Chyť ma, ak to dokážeš

• Česko Chyť mě, když to dokážeš (viac)
USA / Kanada, 2002, 141 min

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Frank W. Abagnale Jr. (kniha), Stan Redding (kniha)

Scenár:

Jeff Nathanson

Hudba:

John Williams

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Brian Howe, Frank John Hughes, Steve Eastin (viac)

Frank W. Abagnale je dnes špičkovým odborníkom, kým však dosiahol 21 rokov, pátrala po ňom polícia mnohých štátov a pre agenta FBI Carla Hanratthyo bol nočnou morou. V šestnástich rokoch sa Frank (Leonardo DiCaprio) od svojich rovesníkov veľmi nelíšil. Ale potom sa jeho rodičia rozviedli a on mal pocit, že ostal sám proti celému svetu a musí sa brániť zo všetkých síl. Robil to spôsobom, ktorý svedčí o jeho celkom mimoriadnych schopnostiach. Nielenže si vyrobil doklady a vydával sa za staršieho, ale prenikol i medzi pilotov jednej z najväčších leteckých spoločností bez toho, aby zložil akékoľvek skúšky. Sfalšovaný právnický diplom mu otvoril cestu ku kariére advokáta a nejaký čas pôsobil aj ako detský lekár. Keďže bol veľmi šikovným falšovateľom šekov, žil v luxusných hoteloch a precestoval veľký kus sveta... (STV)

enterama

leonardo nebol moj oblubeny herec az kym som si nepozrel toto dielko a letca. az na naivnu scenu v moteli ked sa leo preukaze ako "cop" a hanks mu to spapa ,scenar nema chybu. ()

SHAULA

Keď som film videla cca 1-2krát, strašne mi vadila divná retrospektíva... Keď som film videla po niekoľkých rokoch, mala som pocit, že do mojich top filmov pridám ďalší.... a stalo sa tak.... Geniálne geniálne geniálne! ()

Ludva

[2019-01-11] * [2010-09] * Školák Frank W. Abagnale (DiCaprio) uteče od rozcházejících se rodičů. Díky přirozené znalosti psychologie, odkoukané především od otce (Walken), a nebývalé zručnosti v padělání (nejen) šeků se zakrátko stane velmi bohatým pilotem, pediatrem, právníkem a jedním z nejúspěšnějších amerických podvodníků, po němž marně, ale neúnavně pátrá agent FBI Hanratty (Hanks). * Kriminální komedie patří k mým oblíbeným žánrům. Tady se přidává parádní retro atmosféra a netuctový příběh, navíc podle skutečnosti. Rád a často se podívám zas a znova. Také jsem zde mj. pochopil, že DiCaprio opravdu umí hrát a Spielberg režírovat. ()

mahulenka

Nemůžu se zbavit dojmu, že Leonardo je prostě nejlepší herec dnešní doby. Exceluje v jakékoliv roli. Chyť mě, když to dokážeš je odlehčenější film o mladíčkovi, který těžce snáší rozvod rodičů a místo vedení stereotypního života se dá na kariéru falšování šeků. Film beru jako důkaz, že americká lehce akční komedie nemusí být stupidní a bez myšlenky. Víc takových prosím! ()

sbinda

S chutí jsem si dal po několika letech repete a opět jsem si celý film říkal, jestli je něco takového vůbec možné. Je zřejmé, že je scénář idealizován (jak jinak), přesto je základ fascinující, tento fakt pak samotnému filmu přidává několik slušných procent. Výborné obsazení, děj bez prostojů, vážnost i vtip. Parádních 85% ()

cachanell

Chyťte mladého a všemi mastmi mazaného podvodníčka - či už podvodníka velkého kalibru. Spíše to druhé, podívaná na cestu z mladíka v muže. Když to miluješ, není co řešit ..... ()

Adam1989

Podle mě velmi povedený film, který rozhodně nikoho neurazí. Já osobně se na něj mohu dívat znovu a znovu, Vynikající herecký výkon obou hlavních hrdinů to jenom podtrhuje. Ten kdo neviděl ať neváhá a ihned to napraví. ()

Dodge-I

Parádní film o drzosti, která je až neuvěřitelná - nechcete se proletět? A za darmo? Na služebním místě? Skvělý duel - skvělé honičky, co víc si přát. DiCaprio a Hanks pod Spielbergovým vedením předvádí pastvu pro oko... ()

Michal13

Skvelý Leonardo DiCaprio a výborne mu sekundujúci Hanks + skvelé vedlajšie úlohy. Film ma veľmi rýchlo vtiahol do svojho deja a ani na chvíľu som sa pri ňom nenudil najmä vďaka množstvu zvratov a svojej rozmanitosti / 95% ()

anniesek

Neuvěřitelný příběh o neuvěřitelném zloději. Přiznejte si, kdo jste s hlavním hrdinou nesympatizoval? Skvělá dvojice DiCaprio – Hanks. ()

Lazy87

Další ze snímků malých podfukářů, kteří dělají velké věci. DiCaprio se do role hodil, navíc jsem si na něj jako na herce zvykl. Dobrá oddychovka. ()

el.bee

Chytlavé drama se sakra velkým nádechem komedie je vlastně takovým dokumentem o nejchytřejším a nejúspěšnějším zloději všech dob.Je tím vtipným "Mám tě" a "Ne ne, nemáš".Skoro by se dalo říct i zfilmovaným Tom A Jerry :D Člověk se zasměje, uvolní se a přitom se stále drží v příjemném napětí, že ať bude nakonec vítězem honičky ten, nebo ten, bude to vždy ten, kterému jste drželi palce :D ()

MR.Lolofon

Z Dicapria sa ku koncu vykľulo tak otravné a hlúpo jednajúce decko, až som mal chuť to nedopozerať, ale nakoniec pol filme mi ostali vcelku príjemne dojmy. Okrem hlavného dua sa vo filme skvele prezentuje aj Walken. ()

PekoK2

Pán Abagnale je veľmi dôveryhodný a zo svojimi schopnosťami si môže trúfnuť na čokoľvek. Cieľavedomý Hanratty sa len bezmocne vodí za svojim nosom, nakoľko je na Abagnala krátky. U pána Spielberga je charakteristická vždy detailnosť v každej scéne, ktoré mu obsadili skvelý herci zo skvelými výkonmi a niečim navyše. Mať zmysel pre cit a manipulovateľnosť s ľudmi s fotogenickou pamäťou musí mať iba niekto výnimočný. ()

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)