Dobrodruha a majiteľa nákladného člnu Johna Finnegana (Treat Williams) a jeho priateľa Joeya Pantucciho (Kevin J. O´Connor) si najme gangster Hanover (Wes Studi) na cestu do Juhočínskeho mora. Do rovnakých miest sa plaví ja luxusná loď Argonautica. Na jej palube nie je len majiteľ Simon Canton (Anthony Heald), ale aj zlodejka Trillian (Famke Janssenová), ktorá sa pokúsi vylúpiť lodný trezor, ale prichytia ju a uväznia do skladu potravín. Joey zistí, že v debnách, ktoré dal gangster naložiť sú torpéda. V tom istom čase Hanoverov komplic na Argonautike vyradí navigačné a komunikačné prístroje. Pod loďou sa objaví gigantický predmet, ktorý rýchlo stúpa k hladine. Čoskoro sa otrasie mohutným nárazom. Keď sa na loď dostane Hannover, nájde tam len krvavé škvrny a žiadnych pasažierov... (TV JOJ)

Jeržik

Sommers v téměř životní formě. Jeho styl má spád, nápad a život, akce je zábavná a atmosféra "cítít ve vzduchu i doma". Herci zdatně převádějí poměrně povedený scénář do čístě(a v tom nejlepším slova smyslu) béčkově laděného filmu. Kdyby nebylo první Mummy, tak bysme tu měli nejlepšího Summerse. 75% ()

Zombi

Dobrá oddechovka, sice tam jsou hrozné nelogičnosti a je to béčko jak vyšité, ale já se prostě bavil. Film uhání ku předu, na nudu není čas, Sommers se nezapře - dobrá akce, dobré triky i herci v pohodě. ()

Marius_ss

Film, ktorý mohol byť dokonalý a vyrovnať sa kultom ako Anakonda. No bohužiaľ postavy sa správajú strašne nelogicky a réžia tomu tiež veľmi nepomohla. Rovnako tak po skvelej prvej polovici, ta druhá je o dosť slabšia, ako to už pri filmoch takéhoto typu býva (resp. akonáhle sa odhalí tajomné zlo, alebo zabijak). Sommers to nezvládol, čo ma prekvapuje, nakoľko o rok na to stvoril perfektnú (aj keď menej hororovú) Múmiu ! Film na druhej strane ponúka viacero kultových scén a rovnako tak obsadenie je skvelé. Škoda premrhaného potenciálu ! ()

E´Tonno

Začiatok ani nevyzeral, žeby išlo o nejaký B-čkový film. Triky tiež boli dosť obstojné, najmä pokiaľ išlo o útok chápadiel, alebo zobrazenie polo-skonzumovaných pasažierov/členov posádky. Horšie to začalo byť v poslednej tretine. Tu okrem toho, že ukázali potvorku celú (čo veru nemali robiť) som mal aj neustále pocit, že sa priveľa čerpalo z iných monster-hororov (napríklad podvodná scéna z Votrelca 4 a i.). Vo výsledku teda dávam rýdzi priemer. ()

Mortemiss

Nudila jsem se..... ani jednou jsem se nezasmála..... jen jsem litovala,..... že jsem si to pustila......... 1* za chobotničku z II. patra ()

Venous666

Béčkový sešup jako hovado. Ten kdo neuvidí nedokáže posoudit co je dobrej béčkovej biják. Film neoplývá nějakýma supr dialogy, ale proč, jde o obří chobotnici. Herci by mohli hrát lépe, ale co stejně za chvilkou padnou. Efekty jsou na tento snímek až moc dobré, co taky přidává k mému hodnocení a nakonec musím napsat jednu krásnou slečnu co v tom hrála a to F. Janssen (stačí aby stále pouze před kamerou a jsem z toho vystříkaný) :-D ... 65% ()

HonzyR

Bože, tak strašně strašné triky jsem dlouho neviděl (a snad ani dlouho neuvidím). Skoro jakoby to produkovalo Alysum. A o debilnosti scénaře ani nemluvím. Ale stejně mě to tak nějak divně bavilo (nebo ne????). To asi ta má oblíbená Famke:) A hvězdička navíc za ten naprosto idiotsky tupý konec, který mě ve výsledku vlastně strašně pobavil. Sommers věděl, že točí ultra sračku, proto si z nás udělal na konci alespoň totální prdel :D __30%__ ()

warrenur

Kedysi davno som tento film videl na VHSke. V pamati som mal celkom zabavny monster movie. Ked som si to pozrel nedavno, bola to strasna blbinka. Odvtedy si Famke Jansen zahrala v inych trhakoch. A nielen ona, ale i jeden - dvaja dalsi herci z tohoto B-cka. V sucasnosti vsak uz len cajicek na dobru noc. ;) I to dvojhviezdie je zrejme nadnesene. ()

Bozvav

Docela roztomilá béčková slátanina s mile vyhlížející chobotničkou kříženou s naštvaným slimákem. Nablblé, ale slušně ohláškované a docela vtipné. Za mne 60%. Ps lehce nadhodnocuji díky vtipnému závěru. ()

Mike.mk1

Zpočátku trochu nudné ale postupně přidávající akční béčko, pár nechutných scén střídá skvělá akce, čas od času nezaškodí, ale ten konec mě teda moc nenadchl. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams

13.06.2023

Ve věku jednasedmdesáti let zemřel americký herec Treat Williams, většině diváků známý zejména díky ztvárnění jedné z hlavních rolí v muzikálu Vlasy režiséra Miloše Formana. Smutnou zprávu médiím… (viac)