Muž vypráví příběh sebe jako desetiletého chlapce v Houstonu roku 1969. Nostalgické vzpomínky se prolínají s neuvěřitelným povídáním o cestě na Měsíc. (Netflix)

dudunecek

Chlapectví, kdyby se odehrávalo  jen v létě 1969. Atmosferický zeitgeist, který nemá krom nálady nic jiného co nabídnout. Podle mě se tu nedá ani mluvit o nějakém příběhu, zápletce nebo dramatu. Je to prostě a jen strašně autentické vzpomínání pana režiséra na tu nevinnou, úžasnou dobu, kdy se vše zdálo tak důležité. A to mi stačí. Jelikož miluju 60.léta v USA, Linklaterovo autenticitu vyprávění a Tenkrát v Hollywoodu, byl jsem téměř nadšen. Rotoskopická animace tomu všemu ještě dodala formální prvek snu, či takové hodně stylizované vzpomínky. Linklater tohle prostě vždycky uměl a tohle mi dneska v noci strašně sedlo. ()

kukkik

Opravdu jedinečný film, který přichází přesně v ti správnou dobu. Pro Čecha je to zároveň zajímavý pohled do amerického způsobu života (porovnejme například paralelu vyrůstání protagonisty s životy postav notoricky známých Pelíšků v podobné době). Jediné, co mi na filmu vadilo a co v důsledku sráží poslední hvězdu je fantastická dějová linka, která mi úplně nesedla a přišla mi popravdě poněkud zbytečná. Přese všechno jde o velice kvalitní dílo, které by především český divák neměl minout a dokonce bych si troufal říct, že je škoda, že nevyšlo už dávno. 4/5 ()

Likan7

Může být film vlastně bez příběhu? A může být takový film dobrý? Za mě jo, Apollo 10 a půl je přesně takový film. Příběh tu je nastíněný jen na začátku a na konci, jinak se jedná o 90 minut dlouhý sled scének na pozadí cesty na Měsíc. Linklater nám přes velmi příjemnou atmosféru i animaci předkládá své dětské vzpomínky a neumím si představit, že by to někomu nevykouzlilo úsměv na tváři. Zručně zrežírovaná sonda do mladého života, vlastně bez příběhu, ale i tak poutavá. ()

rivah

Nezáživné vyprávění vrcholící přistáním Američanů na Měsíci čili událostí, která je zpochybňována.(max.50%) ()

pushover

Po letech se Linklater vrátil k rotoskopii s autobiografickým vyprávěním o dětství v Americe 60. let kombinovaným s fantazijním příběhem dětského astronauta a mě to bavilo. ()

Brooks

Roztomilá, nostalgicky hrejivá rozprávka s krásnou animáciou, ale prázdnym scenárom. Skĺbenie zasneného, monológového spomínania na detstvo a riedkej dejovej linky o malom astronautovi chce byť v závere myšlienkovo podnetným, ale príliš sa mu to nedarí. Linklater, podobne ako nedávno PTA, si len so slzou v oku zaspomínal na svoje detstvo a v grandióznom formálnom prevedení to preniesol na plátno. Pekné, ale od režiséra jeho formátu chcem viac. 3* ()

Equilita

Toto je presne ten štýl animácie, ktorý sa mi posledné roky asi najviac páči a vizuálne sa oddeľuje od ostatných animovaných filmov, ktoré dnes vznikajú. Gro tohto veľmi príjemného filmu je v spomienkach na obyčajný život amerických detí v ikonickom 69. roku, ktorý viac či menej ovplyvnil celú generáciu, minimálne tú v Texase. Informácie sa tu na diváka sypú prakticky nepretržite a aj keď sa väčšinou jedná o bežné veci zo života, forma, destinácia a rok 1969 z toho urobili podmanivú podívanú. Za zmienku stojí aj výber soundtracku, ktorý krásne korešpondoval ako s daným obdobím, tak aj celkovo s náladou filmu. ()

wege

Víte, jak třeba na Facebooku někdo olajkuje fotku klepáče na koberce s popisem, že dnešní děti nepochopí, že to bylo všechno, co nám stačilo ke hraní venku. Ona to je úplná blbost a naprosto nechápu, že má někdo potřebu se k tomu nějak vyjadřovat. Nicméně přesně o tom, je ten film, že dříve si to děti užívali jinak a hry byly takové vynalézavější. Navíc tady okořeněno tím dobýváním vesmíru, co my tady neznáme. ()

