Šest dílů zobrazuje vztah Jindřicha VIII. s každou z jeho manželek.

01. Catherine of Aragon
02. Anne Boleyn
03. Jane Seymour
04. Anne of Cleves
05. Catherine Howard
06. Catherine Parr (ČSFD)

Arsenal83

Veľmi kvalitný seriál, zabudnutý, pritom obsahom a kostýmami ďaleko lepší ako takí bulvárni Tudorovci. Tvorcovia si dali záležať nielen na ošatení a kulisách, ale aj na meniacej sa tvári kráľa, jeho obezita bola postupne takisto ukázaná, proste cieľom bolo čo najviac sa priblížiť k realite, hoci niektoré výstupy boli teatrálnejšie. Ale zas ten obsah bol na 100% zachovaný, tak to mohlo presne byť. No a veľkým plusom je zobrazenie manželiek. Vôbec nebola snaha robiť ich krásavicami, ako to robia v romantických počinoch najmä u Anny Boleynovej. Opäť bola snaha byť verný realite. Názorným príkladom je prvá manželka Katarína Aragonská hneď v prvej časti, kde ako mladá 23-ročná vyzerá k svetu, ale keď už mala po štyridsiatke, z tej sitej herečky urobili vráskavú mátohu a to je presne to, ako to asi bolo. Kedysi ženy starli veľmi rýchlo. ()

mac000

Hlavní roli krále Jindřicha VIII ztvárnil u nám méně známý Keith Mitchell (u nás se s ním hrála pouze veselohra Mnoho opatrnosti pro nic, v níž hrál ve vedlejší roli), jinak ale ve filmu účinkuje mnoho předních britských herců. Zpracování je tradiční, ale celkové vyznění série je jedinečné ()