než v chatařské kolonii? Milionář, který tají svůj majetek, aby zůstal v osadě oblíbený. Spisovatelka románů červené knihovny. Nepraktický ajťák, který i dříví seká podle návodu na internetu. Voják speciálních jednotek v záloze, který ve skutečnosti pracuje jako kadeřník v salonu své ženy. A další svérázné figury, které mají společné jen jedno – chataření... Do chatové osady Záhoří jezdil už jejich děda, jejich rodiče a budou jezdit i jejich děti. Platí neměnná pravidla a tradice. Přestože se svět mezitím změnil. Někdo zbohatl, někdo naopak. Stali se z nich pravičáci i levičáci, Pražáci i Moraváci, liberálové i milovníci tradičních hodnot, staří i mladí. Vzdálili se sobě na hony. Kdeco vidí jinýma očima. Neshodli by se v práci, u televizního programu ani u voleb. Vůbec by se totiž nepotkali. Podle toho to od pátku do neděle v osadě vypadá. Ale nakonec se všichni nějak vrátí k tomu nejdůležitějšímu, co vnímají společně: na chatě je pohoda. Pohoda, i kdyby to mělo stát všecky zbytky sil. A to je taky nejrozumnější evangelium, které by Češi mohli darovat rozhádanému lidstvu: jezděte na chaty a na světě místo válek zavládne pohoda! (Česká televize)

majkl78

sluníčko2...běž se vy..at z takovým komentem...Za mě naprosta vytiratelná oddychovka!Netřeba dělat hlubokomyslný závěry..Kolečko baví a věřím,že bude bavit dál...dobří Holubi se vracejí😉😅 ()

DAJAAAA odpad!

Nemůžu si pomoct,ale ČT a nejen ta produkuje čím dál víc trapnější a stupidnejši pořady.A já se ani nedivím. Je to hold odraz společnosti, která je čím dál trapnější a hloupější a najivně si myslí, že je to v pořádku. Nevím proč se mám smát nějakým namachrovaným kokotum, kteří mi tak lezou s debilnima kecama na nervy a ještě je vidět v tv,tak to už je moc. Kde jsou ty časy veselých,rodinných filmů a seriálů. ()

0kozel

Člověk si musí zvyknout, že je tu všechno velmi přehnané. První řada nakonec fungovala a bylo to i svým způsobem vtipné. Ale druhá řada je naprostý úlet. Všichni se najednou začali chovat jako ještě větší dementi, humor zmizel a zůstala jenom trapnost. ()

tata22

První dva díly mi neúplně nesedly ale pak se to rozjelo a musím říci, že už dlouho jsem se tak královsky nebavil. Většina postav a hereckých výkonů byla úplně úžasných, obzvlášť pánské osazenstvo. Jasně, byla to velká nadsázka a člověk musel přistoupit na hru tvůrců ale pokud to udělal tak se většinou bavil celý díl. Marně si říkám kdo byl vlastně nejlepší, jestli Myšička, Holub, Majer nebo dokonce i můj neoblíbený Dulava. Bareš či Polášek naprosto úžasní. Z žen pak určitě Plodková číslo 1, překvapila mile i Leinweberová (tu jsem předtím v podstatě neznal). I když to někdy malinko drhlo a nemělo úplně logiku tak humor vítězil na celé čáře a já se těšil na každý další díl. Podle mne nejlepší Kolečkova věc. Jen tak dál, takové věci v TV vážně chybí. Na ty nekonečné a až úchylně slabé seriály na Nově a Primě se nedá dívat snad ani 5 minut. ()

Cesty timem

Nějaké zlepšení kolem 7 dílu, jak tu mnozí psali, jsem nezaznamenal a protrpěl jsem tu nudu až do konce. Jediná světlá místa pro mne byla ta, kde se vyskytla moje oblíbená Pavla Beretová a někdy Radek Holub. Většina rádoby vtipných záležitostí mi přišla nijaká až trapná. Tvůrci, kteří vytvořili jiná mnou velmi oblíbená dílka se tentokrát do mne touto rychlokvaškou a dle mého zbytečností netrefili. ()

ABC1

Nechápu, proč tak nízké hodnocení...sice jak píší i další, dva první díly mi trvalo, než jsem se do toho "dostala", ale pak už to nemělo chybu. Je tu jasná nadsázka, stylizace..někdy to jde až do grotesky, ale celkově fakt výborný!!! Herecké výkony skvělé, kdybych měla hodnotit, kdo z chlapů je nejlepší, nevěděla bych. Ženské postavy taky boží, nejlepší  napsaná je asi postava puberťačky. Skvělý humor, nejlepší díl je podle mého ten s natáčením reklamy.  Díky za tenhle seriál, pane Kolečko! ()

Bohdy67

1. serie: Jeden z těch seriálů které mají silnější a slabší díly...Lepší a horší herce, respektivě postavy... Ústřední dvojice Myšička - Beretová se mi líbila... Naopak postavy Majer - Chýlková, Holub - Nesvačilová byli stupidní.... Herci v pohodě, ale postavy fakt hrůza. Jana Plodková je fakt zajímavá MILFKa, Polášek trochu přehrává a jejich nadržená dcera je na odstřel... Nebudu tu hodnotit každou rodinu, prootože by to bylo na dlouho, takže z toho lepšího: Myšička, Beretová, Vaculíková, Bareš, Leinweberová, Červenka, Plodková... ()

Frontier

Po prvním díle jsem si kategoricky řekl, že znovu ne a neměl jsem v úmyslu to jakkoliv měnit. Po senzačním Mostu jsem od Kolečka čekal prostě něco víc. Jenže, týden je docela dlouhá doba, mně se to v hlavě malinko rozleželo. Pustil jsem si tak nakonec druhý díl. Po něm už jsem tak přísný nebyl a nakonec jsem si tu atmosféru kolem rybníka docela oblíbil a zhltnul všech třináct dílů. Objevily se díly slabší, ale taky ty vtipnější. Pár postav mi pilo krev, třeba Arnoštka, ale nějak jsem se s tím dokázal vypořádat. Naopak mě bavil Radek Holub a jeho řezání a taky stále pozitivní a nápady sršící Martin Myšička. No a hezky se koukalo na Šárku Vaculíkovou. Nakonec bych těch dílů bral klidně víc. Určitě je to jeden ze seriálů, na který se rád podívám znovu. ()

MovieDevil

Když jsem viděl reklamu na nový seriál Osada, říkal jsem si, další sračka ČT, na to se dívat fak nebudu. Zkusil jsem a světe div se, baví mě to. Žádná pecka, ale Radka Južanová, Krausovic Dagmar a Arnoštka a to nejlepší Rubalovci. Skvělá dvojka Milan a Helenka a jejich lečo na dobrou náladu... Jo, těším se na druhou řadu. ()

Pignon

Letní ponavení v roce 2023. Nesvačilová a Holub byli skutečné lásečky a Igor Bareš vlastní sýrárnu ve Znojmě. Myšička zahraál nejlépe Přátele Zeleného údolí a Terka měla skvěle napsané husté hlášky. ()

skoda120L

Musím říct, že první řada byla fakt hodně dobrá. Pěkná oddychovka. První série dávala smysl a příběh byl dobrý. Avšak druhá série bohužel je opakem první. Měla pár světlých míst, ale bohužel mě velice zklamala. ()