RAFT

Zas takový wau efekt film to zdaleka není.Animace mohla být lepší.Poslední minuty už mě film moc nebavil.Ani když ,film vyšel na netflixu tak,sem si nepustil.Po roce dal jsem o zkusil a kdybych si animák nepustil ,vůbec nic by se nestalo .Za mě 60% ()

Maniik88

Celý film mi priešiel ako autorove šťastné spomienky na jeho detstvo a 60te roky. Asi tak polovicu filmu ma to fakt bavilo. Rozprávanie bolo zábavné, scénky zo školy, ihriska super. A autor fakt stihol poukázať na všetko čo bolo vtedy, čo bolo brané ako normálne a čo by teraz ani náhodou neprešlo.. ako fyzické trestanie, vozenie detí v nákladnom priestore pickupu. Duch doby.. hrozba jadrovej vojny, studená vojna, vojna vo vietname a najmä vesmírne preteky so ZSSR. Dobová hudba, TV, technologický prielom. Zaujímavé. No časom ma to už prestalo baviť a začalo to byť zdĺhavé. Samotná cesta na Mesiac bola len jedna z tisíc vecí vyzobrazených vo filme. ()

SAINTS

Film,je založený na Linklaterovej výchove v Houstone 60.rokov minulého storočia. Zachytáva časové obdobie tohto desaťročia očami Stana.Linklater používa vo filme ako rozprávača Jacka Blacka.Film nemá jasný dej,namiesto toho je montážou nostalgických spomienok od predmetskej kultury,politického napätie až k popkulture tých rokov.Apolo 10 1/2:A Space Age Chiildhood je majstrovský príbeh zachytávajuci sladke spomienky každeho kto vyrastal v Amerike 60.rokov,v ktorom svet prechádza klučovými zmenami od politickych,cez kultúrne až po vedecké. ()

xzajox

Veľmi podarená a pohodová animácia rozdelená na dve časti. Jednu dejovú, kde prežívame s malým chalanom jeho detstvo, tréning na astronauta a tajnú cestu na mesiac ešte pred samotným Apollo 11. Aj keď vieme, že ide o fikciu, stále je to zaujímavá predstava. Ešte viac ma ale bavilo dlhšie prerušenie dejovej línie "spomienkovou" časťou, kde rozprávač opisuje život na predmestí Houstonu a život v U.S. 60's všeobecne. Dieťa CzSk +/- 80's si tu ľahko nájde kopec podobností s lokálnymi pomermi. Animácia samotná nie je dokonalá, ale f**k it. Fajnová pohodová vec na nedeľné dopoludnie 79% - 4* ()

pollstro

Animovaný, multimediální, paměťový a nostalgický obraz 60. let 20. století, ve kterých vrcholil vesmírný závod o přistání na Měsíci. V první řadě především soubor různorodých vzpomínek o každodenním životě tehdejší doby, pomocí kterých Linklater vytváří koláž nádherných dětských vzpomínek, a zároveň teleportuje diváka do minulosti, přičemž mu umožní skrz jednotlivé epizody a dětské postavy doslova prožít dané období plné nevyzpytatelných možností a nádherných vzpomínek. Volně propojené a navzájem provázané momenty bez nutnosti příběhového akčního vývoje vytváří nostalgický a příjemný pocit dávné minulosti, která je s nadsázkou zkreslena dětským pohledem na svět. Divák zprvu dostává absolutně něco jiného, než původně očekává. Většina část příběhu patří nostalgickému vykreslení tehdejší doby a samotné dětské vesmírné dobrodružství parafrázující skutečné přistání na Měsíci získává prostor až v samotném finále, přičemž mohou tyto dva odlišné příběhové projekty působit nekompatibilně mezi sebou. Avšak pravdou je, že dětská fantazie si dokáže představit vše, což dokazuje závěrečná pronesená věta. Příběh ani ne tak o cestování vesmírem, ale o cestování časem s důrazem na dětské zážitky, okamžiky plné svobody a dobu, kdy byl svět ještě v pořádku. Navíc celý vizuál je proveden pomocí nádherné animační techniky rotoskopie. ()

bonovox

Byť malým dietaťom v 60-tych rokoch v amerike a zvlášť pri Houstone a základni NASA muselo byť super...a tento pôsobivý animák to úžasne podáva. Pričom dejová linka o lete do vesmíru je paradoxne menej zaujimavá ako príbeh o živote danej rodiny. R. Linklater potvrdil aj týmto projektom svoje kvality. 80% ()

jjjerry

Nesedlo mně vyprávění dospělého očima ulhaného, vymýšlejícího si dítěte. Naopak mě bavila animace. A hezké bylo i zobrazení šedesátých let v Americe. Ale celek to na mě bohužel nezapůsobilo ()